Impreza 1502 Gooral Premiera Płyty Better Place - Zanzibar Chorzów odbędzie się 15 lutego 2014 (Sobota), w klubie Zanzibar Chorzów. Start imprezy: godz. 21:00. .
0 1502  Gooral  Premiera Płyty  Better Place - Zanzibar Chorzów

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

1502 Gooral Premiera Płyty Better Place - Zanzibar Chorzów

15 lutego 2014, Zanzibar Chorzów, start: 21:00

Zagrają na imprezie:
No i stało się!!!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wyjątkową imprezę promującą nowy, świetnie przyjęty album GOORAL-a "Better Place".

Premiera płyty przekładana była od ponad roku, ale zaowocowała powstaniem krążka bez przypadkowych dźwięków, dopracowanego pod każdym względem, a artysta, zamiast powierzyć zmiksowanie i mastering w ręce studio, sam podjął się ogromnej i żmudnej pracy z tym związanej, zaklinając w dźwięki spory kawał samego siebie - już po pierwszym przesłuchaniu czuć, że płyta jest bardziej osobista, niż poprzednia. To samo można powiedzieć o pozostałych, którzy przyczynili się do powstania albumu: Annie ‘Wiośnie’ Rogowskiej, Macieju ‘Kamerze’ Szymonowiczu, Piotrze Gawronie, Janie Mędrali i Adriannie Styrcz - każde z nich odcisnęło tu swój unikalny styl i charakter.

W sobotę 15 lutego Klub Muzyczny Zanzibar zamieni się w dziuplę GOORALA!
Można by rzec, że to już taka świecka Zanzibarowa tradycja ;)

zagrają:

GOORAL w składzie:
-- Mateusz Górny - GOORAL - keyb, synth, voc.
-- Anna "Wiosna" Rogowska - voc.
-- Kamer - voc. góralski, piszczałki

- DR LOVE
- XL

Bujamy Gooralem, ethno elektro, dancehallem, reggae, roots, ragga, jungle, dub i pokrewnie ;)

****************
15 lutego 2014,
Klub Muzyczny Zanzibar, Chorzów, 3 Maja 1
Start: 21.00
End: 5:00
Ticket: 20 pln przedsprzedaż (PULA PRZEDSPRZEDAŻY OGRANICZONA), dostępna w facebookowej zakładce bilety:
https://www.facebook.com/klubzanzi?sk=app_169969596396142

mapa dojazdu do klubu: http://zanzibar.art.pl/info.html

****************
Gooral is…

Gooral mógł najprawdopodobniej zasłynąć w 2003 roku remiksem „Whola lotta love” Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral utwór zadebiutował na drugim miejscu i to bylo jedyne notowanie dla tego utworu. Gooral do dzisiaj sie zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to byl szacun dla Led Zeppelin czy zwykły strach…

Popularność zaczął zdobywac po założeniu Psio Crew, za które dostał m.in najlepszy debiut od Piotra Metza i Machiny, grając na Sziget, Colours of Ostrava czy w Porgy and Bess.

Potem zrobił Etno Elektro. Jego muzyką reklamował sie Heineken Opener i Coke festival, na których to festiwalach grał równocześnie z Prince i Keny Westem zapełniajac koncerty kilkutysiecznym tłumem.

Później Owsiak zaproponował bielszczaninowi współprace z Mazowszem i Woodstock 2 raz oszalał. Dlaczego drugi raz mozna zobaczyc na jednym z najpopularniejszych filmow na Youtube z tego festiwalu http://www.youtube.com/watch?v=-qZWl0oyWBc
„Kto zajmuje się muzyka w tym kraju i go dzis tu nie ma ten jest podwojna dupa z uszami” – powiedział Jurek Owsiak po występie Goorala z Mazowszem.

Teraz Gooral wydaje wraz z menagerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytworni Kardiogram Tune płytę „Better Place” pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem, po wspólnych wystepach m.in. u boku Woodkid czy Foreign Beggears.

Wczesniej udźwiękowił film Franka Hurleya “South” z 1919 roku udowadniajac ze potrafi nie tylko grac jako hadliner prawie godzine bisów w Diseldorfie, ale także stworzyć ścieżkę ambientową do filmu.

Obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwe w jego trasie koncertowej można bylo zauważyc ostatni raz 6 lat temu zaraz po odejsciu z Psio Crew, czego do dziś żaluje Maciej Szajkowski z „Kapeli ze wsi Warszawa”.

Gooral nie powiedzial ostatniego zdania a raczej dopiero „jak jasny gwint” rozkreca się…

Oficjlane plyty Goorala:

„Szumi Jawor Soundsystem” (Psio Crew) – 2007 (Nominacje do Fryderykow, 3 miejsce na Nowej Tradycji)
Muzyka do filmu Franka Hurleya “South” z 1919 roku – 2009
„Ethno Elektro” – 2011
Gooral & Mazowsze dvd i cd – 2013
„Better Place” – premiera sklepowa 18 styczen 2014

****************
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)

3-go Maja 1, Chorzów
Aktualna pozycja klubu: 2/1673 Zagłosuj na klub
Poprzednie imprezy
803  Wtf Dzień Kobiet W Zanzi803 Wtf Dzień Kobiet W ZanziSobota, 8 marca 2014Czarne Piątki Z CzarnymCzarne Piątki Z CzarnymPiątek, 7 marca 20140103  Just Camp - Specjalny Obóz Imprezowy  Whiskey Night0103 Just Camp - Specjalny Obóz Imprezowy Whiskey NightSobota, 1 marca 20142802  Move Your Fat - Dynamo Wraca Do Zanzi2802 Move Your Fat - Dynamo Wraca Do ZanziPiątek, 28 lutego 20142202  Orange Submarine2202 Orange SubmarineSobota, 22 lutego 2014