Zanim poznamy tegoroczne wyniki rankingu DJ MAGA, rzućmy okiem na bardzo ciekawą listę 1001 Tracklists. 24 UserComments

101 najpopularniejszych producentów świata 2019

Artykuł dodano: 17 października 2019, godz. 20:51
Odsłony: 1959x
Zanim poznamy tegoroczne wyniki rankingu DJ MAGA, rzućmy okiem na bardzo ciekawą listę 1001 Tracklists. 

Jak wiadomo teoretycznie zestawienie DJ MAG TOP 100 DJS to lista najpopularniejszych DJ-ów na świecie, ale w praktyce już od lat bardziej liczą się popularne produkcje, aniżeli technika grania czy efektowność setów. Dobrze więc, że powstała lista 1001 Tracklists, która bazuje na twardych danych, a nie na głosowaniu, jak wiadomo podlegającym różnym zniekształceniom (czasem nawet wynikającym z nieuczciwych praktyk). 

Tym bardziej, że tu nie ma żadnych wątpliwości, czy chodzi o DJ-ów czy o producentów - skoro mówimy o najczęściej granych utworach, mamy na myśli tych, którzy ich wyprodukowali. No, może nie licząc przypadków, gdy w roli głównej, choć nieoficjalnie, występują ghost producenci. Na przykład na samym szczycie mamy Davida Guettę, najpopularniejszego na świecie artystę będącego symbolem kompletnego ściemniania - przecież od ponad dekady wszyscy obeznani w temacie wiedzą, że Guetta nie tworzy swoich kawałków, co najwyżej asystuje, albo najzwyczajniej w świecie podpina się pod robotę innych. No, chyba że w ostatnich latach się u niego coś się w tej materii zmieniło, wtedy przepraszamy!


Nie-producentów jest zresztą na tej liście producentów dużo więcej, można by ten ranking podzielić na 'prawdziwych' i 'fake'owych'. Ale nie tym razem, póki co z czystej ciekawości warto sprawdzić, jak wygląda roczne podsumowanie 1001 Tracklists, czyli po czyje kawałki DJ-e z różnych zakątków świata sięgają najchętniej? 

Komentarze
 • Adrian Wydrych17 października 2019, godz. 20:26
  Kłótnie nie wiadomo o co. Zadne to nawet głosowanie... Bardziej statystyki...
 • Mateusz Brodzik17 października 2019, godz. 20:23
  Pewnie dlatego taka nagonka bo nie gra ukochanego trance ???? ale to już dawno zdążyłem zauważyć ????
 • Jakub Koralewski17 października 2019, godz. 20:58
  Guetta to także Jack Back :) a tam sporo nowości i wspaniałych kawałków. A ftb. Robi niepotrzebna nagonke, bo top 1 nie został Armin a guetta
 • Adrian Andy Line Czy17 października 2019, godz. 22:10
  Stan Kolev i Pryda! <3
 • Patryk Żak17 października 2019, godz. 23:20
  Boli dupcia? https://open.spotify.com/track/5MVySO0P7Jmw7gCmyxQdRH?si=8a1PYd3KRu2_sTEoXCxjHw 2019 rok i wciąż ARMIN? :o Absolutny mistrz w kategorii doklejania się do zdolnych twórców ;) W tym rankingu nie ma żadnych wątpliwości, czy chodzi o DJ-ów czy o producentów - skoro mówimy o najczęściej granych utworach, mamy na myśli tych, którzy je wyprodukowali. No, może nie licząc przypadków, gdy w roli głównej, choć nieoficjalnie, występują ghost producenci. Na przykład na samym szczycie mamy Armina Van Buurena, najpopularniejszego na świecie artystę będącego symbolem kompletnego ściemniania - przecież od ponad dekady wszyscy obeznani w temacie wiedzą, że Armin nie tworzy swoich kawałków, co najwyżej asystuje, albo najzwyczajniej w świecie podpina się pod robotę innych. No, chyba że w ostatnich latach się u niego coś się w tej materii zmieniło, wtedy przepraszamy!
 • Sebastian Dawid18 października 2019, godz. 06:46
  Myślałem że Dawid jest tylko jeden,czyli ja. A okazuje się że jest jeszcze jakiś z getta ??
 • Ewelina Chrupek18 października 2019, godz. 08:22
  David Penn powinien być zdecydowanie wyżej :) pozdrawiam wszystkie housowe głowy :)
 • DeeJay ija...21 października 2019, godz. 13:42
  To w końcu ranking "1001 Tracklists" czy "101 Tracklists"? Bo zamiennie pada w artykule...
 • Down198524 października 2019, godz. 10:21
  W mojej prywatnej liście Producentami roku są Stan Kolev i Paul Thomas masa genialnych utworów wypuszczonych w tym roku na uznanie oczywiście zasługuje Ottaviani oraz wyróżniłbym Artbat ale oczywiście komercja jak zawsze na czele.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (24)