Pamiętacie, jak rozkręcano w zeszłym roku machinę marketingową odnośnie zbliżającego się albumu Daft Punk? Czas zacząć szaleństwo dotyczące podwójnego albumu Deadmau5a. Nie pogniewalibyśmy się mając.. 13 UserComments

Deadmau5: znamy prawie cały album?

Artykuł dodano: 22 maja 2014, godz. 16:16
Odsłony: 4663x
Pamiętacie, jak rozkręcano w zeszłym roku machinę marketingową odnośnie zbliżającego się albumu Daft Punk? Czas zacząć szaleństwo dotyczące podwójnego albumu Deadmau5a. Nie pogniewalibyśmy się mając okazję co tydzień publikować kolejnego newsa dotyczącego tego krążka, chyba też nie mielibyście nic przeciwko temu? 


Dziś prezentujemy Wam bardzo wartościowe informacje dotyczące tracklisty nowej płyty Joela. Dużo już na jej temat dzięki temu wiemy, możemy chociażby stwierdzić, jak dużo muzyki z "While (1<2)" już znamy. Przynajmniej w wersjach, które swego czasu poznaliśmy.

CD 1

01. Avaritia
02. Coelacanth I
03. How To Destroy Angels - Ice Age (feat. deadmau5) (deadmau5 Remix)
04. My Pet Coelacanth
05. Infra Turbo Pigcart Racer
06. Terrors In My Head
07. Creep
08. Somewhere Up Here
09. Phantoms Can't Hang
10. Gula

CD 2

01. Acedia
02. Invidia
03. Errors In My Bread
04. Nine Inch Nails - Survivalism (feat. deadmau5) (deadmau5 Remix)
05. Silent Picture
06. Rlyehs Lament
07. Superbia
08. Mercedes
09. Bleed
10. Ira
11. Monday
12. A Moment To Myself
13. Pets
14. Coelacanth II
15. Seeya (feat. Colleen D'Agostino)


Jak za chwilę się przekonacie, znamy już prawie cały album! Wytwórnia Virgin EMI, wydająca razem z Mau5trap ten krążek nie jest w stanie usunąć z sieci wszystkich numerów, które były wrzucane na bieżąco po tym, jak udostępniał je Deadmau5 na swoim Soundcloudzie czy podczas sesji na swojej stronie Live.Deadmau5.com. Niektóre mają po kilka lat, do kilku fani zdążyli dorzucić "nieoficjalne klipy". 

CD 1:

deadmau5 - Avaritia
Deadmau5 - Coelacanth (Original mix)
Deadmau5 - My Pet Coelacanth


Jeżeli nic się z nimi do dnia premiery nie stanie, nie przejdą tuż przed wydaniem płyty żadnej metamorfozy, możemy już dziś słuchać wielu utworów tak, jakby album był już w naszych rękach. 

CD 1 ciąg dalszy:

Deadmau5 - Infra Super Turbo Pig Cart Racer (New edit) vs (Original Mix)
deadmau5 - Errors In My Head
deadmau5 - Creep 2k13
Somewhere Up Here (aka Drop The Poptart) - Deadmau5 Ft. Colleen D'Agostino
deadmau5 Phantoms Can't Hang Final


Trochę to nam psuje efekt zaskoczenia, prawda? Z drugiej strony już dziś można zacząć na nowo oswajać się z tymi kawałkami - nie wszystkim dotąd poświęciliśmy należytą uwagę. W razie czego, gdyby okazało się, że na płytę trafiły całkiem inne wersje, będziemy mieli dodatkową zabawę pod tytułem "znajdź róźnice". 


CD 2:

Deadmau5 - Silent Picture(Extended)
Deadmau5 - Rlyehs Lament (Passing Arcturus Video)
[NEW] Deadmau5 - Mercedes
Deadmau5 - Bleed [HD]
Deadmau5 - Monday (Original Music Video 2006)
Deadmau5 - A Moment To Myself (Unofficial VideoClip)
Deadmau5 - Pets (Music Video) HD+
deadmau5 - Seeya (ft. Colleen D'Agostino)

Co ciekawe aż dwa utwory na płycie mają dużo wspólnego z liderem electro-rockowo-industrialnej formacji Nine Inch Nails - projekty Trent Reznor pojawiają się w postaci remiksów jego macierzystego zespołu oraz innego jego składu How To Destroy Angels. 

How To Destroy Angels - Ice Age (Deadmau5 Remix)
Nine Inch Nails - Survivalism (Deadmau5 remix)

Z tracklisty wynika też, że na album załapało się kilka fortepianowych impresji znanych z zestawu "7", który wciąż można znaleźć na Youtubie - "Gula", "Acedia", "Invidia", "Superbia" i "Gula".

7
Komentarze
 • Axel.22 maja 2014, godz. 18:16
  Jedno mu trzeba przyznać. Nie jest artystą który robi oklepaną muzykę, zawsze jest coś nowego ciekawego, i to jest na plus. Z drugiej jednak strony nic nie przebije Faxing Berlin, Not Exactly, I Remember.
  Tych trzech numerów po prostu nigdy nie udało mu się przebić . To był przejaw jego geniuszu ale już nigdy nie powtórzony, choć zawsze jest bardzo wysoki poziom i duża kreatywność.
 • UcieX22 maja 2014, godz. 18:53
  Kwestia gustu. "Not exactly" był klimatyczny, ale prawie nic w tym kawałku się nie działo. "Faxing Berlin" też był monotonny.
  Jedynie z wyżej wymienionych to "I Remember" muszę stwierdzić był majstersztykiem, w stylu starych dobrych czasów Adama K & Soha.

  W jego ostatnim albumie można usłyszeć dużo różnorodnych brzmień (album titles goes here) właściwie wszystkie kawałki bardziej mi się podobają niż Faxing Berlin czy Not Exactly. Trochę nie kapuję fenomenu tych kawałków, no ale trudno :P

 • Luc Deep22 maja 2014, godz. 19:29
  Ten człowiek to geniusz! Odnajduje sie w prawie każdym gatunku elektroniki, co świadczy o jego wszechstronnym talencie i niesamowitej kreatywności:):) w materiale zawartym w artykule nie ma słabych punktów, są wręcz numery, które wyżej oceniam od tych nieśmiertelników, o których wspomniał Axel, zwłaszcza "Infra Turbo Pigcart Racer" i "Creep"---czyste piękno!:)
  Nigdy bym nie pomyślał, że twórca "Faxing Berlin" i "No Exactly" stanie się tak wielką osobistością w świecie muzyki klubowej, ale zdecydowanie Joel na to zasłuzył. Te dwa numery, w moim mniemaniu, dały przecież początkek nowemu nurtowi jakim jest "melodic progressive house", chyba że się mylę, ale właśnie w 2007 roku pierwszy raz w życiu usłyszałem te charakterystyczne dźwięki.

  Ciekawy jestem, gdzie sa te radiowe numery o których wspominała Mysz??:)

  No i moim numerem jeden stała się zdecydowanie "Orca", która powstała zanim Kanadyjczyk zasłynął wspomnianymi przez Axela klasykami:)

  https://www.youtube.com/watch?v=4CvU8RnyWWo
 • Axel.22 maja 2014, godz. 20:22
  cyt''Trochę nie kapuję fenomenu tych kawałków, no ale trudno'

  Być może dlatego że wtedy gdy były wydawane były czymś zupełnie nowym(nowy styl) no i miały swój klimat.
 • Seba211022 maja 2014, godz. 20:35
  Dla mnie osobiście najlepszym kawałkiem Deadmau5a zawsze był Arguru,a co do albumu...to będzie nr.1 tego roku.
 • 5zymek22 maja 2014, godz. 20:47
  ohohohoho ile tutaj dobra, w sumie to jego cała twórczość pokazuje że jest czystym geniuszem, za co się nie weźmie to i tak zrobi to za***iście, według mnie cała płyta jest równa i nie ma na niej, hmm, takiego arcydzieła jak np. strobe lub arguru co nie zmienia faktu że płyta podoba mi się okropniei polecam ją każdemu :D
 • UcieX22 maja 2014, godz. 20:47
  @ Axel.
  Tu mógłbym się zgodzić :)

  @ Seba2110
  I tutaj również. Pamiętam jak katowałem Arguru i się nim zachwycałem, gdy jeździliśmy z dziewczyną gdzieś w teren, haha ;)
 • hedowiec22 maja 2014, godz. 21:32
  zapowiada się jego najlepsza płyta, wszystkie utwory mi się podobają
 • FREEstajlo23 maja 2014, godz. 00:07
  Nie ma to jak czytać zgodne komentarze, że jest geniuszem :D A wracając do albumu - większość numerów raczej znanych choćby z soundclouda, lecz bardzo mi się podobają - choćby My Pet Coelanth, lub Mercedes i cały 2-płytowy album będzie bardzo dobry ;)

  @ Seba2110
  Ja również się zgadzam, wciąż zdarza mi się katować ten numer i fascynować się rosnącym tam napięciem wywołanym kilkoma ulotnymi dźwiękami ;) Choć również podobają mi się te numery jak faxing berlin - są świetne gdy ma się odpowiedni humor po prostu ;)
 • davealmine23 maja 2014, godz. 11:35
  maestro muzyki elektronicznej...dla mnie jest numerem 1 już od wielu lat..idzie swoją drogą i swoim stylem i chwała mu za to...ALBUM będzie ARCYDZIEŁEM ! czekam aż w końcu zagra w Polsce
 • NeoTag24 maja 2014, godz. 12:44
  @davealmine Grał już (chyba nawet parę razy), ale mimo wszystko również liczę, że wróci.

  To będzie niesamowity album, szczególnie jeśli na trackliście znajduje się fenomenalny Bleed.
 • Hardwell25 maja 2014, godz. 12:37
  Witam, wiadomo kiedy premiera???
 • marvando17 sierpnia 2014, godz. 23:50
  Moim ulubionym jest strobe, a ta płyta jest genialna.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (13)