Projekt GAIA po raz pierwszy pojawił się w roku 2000, ale mało kto pamięta utwór '4 Elements', napisany zresztą przez samego Armina van Buurena. 20 UserComments

Armin i Benno prezentują debiutancki album GAIA!

Artykuł dodano: 22 czerwca 2019, godz. 15:06
Odsłony: 2000x
Projekt GAIA po raz pierwszy pojawił się w roku 2000, ale mało kto pamięta utwór '4 Elements', napisany zresztą przez samego Armina van Buurena. 

Dopiero 9 lat później o GAIA zrobiło się głośno, przy okazji premiery kompozycji 'Tuvan' - tutaj już z Benno de Goeij'em z Rank 1, nadwornym współproducentem Armin zachwycił miliony fanów muzyki trance oldschoolowym i szczerym klimatem. Z założenia miał być to projekt niecelujący w komercyjne rozgłośnie radiowe, w związku z czym z każdym kolejnym utworem ('Aisha', 'Status Excessu D', 'Stellar') zdobywali szacunek i zaufanie coraz większej grupy melomanów. 

Długo oczekiwany debiutancki album ukazuje się dopiero teraz, na początek lata 2019. Zawiera aż 21 nagrań, bez uwzględnienia dotychczasowych 'przebojów' duetu. W pierwszych recenzjach można przeczytać, że większość fanów Armina van Buurena będzie miało spory kłopot z częścią tego materiału. Nie ma tu bowiem hiciarskich wokali, które znamy z solowych dokonań Holendra. Są za to ciekawe melodie i wokalne wstawki używane w bardzo różnorodny, często intrygujący sposób. 

Podobno do stworzenia tych 21 produkcji panowie użyli tylko jednego software'owego syntezatora, a cała reszta to tylko hardware. Podobno tworzyli tę płytę przez 2 lata, świadomie rezygnując z gości współpracujących. Miała to być kompletna wypowiedź dwóch artystów z muzyczną wizją, swoisty concept album. I to się udało! Słuchaliście już płyty 'Moons of Jupiter'? Które utwory podobają Wam się najbardziej?

Polska premiera zaplanowana została na 28 czerwca. Swoje kopie możecie zamawiać pod tym linkiem: https://www.empik.com/moons-of-jupiter-van-buuren-armin,p1228689363,muzyka-p


TRAILER I ODSŁUCH PONIŻEJ:

GAIA - Moons Of Jupiter [OUT NOW]
http://soundcloud.com/armadamusic/sets/gaia-moons-of-jupiter-out-now?fbclid=IwAR1viKmzg7usEqf0EUMcNW6x4evD_2jx2NGUSGJKwDMsrRI6e7xnjTOsN10


Komentarze
 • Ho Marcin22 czerwca 2019, godz. 13:32
  Themisto
 • James Sparrow22 czerwca 2019, godz. 14:03
  ??
 • Łukasz Stukan22 czerwca 2019, godz. 13:18
  Trzeba zacząć od tego że ten album to niespodzianka. Każdy spodziewał się raczej typowego trance, który miał był totalną w chwili obecnej odskocznią od tego co robi Van Buuren. W zmian otrzymujemy bardzo ambitny, album pełen muzyki elektronicznej, momentami brzmiący jak Jarre. Coś czuje że że osoby które dopiero zaczynają słuchać Van Buurena powiedzą co to jest i zapomną w ogóle o tym albumie. Zgredy mojego pokroju którzy słuchają trance od kilkunastu lat będą nim zachwyceni. Benno i Armin stworzyli perełkę.
 • Dawid Czubała22 czerwca 2019, godz. 13:50
  Również potwierdzam lecz z tego co widać po komentarzach na wszelkich grupach oraz ocenach "słabizna" 2/10" czy "Totalne dno to nie GAIA którą pamiętam" to album trafia do małego grona osób które muszą taki styl oraz takie dzwięki rozumieć. To nie ma być GAIA i album w 100% brzmiący jak dawne Tuvan. Tutaj Panowie poszli w mroczniejszy klimat i według mnie tym samym stworzyli coś co brzmi jak esencja muzyki elektronicznej - tak jak Jean-Michel Jarre w latach 90. Osobiście po zapowiedziach właśnie takich dzwięków się spodziewałem i chwała Arminowi oraz Benno za tak odważny jak i ambitny koncept albumu. Dla mnie pełna profeska, najwyższa liga i jak nie zbieram żadnych CD... tak tutaj krążek zakupię :)
 • Radosław Molski22 czerwca 2019, godz. 13:14
  Na tą chwilę Euporie
 • Wincent Węgrzyn22 czerwca 2019, godz. 13:49
  Jupiter LXV i Valetudo
 • Andrzej Ostaszewski22 czerwca 2019, godz. 13:29
  Takiej muzyki spodziewałem się - osobiście dla mnie album Rewelka ?? narazie najlepsza produkcja z albumu to Thebe i Jupiter LXV ??
 • Wojtek Płaza22 czerwca 2019, godz. 13:23
  Tak właśnie myślałem słuchając tego albumu, że chyba wszystko robione na jednym syntezatorze...doceniam wartość artystyczną tej płyty, nie kojarzę Armina z Blah Blah blah żeby nie było, ale nie wiem...No przestałem słuchać tego w połowie. Wszytko zlało mi się w jedną całość. Nie wiem może za drugim razem się uda. Aczkolwiek chwała Arminowi i Benno że stworzyli tak odważny, ambitny, mroczny materiał.
 • Paweł Czerwiński22 czerwca 2019, godz. 13:13
  Przesluchalem i potwierdzam. Nie każdy zrozumie ten album i użytych w nich środków. Album zrobiony z loopów, do końca nie wiadomo było jaka będzie finalna koncepcja. Z wypowiedzi Benno i Armina można wywnioskować równiez, że powstaną dwie kolejne płyty
 • Andrzej Berliński22 czerwca 2019, godz. 13:11
  Jeszcze żaden. ?? Nie słuchałem.
 • Piotr Grygo22 czerwca 2019, godz. 13:16
  Aaaaaa zaraz sprawdzam
 • Krzysztof Aksak22 czerwca 2019, godz. 14:16
  Moim zdaniem album jest dobry, ale trzeba jakby się się z nim osłuchać. Myślę, że jest to podyktowane tym, że Armin i Benno postanowili zmienić kocepcje i w efekcie produkcję sa totalnie nie szablonowe i nie schemtyczne Bardzo ambitny i specificzny krążek, na pewno dotrze do grona odbiorcow, którzy uwielbiają poszukiwanie nowych brzmien.. Czego mi brakuje? Chyba więcej utworów z mocno wybrzmiewajacym riffem ;)
 • Grzegorz Kęsy22 czerwca 2019, godz. 15:04
  Jak dla mnie album rewelka podejrzewam ze dla większości dojrzałych muzyczne też
 • szybki12322 czerwca 2019, godz. 17:59
  ponad 10 lat w trance i Arminie ;) . I zaskoczyli mnie mega, to jest klasa, prawdziwy artysta. Nie wiedziałem że TEN ALBUM BĘDZIE AŻ ale to co zrobili PETERDA! początek lekki, pozniej troszkę mocniej a pod koniec już naprawdę trzęsie. Całe przesłanie dla mnie genialne, melodie, wstawki bomba i klimat. Dla mnie to jest to coś miało mnie w tym roku zaskoczyć. Nie zapomne tego albumu od 3 dni nie mogę przestać słuchać i ciągle coś odkrywam!! Wow!! 28 czerwca fizycznie album w rączce ;)
 • Mariusz Rejnowicz22 czerwca 2019, godz. 16:43
  Znakomity album. Rewelacyjnie budują atmosferę, zaczynając od Ambient'u powoli przechodząc to standardowego beat'u 4/4. Co mnie cieszy mamy tu ogromne spektrum muzyki elektronicznej. Deep, Progressive, Melodic Techno i oczywiście Trance. Słychać inspiracje Jean Michelle Jeare'em, Prydzem czy innych pewnie, których sam nie znam. Pięknie wkręca się w mroczny klimat, nic tylko zamknąć oczy i udać się w przestrzeń :D
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (20)