Impreza Bokka - Najbardziej Tajemniczy Polski Zespół odbędzie się 23 lutego 2014 (Niedziela), w klubie Eter Wrocław. Start imprezy: godz. 20:00. .
0 Bokka - Najbardziej Tajemniczy Polski Zespół

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Bokka - Najbardziej Tajemniczy Polski Zespół

23 lutego 2014, Eter Wrocław, start: 20:00

Zagrają na imprezie:
BOKKA - najbardziej tajemniczy polski debiut 2013 roku.

BOKKA to jedna z największych zeszłorocznych niespodzianek na polskiej scenie muzycznej. Nie wiadomo skąd się wzięli i kim są, ale nagrali płytę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Na scenie City Sounds wystąpią już 23 lutego.

Sygnowany przez wytwo´rnię NEXTPOP debiutancki album BOKKI został zatytułowany po prostu "BOKKA". Promujący płytę teledysk do „Town of Strangers” w ciągu jednego dnia wypełnił większość wpisów rodzimych fanów i dziennikarzy w mediach społecznosciowych. Obok zespołu nie przeszły obojętnie także zachodnie media – o singlu napisał chociażby serwis Pitchfork. Album „BOKKA” często pojawia się na czołowych miejscach w rankingach muzycznych podsumowujących najlepsze produkcje 2013 roku. Krytyków i słuchaczy urzekło nie tylko nowoczesne brzmienie wypełnione odgłosami otoczenia, co tajemnica jaką owiane są personalia członków zespołu.

BOKKA to także pierwszy polski zespół, który dołączył do grona artystów tegorocznego Festiwalu Open’er. Wiemy o nich jedynie, że pochodzą z Warszawy. Ich debiutancki wideoklip „Town of Strangers” zrealizował młody reżysersko – operatorski kolektyw PSYCHOKINO. „Town of strangers” to filmowy obraz i muzyka, która mówi sama za siebie.

Debiutancki album projektu BOKKA to jednolita mieszanka nowoczesnego myślenia, oryginalnych kompozycji i odważnego eksperymentu. Punktem wyjścia przy tworzeniu posenek były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. W utworach słychać nieustanną i niczym nieograniczoną zabawę. Z jednej strony możemy usłyszeć wyjęte rodem z lat 80. przebojowe „Violet Mountain Tops”, nowofalowy „K&B”, który ekslpoduje witalną kodą i podobnie jak wypełniony pozytywną energią „Reason” podrywa słuchacza z fotela. Z drugiej strony „Strange Spaces”, miks pozornie nieprzystających do siebie elementów w którym beat electro staje się tłem dla psychodelicznego gitarowego solo niczym z najlepszych dokonań King Crimson. Z trzeciej wkraczamy w monumentalny i nostalgiczny "Places I've Never Been To" oraz mocno eksperymentalny, introwertyczny "I'm All That I've Lost", przypominający największe perły skandynawskiej elektroniki.
Promujący album singiel "Town Of Strangers" oparty został na hipnotycznym wokalu i minimalistycznym bicie, który brzmi jak ze starej płyty winylowej. To w nim, zamiast tradycyjnego werbla, odzywa się potrząsana butelka wody.

Album BOKKA sygnuje prężnie rozwijające się wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, znane z produkcji i promowania znakomitej jakościowo muzyki autorskiej, mającej moc przenoszenia w inny wymiar. Songwriterski label płytowy wydaje m.in. KARI (Kari Amirian) oraz Fismolla.

http://www.facebook.com/BOKKAMUSIC
http://www.facebook.com/NEXTPOP
http://www.facebook.com/PSYCHOKINO

Bilety:

29 zł – pierwsze 200 sztuk
34 zł – w przedsprzedaży
40 zł – w dniu koncertu

Bilety do nabycia w sklepach , Mediamarkt i Saturn. Oraz online: www.biletin.pl, www..pl, www..pl, www..pl Rezerwacja: bilety@o2.pl

Organizatorzy: City Sounds
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)