Jeden z prawdopodobnie najbardziej aktywnych społecznościowo artystów, pan Joel Zimmermann, znany też jako Deadmau5, postanowił odpuścić sobie aktywność na Twitterze, jak sam napisał: "z pewnych... 15 UserComments

Deadmau5 kończy z Twitterem, muzyka fortepianowa, nowa kompilacja

Artykuł dodano: 14 listopada 2013, godz. 09:19
Odsłony: 5932x
Jeden z prawdopodobnie najbardziej aktywnych społecznościowo artystów, pan Joel Zimmermann, znany też jako Deadmau5, postanowił odpuścić sobie aktywność na Twitterze, jak sam napisał: "z pewnych własnych powodów". 

"Nie będę już się udzielał na Twitterze, nadal będę wrzucał kawałki na Soundcloud, a mój menedżment będzie Was o tym informował". W międzyczasie Joel skasował wszystkie dotychczasowe swoje posty, a co za tym idzie dyskusje toczące się na temat jego muzyki czy wpisów, które "strasznie go zaczęły wkurzać, a chciał tylko mieć kontakt ze swoimi fanami". Prawdopodobnie jednym z powodów, które przeważyły szalę były komentarze dotyczące jego ostatnich siedmiu muzycznych wrzutek, które nazwane zostały w pakiecie "7" i otrzymały tytuły będące łacińskimi nazwami siedmiu grzechów głównych. 


W tej chwili na jego Twitterze znajdziecie tylko powyższy komunikat oraz link do Youtube'a, gdzie wszystkie 7 inspirowanych muzyką klasyczną, fortepianowych utworów zilustrowanych zostało obrazami holenderskiego malarza Pietera Brueghela, zainspirowanych "Boską Komedią" Dantego. Fani nie przestają pytać o jego stan zdrowia psychicznego, czy czasem nie ma depresji i tak dalej. To być może powód, dla którego wolał już o tym nie czytać na Twitterze.  

7

P.S. W międzyczasie ukazała się nowa kompilacja wytwórni Mau5trap, na której znajdziecie zgoła inną muzykę, w tym dwa utwory Deadmau5a, jeden projektu BSOD (Steve Duda & Deadmau5) oraz osiem propozycji od nowych talentów promowanych przez label. Zestaw nazywa się "We Are Friends Vol. 2" i prezentuje się następująco: 


http://www.beatport.com/release/we-are-friends-vol-2/1186469

deadmau5 - Your Ad Here (We Are Friends Vol.2)
deadmau5 - Suckfest9001
BSOD - Super Breakfast (Full)
Komentarze
 • mefistek14 listopada 2013, godz. 11:35
  Mam wrażenie że Joel przegiął w którymś momencie i sprawy się nieciekawie potoczyły ale to tylko moja własna teoria. Składak spox ;)
 • UcieX14 listopada 2013, godz. 13:40
  Mi się wydaje, że wciąż przeżywa rozłąkę ze swoją dziewczyną. W sumie w takiej sytuacji bym go rozumiał, bo miałem identycznie i też muzyka mi dawała ukojenie. Składanki jeszcze nie słuchałem, ale muzyczny "pierwszy grzech" bardzo mi się spodobał.
  P.S. 7 by się dobrze nadawało do minecrafta :d
 • roger8614 listopada 2013, godz. 17:34
  Skladak jak najbardziej na tak a siedem calkiem inne ucieczka I spokoj hehe inna rzeczywistosc ................
 • Jerycho198814 listopada 2013, godz. 18:14
  Myślę, że ta rozłąka z Twitterem dobrze mu zrobi. Co do kawałków 7 bardzo fajna, kompilacji jeszcze nie słuchałem ;)
 • artinho15 listopada 2013, godz. 12:16
  a mi się wydaje, że zaczął do niego docierać absurd debilów, fanów Biebera, Gagi i reszty ograniczonych ludzi. Też tak mam jak zewsząd atakowany jestem głupotą, wtedy też nie mam ochoty nawet odpalać przeglądarki. Niech robi co uważa za stosowne, chociaż będzie mi brakowało beki twitterowej z jego udziałem :p
 • Tomxie15 listopada 2013, godz. 13:18
  Twitter jest dobry dla jakichś ptaszków, ale nie dla muzyków. Dziwię się, że jeszcze mu się chciało na nim w ogóle pisać o swojej muzyce i wdawać w polemiki.

  -> @ UcieX

  A co ma Twitter do problemów sercowych? Już nie róbmy z deadmau5 artysty bez jaj...
 • UcieX15 listopada 2013, godz. 14:39
  @ Tomxie
  Ja nawiązałem z tym tematem do muzyki "7", a nie twittera. Jeszcze nie słyszałem nigdy aż tak nostalgicznego kawałka od deadmau5'a, stąd takie moje szalone teorie spiskowe ;)
 • AiLtan15 listopada 2013, godz. 15:09
  meh, ani to choroba, ani załamanie sercowe. Według mnie '7' powstało po przesłuchaniu płyty Nine Inch Nails "Ghosts I-IV" (tam też spora część numerów opiera się na mocnych, fortepianowych akordach). Deadmau5 po cichu jara się Trentem Reznorem, a dowodem tego były jego remixy dla NIN i How To Destroy Angels na soundcloudzie.
 • Axel.15 listopada 2013, godz. 19:56
  Najlepszy numer to Superbia . Miodzio no i sama EPka chyba jest darmowa
 • marvandi17 listopada 2013, godz. 13:16
  Avaritia w "finalnej" wersji. Ja myślę że to może być po prostu jakaś tajemnicza zapowiedź. Może płyty?

  deadmau5 - Avaritia (Final)
 • AiLtan17 listopada 2013, godz. 14:08
  @ marvandi
  o płycie już troche wiadomo. na rollingstone.com pisali :)

  btw. jakiś czas temu Joel wygadał sie w krótkim wywiadzie że chce zostać 'subscription-based artist'.
  wspominał że musi to jeszcze rozgryźć ze swoim sztabem. to troche wyjaśnia te porządki na soudcloudzie i manewr z '7'
 • MishAlien17 listopada 2013, godz. 23:41
  te utwory z '7' są niesamowite, nie wiem dlaczego został za to zhejtowany. Joel zawsze szedł swoją drogą, dlatego teraz jest tu gdzie większości się dotrzeć nie uda, bardzo dobrze że próbuje czegoś nowego, u mnie ma ogromny szacunek za to.
 • Kramon20 listopada 2013, godz. 02:46
  kurde szkoda że skasował wszystko co było wcześniej na soundclound bo były tam zacne nuty.
 • monsterr55526 listopada 2013, godz. 20:53
  dokładnie niedawno założyłem sobie soundclouda wbijam do deadmau5a a tam pustki. Oczywiście że nam prawdziwym fanom podoba się wszystko co wyjdzie z głowy Joela lecz znajdą się barany od biebiera i lady gagi co wbuszują z swoimi opiniami i wszystko s*******ą !!!! Czekam Na nutkę w stylu STROBE !! :D
 • Kramon27 listopada 2013, godz. 01:39
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (15)