Martin Solveig dj

Informacje o artyście

Martin Solveig swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku 18 lat grając przez kilka nocy w paryskim klubie Le Palace. Jest założycielem labelu „Mixture”. W 2001 roku razem z Bobem Sinclarem i DJ Gregorym w projekcie - ”Africanism”, wydał swój debiutancki utwór „Edony”. W notowaniach klubowych list przebojów m.in. we Francji, Włoszech i Grecji był na 1 miejscu. Jego pierwszy solowy album, sprzedał się w ilości 70 000 egzemplarzy , „Sur la Terre” został wydany w 2002 roku, na którym znalazły m.in. znany już numer „Edony”, „Heart of Africa”, „I’m a good man” z soulowym wokalistą Lee Fieldsem oraz „Linda”. Sukces jaki odniósł dzięki temu wydawnictwu, pozwolił mu zdobyć uznanie w branży dzięki temu mógł nawiązać współpracę z tak renomowanymi producentami jak Kenny Dope z Masters At Work, Cunnie Wiliamsem oraz Salifem Keita. Dla tego ostatniego Martin przygotował rok później remix wielkiego hitu „Madan”, singiel sprzedał się w imponującej liczbie ponad 100 000 egzemplarzy i znalazł się na ponad 150 różnych składankach. W kolejnym roku nadal utrzymywał się na fali, kolejny singiel „Rocking Music” z wokalistą Jayem Sebagiem był zwrotem z nieco afrykańskich klimatów w stronę klasycznego house. Już podczas pierwszej prezentacji szerszej publiczności na Winter Miami Conference (WMC) spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Później był mocno promowany Mousse-T, Pete Tonga i Erica Morillo. Zwieńczeniem sukcesu „Rocking Music” było 5 nominacji do UK House Music Awards 2004 m.in. w kategorii „Singiel Roku” i „Artysta Roku”. W 2005 został wydany drugi album „Hedonist” w którym za singiel "Everybody" dostał nagrodę House Music Awards w kategorii „Najbardziej innowacyjny producent”. W Francji płyta osiągnęła status złotej za prawie 70 000 sprzedanych egzemplarzy, na całym świecie jest to ponad 150 000 sztuk do dnia dzisiejszego. W tym roku został wydany specjalna kompilacja na której znalazło się 12 najpopularniejszych utworów, 3 nowe oraz remixy i teledyski.

Aktualności

 • LL, Chuckie, Solveig, Guetta, Tiesto i Batman

  LL, Chuckie, Solveig, Guetta, Tiesto i Batman

  9 maja 2012, godz. 10:45komentarze (10)

  „Co Laidback Luke, Obama, Justin Bieber, Bart Simpson, Superman, Chuckie, Elvis i Martin Solveig mają ze sobą wspólnego? Wszyscy potrafią liczyć do 4!” - głosi hasło reklamowe nowego numeru...

 • Najlepsi elektroniczni wg MTV

  Najlepsi elektroniczni wg MTV

  13 grudnia 2011, godz. 12:22komentarze (13)

  Oczywiście muzyczna telewizja MTV już dawno przestała być autorytetem dla kogokolwiek, więc w tym przypadku możemy mówić tylko o ciekawostce. Jak świat muzyki elektronicznej widzą dziennikarze MTV?

Artykułów (2)

1

Martin Solveig

 • Kraj: Francja
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.martinsolveig.com/

Pozycja w rankingu

100/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy