Pozwólcie, że na chwilę wrócimy do gorącego swego czasu tematu, jakim były krążące po sieci filmiki ze Steve'em Angello miksującym bez słuchawek, oskarżające go o puszczanie wcześniej przygotowanych.. 29 UserComments

Angello o traceniu słuchu i miksowaniu bez słuchawek

Artykuł dodano: 14 czerwca 2012, godz. 11:47
Odsłony: 7990x
Pozwólcie, że na chwilę wrócimy do gorącego swego czasu tematu, jakim były krążące po sieci filmiki ze Steve'em Angello miksującym bez słuchawek, oskarżające go o puszczanie wcześniej przygotowanych setów. Angello wypowiedział się na ten temat podczas niedawnej konferencji muzycznej zorganizowanej przy okazji festiwalu Electric Daisy Carnival.
Angello powiedział tak: „Prawda jest taka, że dwa lata temu straciłem słuch w lewym uchu. Nie słyszałem na jedno ucho przez prawie miesiąc i myślałem, że zaczynam głuchnąć. Latając samolotami zawsze pracowałem na laptopie ze słuchawkami, które grały bardzo głośno. W tej sytuacji musiałem się nauczyć miksować bez słuchawek. Z dzisiejszą technologią, kiedy to nowe odtwarzacze Pioneera pokazują bardzo dokładnie prędkość kawałków, jeśli znasz swoje tracki, wiesz kiedy kończą się breakdowny, jak prezentują się outra, to nie jest trudne.Ludzie zawsze kwestionują coś, jeśli nie wiedzą dokładnie, w jaki sposób jest to robione. Po tym nieszczęsnym filmiku z Dance Valley, zagrałem 5-godzinny set w Waszyngtonie, bez słuchawek i z kamerą nade mną, można się przekonać, że to możliwe. Słuchajcie, nie robiłbym tego, co robię, gdybym miał udawać. Mógłbym robić wiele innych rzeczy. Zajmuję się tym od czasu, gdy skończyłem 12 lat, wiem jak zbitować dwa kawałki”. 

Pomijając już sam przypadek Angello, czy wśród Was są tacy, którzy potrafią miksować bez słuchawek?
 

Komentarze
 • stiuard14 czerwca 2012, godz. 11:56
  szczerze mówiąc nie jest to większy problem zdarzyło mi się tak zagrać całą imprezę nawet tracki których nie znam za dobrze liczenie fraz i jechane nie mowie ze wszystko wychodzilo idealnie ale większość byla ok! A co do Angello to nie moj styl muzyczny nie slucham wiec nie bede ocenial
 • canonsk014 czerwca 2012, godz. 11:57
 • Tomek77714 czerwca 2012, godz. 11:58
  wierze mu, zreszta odrazu przypomina mi sie film Berling Calling :>
 • PaulVDJones14 czerwca 2012, godz. 12:01
  canonsk0 -> ten koleżka przebił wszystko:D haha

 • klosak414 czerwca 2012, godz. 12:03
  Takiemu fachowcowi nie można nie wierzyć, zna się na tym co robi i wątpię że kiedykolwiek zagrał jakiegoś seta przygotowanego wcześniej na cd. Żal tylko takich ludzi którzy wymyślają takie ,,pietruszkowe'' afery
 • Edwin14 czerwca 2012, godz. 12:03
  Tomek777@ Chyba I`Ts All Gone Pete Tong ;) Ja nie wyobrażam sobie miksowania bez słuchawek. Steve Angello ogłuchł na ucho? Współczuje!!! To jedna z największych kar w życiu jak dla mnie.
 • Seth0014 czerwca 2012, godz. 12:06
  jasne zbitować to jedno a odejść od sprzętu gdy akurat słychać przejście to całkiem coś innego bo jak to on niby robił na odległość i to stojąc tyłem? cud jakiś? może niech założy szkołę miksowania tyłem wtedy na pewno zarobi kolejne miliony z takich wykładów ;)
 • toudi2614 czerwca 2012, godz. 12:09
  Da się da się jak najbardziej!!!!Sam też tak kiedyś próbowałem...ale poza zgraniem dobrze bitów nic innego nie wchodzi raczej w grę...Po prostu jak ktoś gra kawałki od początku do końca i mają one taką samą liczbę bpm np.128 to nie ma raczej żadnego problemu zbitować je bez słuchawek;)
 • domowy14 czerwca 2012, godz. 13:29
  Ciekawe. Pamiętam tego newsa i jak każdy wtedy się przejechał po Angelo ;] Teraz jest dokładnie odwrotnie ;] Drodzy klubowicze miksować każdy potrafi ale tylko nie którzy potrafią bez słuchawek. Zastanawiam się czy autor tego tekstu (Panie Marcinie - pytanie do Pana) też potrafi tak miksować ?? THX
 • Jerycho198814 czerwca 2012, godz. 13:33
  Trochę brzmi to jak "tania" linia obrony (w dalszym ciągu) sytuacji kiedy puszczał (lub nie) gotowca... Tak jak Seth00 pisze na filmiku wyraźnie widać, iż podczas przejścia nie stoi przy konsolecie. Poza tym ostatnio (znaczy trochę czasu temu nie podam jednak dokładnej daty) jego obroną było, iż to przez bodaj efekty pirotechniczne jego miks był inny niż zazwyczaj, więc już w sumie nie wiadomo jaka jest prawda :P
 • Seth0014 czerwca 2012, godz. 13:52
  toudi a próbowałeś miksować stojąc kawałek od sprzętu i to stojąc tyłem do niego? bo ten pan właśnie tak grał, wchodzi nowy utwór a pan sobie stoi i gada z kolesiem co mu wszystko przynosił.
  tania linia obrony, najpierw pokaz pirotechniczny teraz problemy ze słuchem a jutro wymyśli problemy z prostatą, już lepiej by było gdyby powiedział że był pijany i nie mógł grać (a było widać że trzeźwy to on na pewno nie był) bo widział cztery cedeki i nie wiedział do którego płytę wkładać.
 • FazZi14 czerwca 2012, godz. 14:20
  Można bez słuchawek robić 'przejścia', znam pewnego DJa który widziałem jak robił 'przejście' wiec jest to możliwe. Mało tego sam też ćwiczę, czasem i jak się zna kawałek to można zrobić poprawnie, kwestia treningu.

  Jednak jeśli chodzi o wypowiedź kolegi wyżej to już ma rację.

  Jedni po linie chodzą inni nie, więc wiadomo w danym temacie trzeba być obytym/ rozeznanym.
 • FrugosJoni14 czerwca 2012, godz. 15:51
  Jasne, że można zagrać BEZ słuchawek - kwestia treningu i jakości takiego miksu.
  Swojego czasu grałem na podniesionych faderach :P Wchodziłem z kawałkiem tak po prostu i było ok :) na słuchawkach ustawiałem sobie jedynie cue :)
 • lunek...14 czerwca 2012, godz. 16:02
  Ja też parokrotnie grałem bez słuchawek imprezy i dawałem radę. Jest to trudne,ale do zrealizowania :)
 • Rabbson14 czerwca 2012, godz. 16:17
  możecie dać jakiś filmik z tej imprezy gdzie zmiksował te kawałki stojąc tyłem chętnie bym to zobaczył ; )
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (29)
Popularne newsy
1koment.Morillo zmarł od przedawkowania trzech rodzajów narkotyków Morillo zmarł od przedawkowania trzech rodzajów narkotyków 20 października, godz. 20:00