Moguaidj

Informacje o artyście

Produkcja Beatbox DJ Moguai'a, który naprawdę nazywa się André Tegeler, stała się jednym z największych hitów 1998 roku. Ponadto w 1998 roku był mocno związany z inną super-produkcją "The Final" - swojego przyjaciela i partnera, z którym nagrywał "Phila Fuldnera". To wszystko złożyło się na to, że w owym 1998 roku odniósł największy sukces w swojej karierze. Będąc dużo młodszym, pod koniec lat 80., André zajmował się muzyką punkową, ale z czasem coraz bardziej pociągał go funk i oriental-house. W konsekwencji doprowadziło to do kupna dwóch używanych technicsów wraz z mixerem. Następnie przybrał przydomek Moguai i zaczął karierę DJ'a. Na początku grywał na imprezach współorganizowanych przez siebie i odbywających się w rodzinnej miejscowości - Münster. Były to pierwsze edycje Cosmic Club Parties, imprez techno w tym mieście. Wkrótce jednak głos o nim się rozszedł i zaczął grywać w wielu ważnych klubach i na liczących się imprezach, zarówno w Niemczech, jak i za granicami. Grał między innymi w Warehouse i legendarnym Groove Club (Kolonia), miksował na Union Raves (Düsseldorf) czy na Energy (Zurich).
Pierwszą produkcję Moguai nagrał przy współpracy Jürgena Driessena. EPka Best Before End (Important Records/1994) sprzedała się w zadziwiająco dużym nakładzie 6 000 kopii, co przyczyniło się do zwiększenia popularności Tegelera i było główną przyczyną zamieszczenia tzw. cover-story w największym niemieckim piśmie poświęconym muzyce techno - Raveline. W późniejszym czasie współpracował z wieloma producentami muzycznymi - Ingo Kays (Scatman John, Weather Girls), czy Torsten Stenzel (DJ Sakin & Friends, DJ Taucher, York). W końcu zapadła decyzja otworzenia własnego studia nagraniowego - Satelite Ranch, którego szefem jest wraz z Philem Fuldnerem. To tu nagrali obie super-produkcje - Beatbox i The Final, które zostały wydane przez label Andry Nalina - Superfly. Właśnie dzięki Superfly Moguai nawiązał kontakt z monachijską wytwórnią muzyczną Kosmo Records, by wkrótce stać się jedną z gwiazd tego labelu. Dziś, gdy mowa o Kosmo Records, Moguai wymieniany jest koło takich producentów jak: Da Hool, Tom Novy, DJ Tomcraft, Andry Nalin, Niels van Gogh, Dani König czy DJ Sandy.
W przeciągu dwóch lat (1999-2000) ukazało się 5 singli, z czego jeden znalazł się na nośniku CD. Były to produkcje zatytułowane kolejno: Bang the Drum / Drum the Bang, King Of Rock, You Can't Fight What You Feel, Go High i ostatnia Bang The Drum Part 2.

Aktualności

 • Moguai z Deadmau5em!

  Moguai z Deadmau5em!

  23 stycznia 2012, godz. 10:30komentarze (18)

  Nowy numer Moguaia podpisany jest jako Moguai, ale w oficjalnym komunikacie czytamy, że „Moguai i Deadmau5 połączyli siły, żeby stworzyć pierwszego singla z nowego albumu niemieckiego producenta”.

 • Muzyka klasyczna odcinek 4

  Muzyka klasyczna odcinek 4

  16 grudnia 2011, godz. 13:56komentarze (13)

  Nad czwartym odcinkiem Muzyki Klasycznej nie musiałem się długo zastanawiać. Właściwie w ogóle. Albo inaczej – zastanawiałem się nad nim tuż przed imprezą z okazji 11. urodzin FTB.pl, gdzie pojawiły..

 • Moguai, jakiego nie znacie

  Moguai, jakiego nie znacie

  9 listopada 2011, godz. 14:00komentarze (15)

  „Wystarczy, że Deadmau5 polubi twój teledysk, a zyskasz wielką sławę” - przeczytać można w jednym z komentarzy pod tym teledyskiem. Zapewne to któryś z fanów Myszy, który nigdy nie słyszał o takim producencie, jak Moguai...

Artykułów (3)

1

Moguai

 • Kraj: Niemcy
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.moguai.com/

Pozycja w rankingu

146/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy