Czy sceny upamiętniające tegoroczne nieszczęścia - zarówno masowe, jak i indywidualne - użyte w krótkim klipie zapowiadającym nowy utwór to kontrowersyjny ruch poniżej pasa czy niekoniecznie? 2 UserComments

Don Diablo przeprasza za 20-sekundowy klip z nieszczęściami 2020 roku

Artykuł dodano: 31 marca, godz. 10:51
Odsłony: 2030x
Czy sceny upamiętniające tegoroczne nieszczęścia - zarówno masowe, jak i indywidualne - użyte w krótkim klipie zapowiadającym nowy utwór to kontrowersyjny ruch poniżej pasa czy niekoniecznie? 

Don Diablo wrzucając klip zapowiadający utwór "We are in this together" napisał nawiązując do tytułu: "Zmagamy się z trudnymi czasami, ale jesteśmy w tym wszyscy razem. Bądźmy silni, wspierajmy siebie nawzajem i stwórzmy dla naszej pięknej planety nawet lepszą przyszłość". 

Problemem jednak nie były jego słowa, a obrazy, które znalazły się w klipie: najpierw Wuchan w Chinach i początki wirusa COVID-19, potem płonące lasy Amazonii, topniejąca Arktyka, omyłkowo zestrzelony samolot w Iranie, trzęsienie ziemi w Indonezji, płonące lasy w Australii, katastrofa helikoptera z koszykarzem Kobe Bryantem na pokładzie, a potem osoby w maskach i kombinezonach z podpisem "ŚWIAT". 

Taka koncepcja nie spodobała się tysiącom komentatorów na Twitterze i Instagramie (zwłaszcza tym pierwszym), Don Diabo stanął w ogniu krytyki za wykorzystywanie ludzkich tragedii do promocji swojej muzyki. 

Holenderski DJ i producent wystosował przeprosiny:

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli, że mój klip jest pozbawiony wrażliwości, tak naprawdę miał za zadanie zwiększyć solidarność między ludźmi w tym wyjątkowym czasie dezorientacji i niepewności. Moi fani i wszyscy inni powinni wiedzieć, że moim jedynym celem jest rozprzestrzeniać tylko to, co pozytywne. Jeszcze raz przepraszam, kocham was wszystkich!". 

Klip możecie znaleźć tutaj:

https://twitter.com/snackdaniels

Komentarze
  • UcieX1 kwietnia, godz. 09:43
    Ludzie nie chcą patrzeć na świat, na którym żyją? Jeszcze musiał za to przepraszać? No spoko.
  • kubiszon8 kwietnia, godz. 21:05
    nie widzę w tym nic złego
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)