UcieX: Witam! Zapraszam na kolejną subiektywną toplistę wśród nowości na scenie Drum & Bass. Luty, oprócz nowych, ciekawych liquidowych propozycji uraczył nas świeżym kawałkiem od angielskiej... 4 UserComments

7 Dobrych Drumów by Uciex!

Artykuł dodano: 18 lutego 2013, godz. 20:22
Odsłony: 2722x
UcieX: Witam! Zapraszam na kolejną subiektywną toplistę wśród nowości na scenie Drum & Bass. Luty, oprócz nowych, ciekawych liquidowych propozycji uraczył nas świeżym kawałkiem od angielskiej legendy sceny D&B - High Contrast, a także nieśmiertelnym Speed Garage brzmieniem w nowej połamanej odmianie. Będzie różnorodnie i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszam.
1. High Contrast - Some Things Never Change

Fani muzyki Drum & Bass nie mogą przejśc obojętnie obok nowego wydawncitwa High Contrast'a. EPka składa się z dwóch kawałków; "Spectrum Analyser", który moim zdaniem wyszedł przeciętnie oraz "Some Thing Never Change", który jest perełką na tym singlu, ukazującą w całej krasie styl HC oraz jego niepowtarzalne brzmienie. Wszystko uraczone chwytliwą melodią, która od razu mnie wciągła i powiem szczerze, że dawno nie zostałem aż tak pozytywnie zaskoczony przez tego producenta.

High Contrast - Some Things Never Change2. FlashBackFm - Groove On

Kawałek, który wcześniej gdzieś mi umknął, podczas selekcji utworów do TOP7, a z pewnością jest warty uwagi ze względu na bardzo oryginalną stylistykę. Można powiedzieć, że jest kompromisem dla słuchaczy muzyki Jazz, Funky, House i oczywiście Drum & Bass. Lekki, przyjemny klimat okraszony świetną, wdzięczną melodią oraz przyjemnym vocalem, przypominające klasyczne, dobre produkcje House.

FlashBackFm - Groove On3. Defkline & Red Polo - Oh Sevre! (Drum & Bass Mix)

Nuta, która była już mocno promowana w 2012 roku w zarówno najpopularniejszych D&B radio show's jak i w audycjach nastawionych na inne odmiany muzyczne. To za sprawą równie klimatycznego "Breakbeat Garage Mix" z tej samej EPki. Polecam sprawdzić obydwie wersje, bo są moim zdaniem naprawdę warte uwagi.

Defkline & Red Polo - Oh Sevre! (Drum & Bass Mix)4. Skibadee feat. Lily McKenzie - Never Gonna Break (Polysonik Remix)

Kolejna propozycja z mocnym naciskiem na Speed Garage'owe klimaty. Wersja oryginalna brzmieniowo jest bardzo podobna do "DJ Fresh - Right Now", więc postanowiłem zwrócić uwagę na ciekawszą wizję tego kawałka w remixie Polysonika. Choć ma mocne i słabe strony to jednak moim zdaniem gra świetnie. Na pewno męski vocal nie jest mocną stroną tego utworu, ale reszta, a zwłaszcza motyw breakbeatowy z damskim vocalem moim zdaniem jest świetny i to jest ten mocny strzał w dziesiątkę.

SKIBADEE FEAT. LILY MCKENZIE - NEVER GONNA BREAK (POLYSONIK REMIX)5. Drifta & Oversight - Touch

Po nieco eksperymentalnych kawałkach, przechodzimy już w typowe liquidowe brzmienia, a na początek przestrzenna i klimatyczna nowość wydana 2 lutego nakładem wytwórni DNBB Recordings.

Drifta, Oversight - Touch (Original Mix)6. Platform Breez - Hummingbird

Kolejny liquidowy kawałek, które zostanie wydany 3 marca nakładem Oldschool Influenza. . Gratka dla mnie jak i innych miłośników brzmień Photek'a lub po prostu fanów muzyki Drum & Bass do roku 2006, kiedy takie atmosferyczne brzmienia przeważały w setach Drum & Bassowych.

Platform Breez - Hummingbird7. Oversight - Until The End

Listę zamyka inna melodyjna, atmosferyczna propozycja utrzymana w klasycznym Drum & Bassowym klimacie od producenta z Kent.

Oversight - Until The End (Original Mix)
Komentarze
  • toudi2619 lutego 2013, godz. 10:43
    High Contrast naprawdę miażdży swą pozytywna energią;))))
  • Jerycho198819 lutego 2013, godz. 10:46
    Więc tak High Contrast tylko potwierdza swoją klasę, niesamowicie rytmiczny kawałek ;) Groove On natomiast piękne pianinko w tle, fajny, a raczej (jak to nam UcieX zaznaczył) przyjemny wokal - moim zdaniem cudeńko. Dalej Oh Sevre! skoczny, lekko zakręcony utwór można rzec :D Never Gonna Break hmm ten męski wokal odstrasza, więc dla mnie kawałek do posłuchania na raz. Touch jednak rekompensuje poprzedni utwór - jest klimatycznie, nostalgicznie i przyjemnie ;) Hummingbird natomiast jeszcze lepszy niż poprzednik i moim zdanim chyba najlepszy kawałek na tej liście ;) Zaś Until The End klasa - bodaj najcieplejszy i najbardziej "uczuciowy" utwór, aż człowiek do wiosny zatęsknił ;) Ogólnie rzec ujmując lista według mnie przednia (jak zwykle zresztą) ;)
  • mocnybas20 lutego 2013, godz. 15:06
    Defkline & Red Polo - Oh Sevre! (Drum & Bass Mix) świetne! Wersje garage'ową słyszałem w secie Apparata z Boiler Roomu. Uważam, że oby dwie są świetne, zarazem dla mnie najmocniejszy wałek tego zestawienia. Reszta trochę mętna i za nudna dla mnie ;) Props Uciex jak zawsze! ;)
  • masterpiece121 lutego 2013, godz. 09:00
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (4)