4 Strings to przez wiele lat był duet – Carlo Resoort i Jan De Vos poznali się już w 1986 roku, przez całe lata 90. kombinowali z muzyką. Zanim osiągnęli wspólny sukces, na listy przebojów trafił... 21 UserComments

4 Strings wczoraj i dziś!

Artykuł dodano: 29 marca 2012, godz. 11:35
Odsłony: 7083x
4 Strings to przez wiele lat był duet – Carlo Resoort i Jan De Vos poznali się już w 1986 roku, przez całe lata 90. kombinowali z muzyką. Zanim osiągnęli wspólny sukces, na listy przebojów trafił kawałek, który Carlo stworzył razem z Pietem z Rank 1. Niektórzy z Was pewnie pamiętają ten klasyk z 1997 roku, nagrany jako Carlos „The Silmarilla”.
Carlos - The SilmarilliaW 2000 udało im się wydać pierwszy wspólny numer „Daytime”. Nie był wielkim hitem, ale nie minął rok, a już takiego się doczekali. Chodzi oczywiście o „Take Me Away”, który doczekał się niezliczonej liczby przeróbek i remiksów, a w roku swojej premiery klip do kawałka często pojawiał się w telewizjach muzycznych.W 2006 numer doczekał się pamiętnego remiksu w wykonaniu Sandera van Doorna pod aliasem Purple Haze, dzięki czemu z hukiem powrócił na trancowe imprezy.

4 Strings - Take Me Away


4 Strings - Take Me Away (Purple Haze Remix)


Zanim przejdziemy do najnowszego utworu 4 Strings, zostańmy jeszcze w 2002 roku, kiedy to ukazał się track „Revelation”, już podpisany osobno 4 Strings vs. Carlo Resoort. Chwilę później już sam Carlo wydał dwa kolejne, mocno popularne głównie w Holandii i w Polsce utwory - „Remover” i „O Class”.  Jak ich się słucha 10 lat później? Kto je katował przez wiele lat, kto katuje do dzisiaj?
Revelation vs. 4 Strings - Revelation (Original Promo Mix.T


Carlo Resoort - Remover (club mix) (2003)


Carlo Resoort - O Class (Original)A teraz przerywamy wspomnienia i sprawdzamy, co Jan De Vos proponuje nam w roku 2012. „Cheesecake”, podobnie jak pierwsze kawałki 4 Strings wydany w Liquid Recordings, przynosi nam dużą muzyczną zmianę – brzmienie jest nowoczesne, choć w breakdownie mamy powrót do przeszłości w stylu Lovestern Gallaktika Project, a główny temat przywołuje największy hit Zombie Nation.4 Strings - Cheesecake (Original Mix)


Komentarze
 • InAffairWithMusic31 marca 2012, godz. 18:34
  ja tam zawsze lubiłem 4 strings i nic nie mam do ich muzy :)
  z przyjemnością posłucham ich na Sunrise :)
 • axel191 kwietnia 2012, godz. 10:21
  Ja również :), ale znam takich osobników co to Remover czy Revelation kojarzą tylko i wyłącznie z SF.Jeśli chodzi o ich solowe kariery to tutaj wyróżnienie ma umnie Flash Player Resoorta.
  Carlo Resoort - Flash Player (Original Mix)
 • DeeJay ija...1 kwietnia 2012, godz. 11:10
  The Silmarillia, Take Me Away, Revelation, Remover, The Mainline, O Class, High On Life...
  Kawałki wałkowane kiedyś bardzo ostro!:) nawet teraz bardzo miło wraca się do tych wspomnień...
  nie wierze że ktoś kto teraz słucha trance nie słuchał kiedyś ich muzyki...
 • Streetdancer1 kwietnia 2012, godz. 13:14
  Axel19, co do solowych utworów, dodałbym jeszcze Carlo Resoort - 0 Class oraz Carlo Resoort - Musica ;)
  Poza tym, czy coś w tym złego, że niektórym te starsze kawałki kojarzą się tylko z SF? ;)
 • mefistek1 kwietnia 2012, godz. 19:17
  I na tego starego wyjadacza przyszła pora na odświeżenie swojego brzmienia...ten kawałek testu mojego nie przeszedł. Oby następnym razem było lepiej ;) Co do staroci (klasyków) tego pana to wszystko od Removera się zaczęło a dalej poszłooo :P
 • Cinek__22 kwietnia 2012, godz. 15:28
  Carlo Resoort - Remover kojaży mi się oczywiście z Sunrise With Ekwador 2003:)

  Bardzo cenię ich twórczość, zarówno solową jak i w duecie.
  A co do numeru Cheesecake dziwnie znajomo brzmi...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (21)