Mamy nadzieję, że nigdy nie mieliście do czynienia z podobną sytuacją i wśród waszych znajomych nikt o czymś takim nie słyszał, ale faktem jest, że pigułka gwałtu czyli substancja GHB krąży... 1 UserComments

19-latka wprowadza do Polski bransoletkę, która wykrywa pigułkę gwałtu

Artykuł dodano: 21 sierpnia 2019, godz. 11:11
Odsłony: 2305x
Mamy nadzieję, że nigdy nie mieliście do czynienia z podobną sytuacją i wśród waszych znajomych nikt o czymś takim nie słyszał, ale faktem jest, że pigułka gwałtu czyli substancja GHB krąży po klubach z muzyką do tańca na całym świecie, również w Polsce. 

19-letnia Dominika Sysło postanowiła zrobić krok w kierunku przeciwdziałania takim praktykom i wprowadziła na nasz rynek bransoletkę, która wykrywa pigułkę gwałtu w napojach. Jak opowiada: 

“Widziałam ostrzegawcze posty, a także nasłuchałam się od wielu znajomych, że coraz częściej nawet barman bywa niebezpieczny. Siedzisz, pijesz pierwszego drinka, dobrze się bawisz i nagle... nic nie pamiętasz. Bo ktoś, niezauważony, "wzbogacił" Twój napój. W obecnych czasach, choć nie powinno tak być, zarówno kobiety, jak i mężczyźni są zmuszeni do zwracania większej uwagi na własne bezpieczeństwo. 


Zdarza się coraz więcej niebezpiecznych sytuacji, których nie możemy przewidzieć, czy też uniknąć. Szukaliśmy producenta zaczynając od Stanów Zjednoczonych. Po kilku próbach kontaktu z różnymi firmami, dotarliśmy do niemieckiego Xantusa. Dostaliśmy zielone światło na wprowadzenie bransoletek na polski rynek"

Jak to działa? Najprościej, jak to tylko możliwe - kroplę napoju trzeba nanieść na pole testowe bransoletki. Po dwóch minutach dostajemy wynik - jeśli pole zabarwi się na niebiesko, to oznacza, że w napoju znajduje się GHB. Więcej info: https://limebands.pl/. 


Chwila nieuwagi podczas imprezy może być bardzo kosztowna. Oto jak uchronić się przed pigułką gwałtu. Film stworzony z Komendą Główną Policji:
https://youtu.be/ulcXuTQooncKomentarze
  • KamilB198925 sierpnia 2019, godz. 15:35
    Ciekawe jest też to, że początkowo ten specyfik wcale nie służył do gwałcenia, okradania itd. To wynalazek CIA do tajnych przesłuchań. Sposób działania tego narkotyku idealnie się do tego nadaje. To, co dzisiaj nazywamy pigułką gwałtu, kilkadziesiąt lat temu stworzyła CIA (Centralna Agencja Wywiadowcza), czyli Amerykański wywiad w ramach programu MK Ultra, który sam w sobie przez lata był spiskową teorią i dopiero kilka lat temu został oficjalnie potwierdzony.

    Do rzeczy, jak to działało? A no bardzo prosto. Jak agencja chciała kogoś przesłuchać tak, żeby nikt, nawet on sam o tym nie wiedział, albo raczej nie pamiętał, to zawijało się delikwenta z baru. Taka pigułka nadawała się do tego z dwóch powodów. Po pierwsze pozbawia człowieka wolnej woli, innymi słowy człowiek po zażyciu tego, zrobi, co mu każesz. Tu wystarczyło mu kazać odpowiadać zgodnie z prawdą i nic nie przemilczać. Po drugie, delikwent, po odstawieniu z powrotem do baru, nic nie pamiętał. Idealny specyfik do tajnych przesłuchań.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)