Coraz mniej czasu dzieli nas od kolejnej edycji EUFORII, jednego z Waszych ulubionych festiwali odbywającego się na malowniczej plaży głównej Jeziora Dominickiego w Boszkowie. Zapraszamy zatem... 21 UserComments

EUFORIA FESTIVAL 2017 pobije rekordy: Rozmawiamy z organizatorem!

Artykuł dodano: 15 lipca 2017, godz. 11:11
Odsłony: 6614x

Coraz mniej czasu dzieli nas od kolejnej edycji EUFORII, jednego z Waszych ulubionych festiwali odbywającego się na malowniczej plaży głównej Jeziora Dominickiego w Boszkowie. Zapraszamy zatem do lektury rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z organizatorem imprezy Adrianem Ratajczakiem, występującym również w rol DJ-a, jako onTune.


Euforia Festival 2014 - After Movie.


Witaj, Adrianie. EF 2017 coraz bliżej, naszą rozmowę zacznijmy od zainteresowania klubowiczów - jak prezentuje się sprzedać biletów w porównaniu do podobnego momentu w poprzednich latach? 

- Witam serdecznie. Notujemy wyraźny wzrost sprzedaży biletów w stosunku do roku ubiegłego. Oczywiście nie wypada mówić o liczbach, ale jeśli porównać ilość sprzedanych biletów do momentu otwarcia kas, już przekroczyliśmy zeszłoroczną liczbę 😉

W mediach społecznościowych można wyczuć pewną ekscytację EF 2017, wielu deklaruje, że zamiast innych festiwali wybierze Wasz, wygląda na to, że znowu trafiliście z line-upem? Jakie były przesłanki w procesie doboru artystów, skąd wiedzieliście, że jest takie a nie inne zapotrzebowanie?

- Bardzo nas cieszy zainteresowanie EF2017. Nie są to tylko obietnice klubowiczów, bo jak zauważyłeś widać ten ruch w sieci, my widzimy go także na Facebookowym wydarzeniu oraz w bileteriach. Co do line-upu, zawsze staramy się go konstruować w oparciu o opinie klubowiczów, ale to już wiecie nie od dziś. Nie da się ukryć, że takie nazwiska jak MaRLo, Cosmic Gate, Bryan Kearney, EDX, Will Atkinson, Arctic Moon to światowa czołówka, grająca na największych festiwalach świata. Muzycznie spełniają nasze oczekiwania i pokrywają się z naszą wizją.

Kiedyś więcej było u Was muzyki house czy electro-house, uważacie że mamy teraz do czynienia z powrotem boomu na trance? 

- Trance siedział zawsze głównie we mnie. Dookoła pełno imprez typu big room, my chcemy być inni, chcemy być alternatywą. Można powiedzieć, że jesteśmy zboczeni na punkcie muzyki, a Trance to nasz świat i nasza codzienność. Nie stronimy przy tym od brzmień house'owych czy łączących oba style. Prawda jest też taka, że można zauważyć tendencję wzrostową Trance'u, ale w naszym przypadku to zjawisko, na które pracujemy od lat, nie pójście za modą.

A propos 'pracowania od lat' - klubowicze na każdym kroku podkreślają, jak bardzo rozwijacie się z eventu na event. Z Waszej perspektywy to musi być duża różnica, jeśli porównać pierwsze festiwale i imprezy halowe do tych, które organizujecie dziś? Dużo więcej pracy, ale też chyba dużo więcej satysfakcji? 

- Ten rozwój to także zasługa klubowiczów, bo to oni są głównym sponsorem eventów. Wsparcie finansowe to jedno, ale więź jaka powstała między nami jest wyjątkowa. Największy przeskok nastąpił w 2016 roku, kiedy do naszego CV wpadły bookingi Paul van Dyk i Markus Schulz, a technicznie te imprezy były zaawansowane jak nigdy dotąd. Pracy jest rzeczywiście o wiele więcej, szczególnie teraz, gdy w roku organizujemy 3 duże imprezy. Nie mam dnia bez myślenia o tym i bez zbędnej przesady mogę powiedzieć, że wokół tego kręci się moje życie. Nieprzespane noce zdarzają mi się na przełomie całego roku, nie tylko na tydzień czy dwa przed imprezą. Satysfakcja po udanym evencie jest jednak przeogromna, szczególnie gdy odpalasz internet i czytasz opinie, że do teraz ludzie mają łzy w oczach lub ciarki na ciele gdy przypomną sobie te chwile. Dla nas najważniejsza jest satysfakcja klubowiczów, nasza to sprawa drugorzędna. Nie raz oberwało mi się od żony za skrajny altruizm! 

Euforia Festival 2015 After Movie.

Kiedyś Tiesto w Relaksie, ostatnio Paul Van Dyk w Boszkowie, teraz Cosmic Gate, któż by kiedyś pomyślał? Z wielkimi nazwiskami klubowego świata spotykacie się od wielu lat. Czasy się przez te lata bardzo zmieniły, jak to można odczuć będąc organizatorem imprez?

- Na pewno zmieniło się wiele jeśli chodzi o stawki artystów... Ich ridery wyglądają inaczej, ich managerowie są bardziej wymagający. Ja praktycznie nie rozstaję się z telefonem i muszę coś wyznać: jestem uzależniony. Nawet będąc ostatnio na wakacjach, gdzie Wi-Fi było bardzo słabe biegałem bo balkonach i szukałem lepszego sygnału, żeby odebrać pocztę. Obrywa mi się za to od rodziny, ale bywały sytuacje, że o bookingach decydowały godzina albo dwie. W moim przypadku EUFORIA to dodatkowy etap albo i więcej. Kiedy wszyscy w domu śpią, ja wciąż wiszę na telefonie i skrobię maile lub przeglądam Social Media... ale nie narzekam, bo robię to co kocham. 

Co powinni wiedzieć o technicznej stronie EF 2017 Ci, którzy się wybierają i ci, którzy jeszcze się wahają?

- Euforia Festival 2017 będzie znowu najbardziej zaawansowanym technicznie wydarzeniem naszej produkcji. Pobijemy swoje własne rekordy: ogromna multimedialna scena, fontanny wodne, ognie, lasery, palmy, dźwięk L' Acoustics od Fotis Sound oraz... coś, co zostawimy sobie na później. W każdym razie w jeszcze większym stopniu wykorzystamy wodę, efekt naprawdę będzie powalający.

No i muzyka od artystów bardzo cenionych w naszym kraju.

- Wierzę, że ci zrobią wszystko, by usatysfakcjonować naszych klubowiczów, a nawet więcej. Line-up jest na tyle zróżnicowany, że zdarzają się ekipy, które np. jadą z Niemiec specjalnie dla EDX. Sytuacji tego typu pewnie jest więcej, więc jedyne na czym mi zależy, to żeby każdy z zaproszonych artystów spełnił pokładane w nim nadzieje. Aha, i żeby nikt nie zaspał na samolot (śmiech). 

Widziałem, że tworzycie specjalne książeczki...

- Zgadza się, na terenie imprezy będą dystrybuowane książeczki informacyjne, które będą zawierały mapkę imprezy, time-table oraz niespodziankę - kolejne nazwisko na Back & Forth 3.0, które dołączy do Vini Vici i DJ-a W. 

Szykuje się cudowna sobota w Boszkowie. Czy uczestnicy EUFORII powinni sobie zarezerwować więcej czasu, przyjechać wcześniej, zostać na cały weekend w tym pięknym miejscu?

- Koniecznie! Impreza będzie trwała tradycyjnie 3 dni: najpierw Before Party w piątek, potem danie główne czyli sobota EUFORIA, a potem  niedziela i After Party. Piątkowa i niedzielna impreza odbędzie się na łące nieopodal terenu imprezy.

W niedzielę można na łąkę wpaść razem z dziećmi? Wstęp tylko z biletem z festiwalu?

- Nie trzeba mieć biletu, After Party jest za darmo, impreza jest otwarta dla wszystkich, zapraszamy także z dziećmi! Euforia Festival 2016 After Movie


Komentarze
 • bonku86615 lipca 2017, godz. 13:02
  Pytanko do Adriana kiedy będzie podany TT ??? Oby Kosmiczni dostali 2 godzinki bo materiału z nowej Materii aż nadto😀
 • Mateusz Kwiatkowski15 lipca 2017, godz. 13:15
  wczoraj się zastanawialiśmy czemu u nas musi być tyle bajerów żeby przyciągnąc ludzi, jakieś fontanny, fajerwerki z dupy, a ostatnio na Cityfest w Pardubicach wystawili scenę jak z odpustu, a i tak wszyscy zachwyceni...
 • Darek Wądzyński15 lipca 2017, godz. 13:10
 • Krzysztof Paćkiewicz15 lipca 2017, godz. 14:31
  no to odliczamy
 • Kornel Kucharski15 lipca 2017, godz. 13:13
  A transmisja live gdzieś bedzie ?
 • Sebastian Schab15 lipca 2017, godz. 17:35
  #EuforiaFestival rosnie w sile :D
 • Marcin Borowiak15 lipca 2017, godz. 16:48
  Juz nie moge sie doczekac
 • Marcin Martini15 lipca 2017, godz. 19:35
  Brawo ekipa ?? Inrtyguje mnie ten wystrój palmami :) Zostało tylko jedno... aby pogoda była ?? Do zobaczenia :)
 • Patrycja Patiszon16 lipca 2017, godz. 02:33
  Trzymam kciuki! To jest porządna firemka
 • Tomasz Ziemba16 lipca 2017, godz. 07:08
  Świetny wywiad. Doceniamy Twój wysiłek i poświęcenie dla Festiwalu onTune. Frekwencja o tym świadczy.
 • Krystian Madej16 lipca 2017, godz. 09:24
  Pozdrawiam kolege organizatora :)
 • Piotr Kasprzak16 lipca 2017, godz. 13:36
  Nie wątpię w Was ani trochę... :)
 • Jackob Rocksonn16 lipca 2017, godz. 21:01
  Będzie pysznie ! :)
 • Pawel Milczarek16 lipca 2017, godz. 20:41
  super juz niedlugo sie widzimy bedzie mega grubo obecnosc obowiazkowa
 • Agnieszka Ciura17 lipca 2017, godz. 10:00
  Do zobaczenia ??????????
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (21)