Impreza Fest Noz Z Duo Gloaguen Le Henaff odbędzie się 30 września 2017 (Sobota), w klubie Blue Note Poznań. Start imprezy: godz. 20:30. .
0 Fest Noz Z Duo Gloaguen  Le Henaff

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Fest Noz Z Duo Gloaguen Le Henaff

30 września 2017, Blue Note Poznań, start: 20:30

Zagrają na imprezie:
Duet Gloaguen / Le Hénaff istnieje od trzech lat. Już w pierwszym roku działalności wygrał konkurs wykonawców tradycyjnych w Gourin (Mistrzostwa Bretanii w Muzyce i Tańcach Tradycyjnych). Artyści specjalizują się w muzyce tanecznej z bretońskiej Kornwalii. Ich interpretacje gawotów i jabadao tryskają energią i wciągają do tańca.

Tristan Gloaguen swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na bombardzie, tradycyjnym instrumencie bretońskim u Hervé Irvoasa. Jednocześnie uczył się tańców bretońskich u Iffiga Chateauneufa. Grał w bagadzie An Arvorig, a następnie poświęcił się grze w duetach. Od niemal 20 lat grywa na fest-nozach (tradycyjnych potańcówkach bretońskich).
Hyacinthe Le Hénaff jest akordeonistą z Finistere. Grał w kole celtyckim Kerfeunteun, w zespole HIPY, w duecie z Malo Kervernem, ale wykonuje także współczesną muzykę rozrywkową z FDB (reggae), 4 pistes (piosenka zaangażowana) i grywa solo jako Hyacinthe Mac Hénaff (reggae groove). Uczy gry na akordeonie diatonicznym.
Impreza towarzyszy warsztatom tańców bretońskich prowadzonych przez Tristana Gloaguena.

Organizator: Dom Bretanii

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

Tristan Gloaguen – saksofon, Hyacinthe Le Hénaff – akordeon diatoniczny

Wstęp wolny
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)