Piotr Grymek urodził się w 1990 i mieszka w Krakowie. Poza tym studiuje fizykę o specjalności akustyka i realizacja dźwięku w Częstochowie. Od najmłodszych lat kręci go produkowanie i technologia... 14 UserComments

Grymek – kandydat na polskiego Skrillexa?

Artykuł dodano: 28 marca 2012, godz. 21:24
Odsłony: 7443x
Piotr Grymek urodził się w 1990 i mieszka w Krakowie. Poza tym studiuje fizykę o specjalności akustyka i realizacja dźwięku w Częstochowie. Od najmłodszych lat kręci go produkowanie i technologia dźwięku, za chwilę się przekonacie czy zainteresowania i wykształcenie idą w parze z talentem.


Podobno muzyką elektroniczną zainteresował się po zakochaniu się w dźwiękach takich artystów, jak: Fisherspooner, Crystal Method, The Faint, The Prodigy, Chemical Brothers, MJ Cole czy Bassement Jaxx. W zeszłym roku z housowo-electrycznych klimatów przerzucił się na bardziej połamane brzmienia. Wraz z Maciejem Milczanowskim wysmażył konkursowy remix do „Ucieczki z Tropiku” Marka Bilińskiego i dostał się z tą wersją do finału konkursu.

Marek Bilinski - Ucieczka z Tropiku (Piotr Grymek & Maciej Milczanowski Remix) by LifeIsMusicEntertainment


Od prawie dwóch lat Grymek współpracuje z Marielle, wokalistką, z którą przygotowuje album. W maju ma ukazać się pierwszy singel, właśnie dostaliśmy pierwszą zapowiedź tego materiału, która niektórym kojarzy się nieco z klimatem a’la „Bangarang” Skrillexa. Postanowiliśmy więc szybko zapytać Was o zdanie – jak się tego słucha? Czy faktycznie Grymek może być jednym z kandydatów na polskiego Skrillexa? Czy w ogóle są jacyś inni? Macie jakieś typy?

Piotr Grymek ft. Marielle - Funkstep (Stop Pushing Me) Original Mix by piotrgrymek


Komentarze
 • dj noxmik28 marca 2012, godz. 21:33
  mnie to nie rusza ale życzę powodzenia :)
 • UcieX28 marca 2012, godz. 21:52
  Taki technik dźwiękowy - specjalista nam się zmarnuje, szkoda :P
  Acha... i od razu mówię, że nie piszę tego w ten sposób, żeby gościowi dopiec, bo pewnie znów by się takie głupie komentarze pojawiły. Chodzi mi o to, że gdzie się podziała inwencja twórcza? Generowanie i tworzenie własnego stylu? Tutaj słyszę 1000-cznego Skrillexa, kolejna kopia tego czego już mam(y) dosyć.
 • Tiesto555528 marca 2012, godz. 22:11
  Polski Skrillex pod względem jakości tracków, nie stylu oczywiście to nie wątpliwie XILENTH ! AMEN ;)
 • zthrx28 marca 2012, godz. 22:13
  No spoko, ale jak w każdym jego kawałku będą takie piskliwe połamane dźwięki to bym chyba ocipiał słuchając tego
 • ememems29 marca 2012, godz. 01:12
  W Polsce mamy dziwna maniere porownywania. Wszystko, co w naszym kraju powstaje jest nazywane polskim odpowiednikiem czegos z zachodu. Po co? Nie mozna po prostu powiedziec, ze Grymek ma talent, robi swoje, jest na nasze polskie realia oryginalny? Trzeba od razu go nominowac? Czy daje rade jako polski Skrillex?? Jest wielu artystów w Polsce, którzy tym mianem sami sie okreslaja... a kolo dobrego dubstepa nawet nie stali... Gość ma talent!!! tyle w temacie
 • mefistek29 marca 2012, godz. 01:26
  Remix konkursowy bardzo fajnie mu wyszedł ;) Podejrzewam że o wiele trudniej byłoby zrobić do niego reimx tranceowy czy już prędzej houseowy. A z drugim kawałkiem to mam mieszane uczucia :/ Z jednej strony fajnie że w Polsce jest taki artysta który wykręca dźwięki Skrillexowe ( wiadomo nie każdy jest ich fanem) a z drugiej (jak to wspomniał UcieX) nie szuka czegoś swojego, może trochę coś do tych skrillexowych dźwięków dodałby odrobinę "inżynierii" ? :P
 • daniel_zerga29 marca 2012, godz. 09:23
  fakt zaprezętowane wyżej piosęki specjalnie mi nie podchodza. ale tak jak napisał ememes mija się z celem porównywanie do kogos innego robi muzyke taką jaka robi wychodzi mu to wiec po co tak gadać. a co do samej muzyki hmm skrillex lepszy
 • Januszewski29 marca 2012, godz. 10:03
  Kolejny który myśli że zarobi trochę pieniądza jak zacznie kserować , brawa dla tego pana !
 • djunderfunk29 marca 2012, godz. 12:23
  fajny wokal w drugim kawałku.
 • Jerycho198829 marca 2012, godz. 12:24
  No jest to lekko skrillexowo podobne no ale jeżeli facet chce podążać tą drogą kto mu zabroni? Mi się to nie podoba ale życzę mimo wszystko powodzenia w karierze ;)
 • i.love.trance29 marca 2012, godz. 16:36
  Skrillex to skrillex i nie ma bata;) ksera sa slabe!
 • Zarzys50030 marca 2012, godz. 23:41
  Porównywanie go do skrillirexa nie ma sensu....nawet za rok nie bedzie tak dobry jak skrillex jest teraz. Szkoda, że zepsuł tak dobry kawałek Marka Blińskiego.
  Nie rozumiem takiego rozemocjonowanego podniecenia tym artystom przez autora tego tekstu.
 • Martin Rosa31 marca 2012, godz. 16:34
  Moim zdaniem to co napisał ememens jest 100% trafione.
  Piotrek, rób swoje - nie przejmuj się tym co ludzie piszą, często wywodzi się to z zazdrości lub niewiedzy...
  Życzę Ci powodzenia ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (14)