Miliony fanów Deadmau5a na całym świecie w ciągu ostatnich dni świętują. Ich ulubiony artysta przestał być co prawda aktywny na Facebooku, ale za to postanowił ni stąd ni zowąd zrzucić na nich kilka.. 20 UserComments

8 dni z życia Deadmau5a

Artykuł dodano: 26 sierpnia 2013, godz. 10:25
Odsłony: 5803x
Miliony fanów Deadmau5a na całym świecie w ciągu ostatnich dni świętują. Ich ulubiony artysta przestał być co prawda aktywny na Facebooku, ale za to postanowił ni stąd ni zowąd zrzucić na nich kilka muzycznych bomb. 


Wszystko zaczęło się 12 dni temu od cudownego intro do utworu "Coelacanth", które Joel uploadował na swój profil na Soundcloudzie. Kawałek przyjęty został bardzo entuzjastycznie, i trudno się temu dziwić - mógłby spokojnie otwierać nowy album Deadmau5a.  10 minut i 15 sekund, w ciągu których jest miejsce zarówno na gęste klawisze niczym z "Twin Peaks", jak i na progresywno-tech-housowe granie a'la Dubfire. 

Coelacanth by fuckmylife

Kolejny muzyczny fragment wrzucony następnego dnia trwa tylko 1.5 minuty i jest czymś z zupełnie innej beczki, dla odmiany otrzymaliśmy mniej klimatycznego, a bardziej imprezowego electro-house'a. Za krótki? Spokojnie, dzień później Deadmau5 dokończył i wrzucił całość. A raczej połączył z "pierwszym Coelacanthem". Ciekawie jest obserwować jego zabawę z muzyką na bieżąco. 

fck a coelacanth by fuckmylife
My Pet Coelacanth by fuckmylife

Jeszcze tego samego dnia podzielił się ulepszoną wersją anonsowanego miesiąc temu utworu "Infra Super Turbo Pig Cart Racer", który ...spokojnie mógłby być najlepszym utworem w karierze bardzo wielu innych artystów. Świetna melodia, oldschoolowe electro brzmienie, dramatyzm i duża moc - Deadmau5 w świetnej formie! 

Infra Super Turbo Pig Cart Racer by fuckmylife
Dwa dni później dostaliśmy kolejny "samochodowy" numer, który świetnie sprawdziłby się w grze komputerowej z samochodowymi wyścigami. To "Mercedes", z klimatycznym beatem w stylu starych Deadmau5ów. 

Mercedes by fuckmylife

Mijają kolejne dwa dni i dostajemy dwie kolejne rzeczy - jedna przypominam nam o potrzebie electro-housowania, druga znów zabiera w podróż razem z przestrzenną melodią. 

All i got by fuckmylife
All i had by fuckmylife

Mało? Dobę później są już na Soundcloudzie dwie kolejne produkcje - jedna brzmieniowo przypominająca "The Veldt" (ale melodycznie bardziej rozbudowana), na zakończenie minuta z czymś bardziej drapieżnym. To na razie tyle - od 4 dni się nic nie dzieje!

All I Have by fuckmylife

Stage Eight by fuckmylife
Komentarze
 • davealmine26 sierpnia 2013, godz. 10:36
  Geniusz i prawdziwy artysta..każdy jego utwór jest dopracowany i świeży
 • LeoDaVinci26 sierpnia 2013, godz. 11:04
  każdy jego utwór jest nudny i nie nadaje sie do tanczenia
 • UcieX26 sierpnia 2013, godz. 11:11
  @ LeoDaVinci
  Jak oczekujesz w muzyce tylko napierd*** to na pewno nie dla Ciebie klimaty.

  Nie jedzie schematami i nie idzie za modą - prawdziwy artysta. Ja bym najchętniej przybansił przy "My Pet Coelacanth" ;)
 • davealmine26 sierpnia 2013, godz. 11:51
  wszyscy przesiąknięci Bigroomami od Hardwella, FLG itp. którzy w kółko produkują jedno i to samo..jeden kopiuje drugiego, a drugi produkuje pierwszemu

  Dobrze, że jest ktoś taki jak Deadmau5...czekam aż odwiedzi w końcu PL
 • ArtHouse26 sierpnia 2013, godz. 12:05
  Robert M robi hita w 10 minut.... Deadmau5 robi platynową płytę w 8 dni :D... Widać, że gość ma głowę pełną pomysłów i od razu przelewa to na nutki co naprawdę mu wychodzi. Kilka z tych utworów jeszcze zasługuje na dopracowanie ale jak się wyrzuca z siebie tyle to kwestia czasu, aż powstanie z tego płyta o bardzo zróżnicowanych motywach. Dobrze, że zdechlak odcina się od roomów i robi wszystko z własnym pomysłem a nie jak roomowcy jeden motyw... Mercedesa to nawet sam Eric Prydz by mógł wydać. All i had wpadł mi w ucho świetny kawałek. A wypowiedzi hejtu powinny być usuwane z automatu jak nie zawierają odpowiednich augmentów. :)
 • Pixik0726 sierpnia 2013, godz. 12:15
  Trochę mało typowych wałków imprezowych ale w zasadzie jestem zadowolony.
 • piter0071126 sierpnia 2013, godz. 12:53
  jakby deadmau5 zrobił "typowy" imprezowy kawałek to by nie był sobą...
 • artinho26 sierpnia 2013, godz. 17:35
  @piter, robił nie raz imprezowe wały i wychodziło to równie świetnie. Deadmau5 nie jest ****a z tego Świata :D Jest przes****ielem jeśli chodzi o produkcje i brawo dla niego.
  <br>@davealmine: "wszyscy przesiąknięci Bigroomami..." o c*** Ci chodzi w tym stwierdzeniu? :p
 • Jerycho198826 sierpnia 2013, godz. 17:51
  Ostatnio w pewnym temacie (nie pamiętam już którym, ale to było bodaj w poście o nowym utworze Arctic Moona) ktoś napisał, że otwarcie na inne gatunki (w tamtym wypadku chodziło o big roomy) świadczy o wszechstronności artysty (i otwartości fanów). Zdechły udowadnia, że nie trzeba tworzyć big roomów by być wszechstronnym. Udowadnia, że pomysł na siebie i swoją muzykę (a co za tym idzie nie przekraczanie pewnych muzycznych granic) daje o wiele więcej satysfakcji i szacunku aniżeli powielanie niekoniecznie udanych wzorców. W końcu udowadnia, że można wyrobić swój własny styl (choć w jego przypadku należałoby raczej użyć liczby mnogiej), którym potrafi się jeszcze zaskakiwać swoich fanów. Być może przeszkadza mi jego sposób bycia, jego podejście do pewnych spraw, ale nie jestem jego znajomym by to wpływało na moją ocenę. Na moją ocenę poczynań Deadmau5a wpływa jedynie muzyka, a tu po utworach takich jak Coelacanth, All I Have czy w końcu All I Had jest ona jak najbardziej pozytywna. Oby tak dalej ;)
 • Pixik0726 sierpnia 2013, godz. 18:12
  piter 00711- Śledzę jego twórczość parę ładnych lat i zawsze z jego ręki wychodził/wychodziły/wychodzą parkietowe killery. Z ghost'n'stuff na czele...chociaż to też zależy od interpretacji-co to znaczy typowy wałek imprezowy-bo uprzedzając odpowiedź-nie nie koniecznie musi to być coś z działki br.
 • davealmine26 sierpnia 2013, godz. 18:50
  @artinho

  to było stwierdzenie do komentarza ze Deadmau5 robi nudne utwory...wszyscy słuchaja teraz wielkich Bigroomowych produkcji, masa producentow tworzy takie kawałki..a jak wyjdzie coś ambitniejszego to już "nuda"
 • DjRules26 sierpnia 2013, godz. 20:16
  Nie znam się na twórczośći Deadmau5a z tego co uslyszałem na szybko to 3 kawałki mi podpadły a mianowicie ten utwór co trwa 1.30 jest pro i czekam na jakis dobry remix bo jego finalna wersja nie podpadła mi ,,Fuck'' :).Póżniej ciekawa nutka jest Mercedes i ostatnia to będzię przedostatni utwór na tej liście,tyle odemnie:)
 • artinho27 sierpnia 2013, godz. 02:12
  @davealmine, jedna osoba napisała, że nuda :p Nie wszyscy słuchają big roomów, co można wywnioskować w big roomowoych tematach...
 • Rof6927 sierpnia 2013, godz. 16:48
  Swój styl nadal utrzymuje. Lubię jego produkcje w dalszym ciągu.
 • emkus28 sierpnia 2013, godz. 11:16
  Ostatnio miałam okazję zobaczyć Deadmau5a próbującego swoich sił w produkowaniu muzyki trance. Udostępnił live stream na facebookowej grupie dyskusyjnej TorontoRaveCommunity (większość tam za nim nie przepada, ale on uparcie lubi ich). Eksperymentował, ale to i tak było lepsze od większości współczesnych pitchbendowych popierdółek. Szacunek!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (20)