Giuseppe Ottavianidj

Informacje o artyście

Giuseppe urodził się w małym miasteczku niedaleko Rzymu i od dziecka przejawiał wielką muzyczną pasję. Zaczął grać na pianinie w wieku czterech lat, gdy ukończył siódmy rok życia zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej w Vertibo, gdzie mieszkał. Uczył się grać muzykę klasyczną, ale nudziły go lekcje teoretyczne, które trzymały go z dala od instrumentu. Rzucił tę szkołę, ale kontynuował naukę w innej, prywatnej, która dała mu możliwość realizowania swojej pasji i podnoszenia muzycznych umiejętności.

Wgłębił się bardziej w muzykę taneczną, kiedy jeden z jego przyjaciół przyniósł mu kilka płyt cd z muzyką elektroniczną. W wieku piętnastu lat zaczął DJ'ować w różnych klubach i na różnego rodzaju okolicznych imprezach, w roku 1998 zagrał swojego pierwszego dwugodzinnego seta na antenie lokalnej rozgłośni radiowej.

Giuseppe stał się zwolennikiem technologii, coraz częściej zaczął używać swojego komputera do produkcji swoich pierwszych utworów. Zaczął eksperymentować z programem Cubase Lite, na którym powstawały jego pierwsze utwory w małym, domowym studio.

W roku 1999 Giuseppe poznał Andrea Ribeca’e, drugą połowę Nu Nrg, który również był entuzjastą muzyki i DJem. Szybko postanowili pracować razem jako Nu Nrg. Swojego pierwszego winyla w Vandit wydali w 2001 roku, był to, uznawany dziś przez wielu za kultowy, utwór „Dreamland”. Później było jeszcze „Spaceflower EP”, fantastyczne „Connective” oraz zdumiewający album „Frez Fall” wydany w 2004 roku. Zaczęli występować jako live-act , robili remixy. W roku 2004 na prestiżowej gali Trance Awards zostali nagrodzeni w kategorii Best Live-Act

Dzięki doświadczeniu, jakie zdobył grając u boku takich sław jak m.in.: Paul van Dyk, Tiesto, Paul Oakenfold, Armin van Buuren i Ferry Corsten, i występując na najlepszych imprezach na całym świecie takich jak: Love Parade Berlin, WMC Ultra Music Festival Miami, Street Parade Zurich, Mayday, Gatecrasher, Nature One, Creamfields i Dance Valley, Giuseppe nauczył się jak czytać reakcje tłumu i inspirować go.

W 2005 roku Giuseppe rozpoczął solową karierę, zaczął wydawać muzykę pod własnym nazwiskiem. Będąc muzykiem pokochał grę na keyboardzie, postanowił więc skupić się na własnych live-actach. Chciałby skupić się na komunikacji z ludźmi poprzez muzykę, i dzieleniu z nimi emocji na parkiecie.
Jego pierwszy solowy utwór – „Linking People” został wydany w Vandit z numerem 52. Paul van Dyk umieścił ten utwór na swojej składance The Politics Of Dancing vol.2. Następnym releasem było „Until Monday” (Vandit 58) nagrane we współpracy z Marc’em van Linden’em

Giuseppe stworzył także kilka remixów m.in. dla takich ludzi jak: John O’Callaghan, Mr. Groove & Vergas, Lawrence Palmer, Alex MORPH & Woody van Eyden.

Aktualności

Artykułów (24)

1 2 3

Giuseppe Ottaviani

  • Kraj: Włochy
  • Miasto:
  • Team:
  • WWW: www.giuseppeottaviani.it/preview/home.php

Pozycja w rankingu

27/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

We Love Pacha

We Love Pacha

28 lipcaPacha Poznań
Euforia Festival 2017

Euforia Festival 2017

29 lipcaPlaża Główna Boszkowo
King Of House by DJ Adamus

King Of House by DJ Adamus

29 lipcaPacha Poznań
Target One Festival

Target One Festival

4 sierpniaBłonie Krotoszyn
Audiolake Festival 2017

Audiolake Festival 2017

5 sierpniaJezioro Nyskie Nysa
Electrocity 2017 - Ostatni Rozdział

Electrocity 2017 - Ostatni Rozdział

14 sierpniaKlasztor Cystersów Lubiąż
Mayday Polska 2017

Mayday Polska 2017

10 listopadaSpodek Katowice
Transmission 2017

Transmission 2017

25 listopadaO2 Arena Praga

Imprezy

DzisiajPojutrzeCzwartek, 27 lipcaPiątek, 28 lipcaSobota, 29 lipcaPiątek, 4 sierpniaSobota, 5 sierpnia