Westbamdj

Informacje o artyście

Maximilian Lenz urodzony w 04.03.1965 w Münster. Gra w wielu formacjach : Westbam, Mr.X & Mr.Y, Members Of Mayday, The Love Committee, Dr. Rhythm, Takbam, T.A.F.K.A.D.

HISTORIA:

1983 - Zaczął pracować w Klubie Odeon w charakterze DJ'a
1984 - Przeprowadził się do Berlina
1985 - Zapoczątkował nowy styl muzyczny opierający się na mixowaniu płyt vinylowych. Wylansował wtedy razem ze swoim przyjacielem Klausem Jankhun'em swój pierwszy vinyl i zarazem pierwszy utwór w historii opierający się na sampl'u innego utworu (Paul'a Hardcastle - "19"): "17 - This Is Not A Boris Becker Song"
1986 - Założył firmę płytową o nazwie Low Spirit Recotdings. Wylansował tam takie przeboje jak: "Monkey Say Monkey Do", "Disco Deutschland", "Der Bundespräsidenten Mix", które odniosły wielki sukces nie tylko w Niemczech, ale i na w całej Europie.
1988 - Wystąpił na letniej olimpiadzie w Seoul'u (Został tam wydelegowany przez niemiecką komisję do spraw kultury z Instytutu Goethe.) Wydał wtedy swój pierwszy album o nazwie "In Seoul".
1989 - Wydał swój drugi album o nazwie "The Cabinet", umacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku muzycznym
1991 - Wydał swój trzeci album o nazwie "A Practising maniac At Work". Zapoczątkował nową imprezę (MAYDAY), która przetrwał do dziś i jest teraz jedną z największych imprez techno na świecie
14 Grudnia 19991 - Pierwszy Mayday o nazwie "The Best Of House And Techno 91", który zgromadził w berlińskiej Halle ponad 5000 miłośników muzyki Techno. Westabm wraz z Dr. Klausem Jankhun'em postanowili tworzyć hymny na tę prestiżową imprezę pod nazwą Members Of Mayday (Członkowie Mayday'a) i do tej pory wydali już 16 Hymnów (nie licząc mnóstwa miksów)
1994 - Wydał swój czwarty album o nazwie "Bam Bam Bam". Przez 4 miesiące znajdował on się na liście 100 najlepiej sprzedających się krążków w Niemczech, aż w końcu w lipcu 1994 awansował na 14-tą pozycję German LP Charts, osiągając 150.000 sprzedanych egzemplarzy tego albumu. Jako Members Of Mayday pobił tego roku rekord wszechczasów: Na Mayday'u Rave Olympia zgromadziła się rekordowa liczba fanów mocnego bitu (34.000), do tej pory na Mayday'u nie zgroadziło się tyle osób!!!
1996 - jego firma obchodziła 10-lecie istnienia. Z tego powodu wydał dwupłytowy album o nazwie "The Age Of The DJ Mixer", na której umieścił aż 9 swoich nowych kompozycji. Jesienią tego samego roku Maximilian Lenz został uhonorowany prestiżową nagrodą w dziedzinie kultury, przyznawaną przez Berliner Tageszeitung.
1997 - Najlepszy rok w jego karierze: w lutym ukazał się jego książka "Mixes, Cuts & Scratches" (W niej to WestBam opowiadał w wywiadzie z Rainald'em Goetz o sztuce, życiu i pracy DJ'a. ) W czerwcu Members Of Mayday z nagraniem "Sonic Empire" awansowali na same podium najlepiej sprzedających się krążków w Niemczech. Po raz pierwszy WestBam'owi udało się osiągnąć numer 1, a co za tym idzie sprzedać ponad 500.000 egzemplarzy tego singla, co zaowocowało platynową płytą. W miesiąc później, WestBam pobił kolejny rekord. Wraz ze swoim hymnem do Parady Miłości 1997 - "Sunshine" wyprodukowanym wspólnie z Dr. Motte zadebiutował na 10-tej pozycji German Charts. Był to wielki sukces, albowiem dotąd nikomu nie udało się dokonać takiego manewru. W tym czasie "Sonic Empire" nadal znajdował się w Top Ten najlepiej sprzedających się singli w Republice. WestBam więc jednocześnie umieścił dwa nagrania w Top Ten! Na zakończenie tak dobrego roku WestBam wypuścił na rynek kolejny swój album zatytułowany "We´ll Never Stop Living This Way". Jednak Największym jego sukcesem było wydanie wraz z Dr. Motte kawałka "Sunshine", który stał się hymnem jak i zarazem hasłem przewodnim Parady miłości (Love Parade)
1998 - Opanował German Charts nową piosenką "Crash Course", która zawierała elementy electro i techno. Wraz z Dr. Motte juz po raz drugi wydał hymn na Love Parade "One World One Future". W niedługim czasie wraz z Afriką Baambataa pod nazwą I.F.O. wydał singiel "Aghart- The City of Shamballa" (Technolectro mix oraz Subterranean World), który jest grany po dzień dzisiejszy na dyskotekach całej europy.
1999 - Westbam wraz z Afriką Islamem (Synem słynnego Afriki Baambataa'y) stworzyli zespół o nazwie MR.X & MR.Y, dzięki czemu Westbam stał się NAJLEPSZYM DJ'EM NA CAŁE ZIEMI. Wydał wtedy również dwie limitowane edycje poprawionego albumu We'll Never Stop Living Theis Way: Edycję Amerykańską i Japońską
2000 - Po raz pierwszy Impreza Mayday odbyła się w Polsce
2001 - 10-te urodziny Mayday'a. Na tę okazję Members Of Mayday przygotowali specjalną jubileuszową piosenkę: 10IN01 ( przez wiele osób jest uważana za najlepszy hymn Mayday'a) oraz płytę zawierającą wszystkie hymny: Anthem Of The Decade 1991-2001
2002 - Pojawia się nowy hymn Members Of Mayday: "Culture Flash". Westbam Szykuje się właśnie do wydania kolejnego albumu: "Ride On"

Aktualności

 • Westbam przerobiony przez... Bladego Krisa

  Westbam przerobiony przez... Bladego Krisa

  17 czerwca 2014, godz. 09:51komentarze (7)

  Tego chyba nikt się nie spodziewał - najpopularniejszy beatboxer w naszym kraju wydaje debiutancki album, a na nim umieszcza kawałek o beatboksie z repertuaru dobrze Wam znanego artysty.

 • Powrót do przeszłości: Electric Kingdom Poznań, 2004!

  Powrót do przeszłości: Electric Kingdom Poznań, 2004!

  20 września 2013, godz. 17:17komentarze (11)

  Na wstępie muszę się przyznać, że dla mnie osobiście Electric Kingdom w Poznaniu w lutym 2004 roku było imprezą przełomową, jeśli chodzi o miłość do elektronicznej muzyki tanecznej. Organizowane...

 • Westbam: 'I tak ciągle pytają mnie o narkotyki'

  Westbam: 'I tak ciągle pytają mnie o narkotyki'

  14 maja 2013, godz. 09:35komentarze (8)

  'Zdaję sobie sprawę, że w Polsce klubowicze wolą mocniejszą, bardziej "ekscytującą" muzykę, ale ufam, że także im przypadnie do gustu moja nowa płyta, jest to dla mnie bardzo ważne, bo Polacy...'

 • Westbam o Polakach

  Westbam o Polakach

  2 maja 2012, godz. 12:07komentarze (19)

  Z serdecznymi pozdrowieniami i specjalną dedykacją dla tych wszystkich, którzy z poniedziałku na wtorek, być może nawet od 18 do 9 rano szaleli na pięciu parkietach Westfallenhalle w Dortmundzie...

 • Nowy projekt Westbama

  Nowy projekt Westbama

  24 listopada 2011, godz. 12:02komentarze (20)

  Wczoraj przed południem (prawie już 50-letni) Westbam zaprezentował światu swój nowy projekt, który nazywa się I-BAM. Chodzi o kawałek „I Lost My iPhone”, do którego nakręcono już teledysk. „Do the iPhone dance!”!

 • Najpopularniejsi DJ-e świata mają powyżej 40 lat!

  Najpopularniejsi DJ-e świata mają powyżej 40 lat!

  23 listopada 2011, godz. 11:19komentarze (56)

  Właśnie dostaliśmy newsa, że za niespełna miesiąc Paul van Dyk skończy 40 lat. W międzyczasie trafiliśmy w sieci na artykuł, w którym autor zastanawiał się „czy 41-letni Carl Craig nie jest już za stary, żeby dla nas grać...

 • Zostań VIP-em na Mayday! - Rozwiązanie konkursu!

  Zostań VIP-em na Mayday! - Rozwiązanie konkursu!

  27 października 2011, godz. 14:58komentarze (30)

  Panie i panowie, takiego konkursu jeszcze nie było! Do wzięcia bilet VIP na Mayday... O, przepraszam – podwójny VIP na Mayday, i w dodatku z noclegiem w hotelu w Katowicach! Oczywiście żeby wygrać, trzeba mieć dużo s

Artykułów (7)

1

Westbam

 • Kraj: Niemcy
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.westbam.de/

Pozycja w rankingu

54/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy