'Drogi hardstyle'u, nie wiem na czym polega twój problem (właściwiem wiem, ale tak czy inaczej), ale wiecie, że jeśli jestem wkurzony to na to, że mój numer został całkiem mocno przez was zerżnięty. 19 UserComments

Deadmau5 oskarża Wildstylez

Artykuł dodano: 24 lutego 2014, godz. 13:13
Odsłony: 6794x
'Drogi hardstyle'u, nie wiem na czym polega twój problem (właściwiem wiem, ale tak czy inaczej), ale wiecie, że jeśli jestem wkurzony to na to, że mój numer został całkiem mocno przez was zerżnięty. Nie jestem zły na wszystkich hardstyle'owych artystów, jak Afrojack czy Swedish House Mafia... Jestem zły, bo moja muzyka została ukradziona. Rozchmurzcie się, dzieciaki, nie wkurzajcie się. Szczerze, nie interesuje mnie to, jaki gatunek muzyki lubicie najbardziej, nie chodzi o gatunek. Myślę po prostu, że zżynanie od kogoś muzyki i sprzedawanie jej jako swojej nie jest najlepszym pomysłem', napisał w piątek Deadmau5 na swoim profilu społecznościowym, czym wywołał oczywiście lawinę komentarzy.

Część z nich (a jakże!) dotyczyła tego, że wrzucił do hardstylowego worka Afrojack i Swedish House Mafię, co jak się można domyślać było małą prowokacją, na którą rzecz jasna złapało się wielu komentatorów. Sedno sprawy dotyczy jednak sprawy poważnej, a mianowicie nowego numeru Wildstylez, w którym ewidentnie słychać te same, charakterystyczne akordy, co w wydanym prawie 4 lata temu utworze Deadmau5a "Some Chords". 


Wildstylez twierdzi, że bardziej inspirował się kawałkiem Bootyluv "Boogie 2nite", ale trudno przystać na taką argumentację, bo w pierwszej części motywu słychać jednak ewidentne podobieństwo do pierwszych dwóch akordów u Deadmau5a. Z drugiej strony gdybyśmy przesłuchali wszystkie kawałki świata, zapewne takich z identyczną sekwencją znalazłoby się więcej. Jedno jest pewne - dzięki Deadmau5owi o Wildstylez usłyszy teraz cały świat, przyczynił się zatem do promocji tej muzyki, chociaż jak zwykle w swoim stylu Joel poszedł o krok dalej i postanowił "stworzyć hardstyle w mniej niż godzinę". Specjalnie na tę okoliczność reaktywował swoje konto na Soundcloudzie, gdzie znajdziecie "DAT KICK DOE", dość humorystyczny muzyczny komentarz do muzyki hardstyle'owej. 

deadmau5 - Some Chords
Booty Luv - Boogie 2 Nite.wmv
Wildstylez - Straight Forward (Radio Edit)

DAT KICK DOE by fuckmylife
Komentarze
 • Jerycho198825 lutego 2014, godz. 19:50
  Kramon skoro każdy wie ile wkłada w to pracy to po co upubliczniać coś, co tylko napędza karierę oszukującemu. Nie wnikam w podobieństwo obu utworów, bo to nieistotne. Istotnym jest, że Deadmau5 za dużo rzuca oskarżeń przez co potem sam traktowany jest jak Ci, których on nie lubi. Takich spraw nie załatwia się publicznie. Panowie mogli załatwić to prywatnie, a nie prać brudów, które teraz "służą" obojgu w myśl zasady "nie ważne jak, ważne żeby gadano" ;)
 • Kramon25 lutego 2014, godz. 22:11
  Czyli rozumiem że popierasz złodziejstwo? Bo nie wyciągając tego na publike i nie mówiąc ludzią że ej ten koleś kradnie. No to bronisz de facto tego co ukradł.
 • Jerycho198825 lutego 2014, godz. 22:42
  Mylisz pojęcia. Kradzież to kradzież i powinna podlegać karze. Ale upublicznianie tego tak jak to robi nie tylko Deadmau5 ale i wielu innych to nic innego jak kampania reklamowa, która służy nie tylko okradanemu, ale i kradnącemu. Najlepszym wyjściem nie jest głoszenie wszem i wobec: patrzcie to jest złodziej, ale ciche załatwienie sprawy bez mieszania do tego fanów zarówno jednego jak i drugiego artysty (co samoistnie może doprowadzić do publicznego prania brudów) ;) A można śmiało przypuszczać, że bardziej skorzystał na tym Wildstylez, o którym będzie się teraz mówić ;)
 • Kramon26 lutego 2014, godz. 02:33
  to nie jest pranie brudów tylko pokazanie prawdy jakim producentem kto jest. Ja tak bardzo lubie deadmau5 nie tylko za to jaką on muzykę robi ale głównie dla tego że robi ją sam i jest to totalnie jego wizja i wiem ile w to serca wkłada. Natomiast ukrywanie że ktoś ukradł od kogoś jest dla mnie totalnie śmieszne. Jako fun wildstyl, wolałbym wiedzieć o tym czy on kradnie pomysły innych czy nie...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (19)
Popularne newsy
0koment.Polscy DJ-e zakażeni koronawirusem. Będzie powrót do obostrzeń?Polscy DJ-e zakażeni koronawirusem. Będzie powrót do obostrzeń?29 lipca, godz. 14:32