Impreza Haft Okupacyjny Czarny Piątek Strajk Kobiet Strajk Wszystkich odbędzie się 23 marca 2018 (Piątek), w klubie Bunkier Sztuki Kraków. Start imprezy: godz. 13:00. .
0 Haft Okupacyjny Czarny Piątek Strajk Kobiet Strajk Wszystkich

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Haft Okupacyjny Czarny Piątek Strajk Kobiet Strajk Wszystkich

23 marca 2018, Bunkier Sztuki Kraków, start: 13:00

Zagrają na imprezie:
Jeśli możesz, jedź do Warszawy! Są miejsca w autokarze.
https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobietkrakow/

Jeśli nie możesz jechać, przyjdź haftować transparent do Galerii Bunkier Sztuki w godz. 13-17.

Jeśli te godziny Ci nie odpowiadają, przyjdź na demo 18-20.
https://www.facebook.com/events/152998842047509/?active_tab=about


Haft okupacyjny: spotkania z okazji międzynarodowego strajku kobiet, podczas których haftujemy transparenty. Pierwszy haft okupacyjny odbył się w ramach czarnego poniedziałku 3-go października 2016 roku. Prawie 100 osób wyhaftowało transparent "Myślę czuję decyduję", którego użyłyśmy podczas strajku. Kolejny 8-go marca 2017 roku podczas Międzynarodowego Strajku Kobiet.

23-go marca wyhaftujemy kolejny transparent, który zabierzemy na manifestację.
https://www.facebook.com/events/152998842047509/permalink/153003545380372/?notif_t=feedback_reaction_generic¬if_id=1521662170619396

Dlaczego?

Ogólnopolski Strajk Kobiet wzywa do czarnego piątku! Kto może - będzie w Warszawie, kto nie może - walczy lokalnie! Niech w każdym miejscu, od Warszawy przez każde miasto, miasteczko i wieś rozlegnie się krzyk - Stop! Koniec z uprzedmiotowieniem kobiet! Żądamy równych praw, ochrony naszego życia, zdrowia i naszej wolności!

O co chodzi?

W poniedziałek grupa posłów z partii PIS oraz Kukiz’15 w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję. Inicjatywy, która na czele z Kają Godek doprowadzić chce do zaostrzenia i tak już restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego w Polsce. Ich cel to wykreślenie z obowiązującej ustawy jednej z trzech przesłanek zezwalających na przeprowadzenie w sposób legalny aborcji w Polsce tj.

Art. 4a. 1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku, gdy:
2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują? na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego zżyciu.

W środę lub czwartek miała odbyć się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Planowano również głosowanie plenarne. Okazało się jednak, że w ostatniej chwili przeniesiono te plany na posiedzenie kwietniowe. My już znamy ten sposób działania, nocą, w chaosie, w atmosferze dezinformacji. Wiemy też, że możliwych scenariuszy jest wiele. Jeden mamy przećwiczony – PiS cofa się tylko przed masą i siłą ludzkiego gniewu. Dlatego potrzebna jest mobilizacja, solidarność i pomoc wzajemna! My nie mamy już wyboru- teraz musimy pokazać masowo nasz gniew i kategoryczny brak zgody na okrutną zabawę, jaką urządzają sobie naszym kosztem, kosztem życia naszego i naszych bliskich politycy, kler i inicjatywy pokroju "Zatrzymaj aborcję".
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)

pl. Szczepański 3a, Kraków
Aktualna pozycja klubu: 2/1673 Zagłosuj na klub
Poprzednie imprezy
Open Call  Sejsmograf 3Open Call Sejsmograf 3Piątek, 20 kwietnia 2018niewyczerpalność Wernisażniewyczerpalność WernisażPiątek, 13 kwietnia 2018Siedem Pierwszych Przygód Rozalii Grozy Warsztaty Dla DzieciSiedem Pierwszych Przygód Rozalii Grozy Warsztaty Dla DzieciNiedziela, 8 kwietnia 2018Sztuka Dla Wszystkich Krakowska Recepcja ArtystycznaSztuka Dla Wszystkich Krakowska Recepcja ArtystycznaNiedziela, 18 marca 2018Spotkanie Z Wiosennym przekrojem  KrakówSpotkanie Z Wiosennym przekrojem KrakówSobota, 17 marca 2018