Sven Vath się ostatnio rozgdał. Podobno zmniejszył sobie liczbę obowiązków we Frankfurcie, stąd ma więcej czasu na wywiady, których dotąd udzielał bardzo sporadycznie... 28 UserComments

Cytat tygodnia: 'Młodzi nie słuchają albumów'

Artykuł dodano: 17 lutego 2012, godz. 08:22
Odsłony: 4808x
Sven Vath się ostatnio rozgdał. Podobno zmniejszył sobie liczbę obowiązków we Frankfurcie, stąd ma więcej czasu na wywiady, których dotąd udzielał bardzo sporadycznie. W rozmowie z Data Transmission powiedział kilka ciekawych słów:
„Zawsze wierzyłem w naszą muzykę – w house i techno. Mam po swojej stronie kilku szanowanych przyjaciół – ludzi takich, jak Laurent Garnier, Richie Hawtin czy Carl Cox – którzy również przez lata pracowali bardzo ciężko, by stworzyć dobrą wibrację i rozprzestrzeniać dobrą muzykę w świecie. Cieszę się z wielu rzeczy, ale też jak mniemam mam wewnątrz sceny taką pozycję, że czuję się odpowiedzialny za bieg spraw. Jest kilka rzeczy, które mi się dziś nie podobają, które mogą źle wpłynąć na naszą muzykę.Bronię pewnych wartości, w które wierzę i które chcę przekazać młodej generacji. Czuję, że powinienem im powiedzieć, skąd to wszystko się wywodzi, dlaczego tu jesteśmy i dlaczego słuchamy takiej muzyki. Nie chodzi o używanie muzyki instrumentalnie. Widzę, jak młodzi konsumują dziś muzę. Używają laptopów do didżejowania, używają przycisków SYNC, i nikt nie ma cierpliwości, żeby posłuchać albumu. Wszyscy chcą wszystkiego zbyt szybko”.

A więc jak to jest - słuchacie albumów czy nie?
Komentarze
 • mefistek15 lutego 2012, godz. 19:05
  CK1986 ma racje, jak ktoś chce jeszcze bardziej uatrakcyjnić seta to używa lapka, tak samo jak nie chce się niektórym płytek nagrywać.

  Co do albumów to staram się słuchać tych co mnie interesują przynajmniej raz. Lubię także wracać do starych pozycji :) by przywrócić stare wspomnienia :)
 • Falcon Vanguard15 lutego 2012, godz. 19:24
  A ja wypowiem się co do SYNC - Nawet Nie wiem jak go poprawnie skonfigurować by dobrze działał :D Co analog to analog ...
 • chudy5d15 lutego 2012, godz. 21:08
  Trudno tutaj słuchać albumów, jak teraz mało który potrafi wciągnąć człowieka. Uwielbiam takie, które od pierwszej do ostatniej sekundy zabierają człowieka w głąb fantastycznej muzycznej rozkoszy, jesteś w innym świecie... Powtarzam - od początku do końca... bo co mi po albumie, które ma świetne intro, jak po 10 minutach lipton będzie płynął ze słuchawek. Pierwsze In Search Of Sunrise, to były właśnie takie albumy, ostatnio J00F, czy Guy J, ale jakoś więcej sobie nie przypominam.
 • Seth0015 lutego 2012, godz. 22:33
  CK1986 -> no i co z tego że przy pomocy laptopa można zrobić mnóstwo rzeczy? i tak większość osób korzystających z laptopa zwala całą robotę na sprzęt. większość dzisiaj używa komputerów bo ma po prostu w dupie wszystko, jakby mieli miksować to by tracili czas, a tak mogą w trakcie grania spokojnie pogadać z dziewczynami czy kolegami i porobić sobie fajne fotki...
  a wracając do tematu, chcesz dobry album z ubiegłego roku? proszę bardzo sprawdź te:
  Azari & III - Azari & III
  Deniz Kurtel - Music Watching Over Me
  Art Department - The Drawing Board
  Robag Wruhme - Wuppdeckmischmampflow
  Marcel Dettmann - Conducted czy nawet Cosmin TRG - Simulat
 • Timber16 lutego 2012, godz. 10:57
  co najczęściej piszą laptopowcy: nie chce mi się to, nie chce mi się tamto. Dziękuje nie mam pytań
 • DjRules16 lutego 2012, godz. 20:59
  Dash Berlin - The New Daylight
  Aly & Fila - Rising Sun
  Tyle w temacie,co tu duzo mówić jedne z najlepszych albumów jakie słyszałem:)
 • CK198616 lutego 2012, godz. 22:45
  Mi sie chce a mam lapka i konsole
 • 2infinity18 lutego 2012, godz. 13:39
  Jasne, że słuchamy. Ale myślę, że trzeba rozgraniczyć granie i używanie sync. Jeżeli ktoś interesuję się tym dłuższy czas to zrozumie o co mi chodzi. Jak ktoś zjadł buty na szkoleniu się w graniu i potrafi zagrać z winyli, czy z cdków, to nie widzę, przeszkód żeby pobawić się też w granie z kontrolera i używanie sync, aktualnie się bawię tym sprzętem i twierdzę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Ale jeżeli ktoś zaczyna przygodę z djką od kupienia kontrolera i wciśnięcia sync i oczywiście twierdzi, że jest dobrym dj to wtedy faktycznie jest w tym racja.
 • Timber18 lutego 2012, godz. 14:28
  dokładnie tak jak napisał 2infinity
 • cocacolumbia20 lutego 2012, godz. 06:09
  ciekawe ile osób słyszało takie bity Svena ?
  OFF - Electrica Salsa

  Spoko Vokalista :)))
 • Rascal0pl20 lutego 2012, godz. 21:13
  "CK198615 lutego, godz. 16:56
  Dajcie godny album to poslucham ostatni rok to poza Flemingiem lipa"
  Hahahha chyba zartujesz. Malo szukasz ;)
  I kto powiedzial ze chodzi o nowosci ? ... i jasno tez nie jest napisane ze chodzi o konkretne gatunki, tylko raczej o calosc muzyki.

  "Trudno tutaj słuchać albumów, jak teraz mało który potrafi wciągnąć człowieka"
  Ludzie, kuzwa jak tak patrze co piszecie to az mi was zal :/ czekacie az wszystko wam na tacy podadza? Trzeba sie otworzyc na muzyke i szukac samemu. Muzyka dobra zawsze byla i bedzie tylko troche checi. Jak widze takie pieprzenie to mi sie zle robi.

  Co to synca - moje zdanie raczej znacie i ono sie raczej nie zmieni ;]
  "Timber16 lutego, godz. 10:57
  co najczęściej piszą laptopowcy: nie chce mi się to, nie chce mi się tamto. Dziękuje nie mam pytań"
  haha dobre podsumowanie.


  "Dash Berlin - The New Daylight
  Aly & Fila - Rising Sun
  Tyle w temacie,co tu duzo mówić jedne z najlepszych albumów jakie słyszałem:)"
  :D
  malo slyszales.

  Jak tak czytam to coraz bardziej mi sie chce uzyc stwierdzenia "co ja pacze" :D


 • Seth0020 lutego 2012, godz. 21:51
  Rascal0pl dobrze napisane, albumy dobre ba wręcz rewelacyjne wydawane są bardzo często ale trzeba się otworzyć na nowe brzmienia a nie ciągle siedzieć w tym samym, ja we wcześniejszym poście wymieniłem tylko kilka genialnych albumów a tych było mnóstwo ale żeby je poznać trzeba się otworzyć, to nie boli a można się wciągnąć w nowy gatunek muzyczny, trzeba eksperymentować!
  a jak ktoś nie zna się zupełnie na innej muzyce niż np. trance to niech włączy Radio Roxy w soboty o 22 i wkręci się w genialną muzykę prezentowaną przez Bshosę a wtedy pozostaje już tylko zaspokajać ciekawość szukając numerów które on gra, a gra naprawdę rewelacyjne perełki!
 • boneeq23 sierpnia 2012, godz. 13:27
  stare maszyny gramofon, cd-player'y, na końcu symulatory i laptopy m.in z jabłkiem hehe ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (28)