Akcja musicie przyznać mocno nietypowa, bo doszło do fejkowego zamknięcia klubu tylko po to, żeby chwilę później zaprosić do niego w nowej odsłonie. 48 UserComments

Hit tygodnia: Nietypowa akcja klubu przeciw 'obecnym trendom Vixy, PKP i Trzaskownicy'

Artykuł dodano: 23 maja 2019, godz. 07:18
Odsłony: 6880x
Akcja musicie przyznać mocno nietypowa, bo doszło do fejkowego zamknięcia klubu tylko po to, żeby chwilę później zaprosić do niego w nowej odsłonie. 

Ta nowa odsłona ma być oparta na 'prawdziwej muzyce klubowej', a nie irytujących niektórych trendach powiązanych z kontrowersyjnymi okrzykami, o których więcej za chwilę. Chodzi o klub Carbon w Sępólnie Krajeńskim, który tuż po imprezie teoretycznie kończącej działalność, napisał w specjalnym komunikacie w ten sposób:"Każdy z nas tak samo Wy jak i my chcemy czerpać radość z tego co w życiu robimy …. Zawsze staraliśmy się podążać za trendami jakie panują na rynku klubowym. Niestety obserwując obecne trendy (VIXA, PKP, Jadą świry jadą, Trzaskownica, i inne temu podobne) stwierdziliśmy, że to nie ma sensu …dlaczego pytacie ? A to dlatego, że taki trend nie daje nam radości … Nie chcemy oceniać czy to jest złe czy nie …. bo to nie my jesteśmy od oceniania ale każdy z nas w życiu musi robić to co sprawia mu przyjemność, nam niestety takie standardy imprezowe jej nie dawały i nie chcieliśmy w to brnąć.

Dlaczego klub CARBON ogłosił wielkie zamknięcie ?

Wielu z Was nas oceniało, wielu z Was uroniło łezkę, wielu z Was myślało, że to żart ….

UWAGA! Ci ostatni mieli troszkę racji.

Zamknięcie to nie był żart!

Zamknięcie to był protest i forma happeningu.

Po co ?

Po to żeby otworzyć oczy, po to żebyśmy i Wy i my wrócili do największych wartości klubowych, takich jak DOBRA muzyka, takich jak ZABAWA NA POZIOMIE (bez niepotrzebnych okrzyków) takich jak zwykłe życie klubowe …życie ludzi … i zabawa ….to co tak naprawdę w życiu daję nam nie docenianą RADOŚĆ!

Mówiąc kolokwialnie mieliśmy „JAJA” żeby jako jedyny klub w Polsce posunąć się do tak drastycznego kroku jak zorganizowanie „Zamknięcia klubu”. tylko po to by pokazać Wam i nam, że można!

Że można zorganizować imprezę bez wixy, pkp, trzaskownicy

Że. można w jednym miejscu zebrać masę wspaniałych ludzi.

Że. można wprowadzić życie klubowe

Że. można imprezować z uśmiechem na twarzy."

I co Wy na to? W kolejnych dniach pojawił się jeszcze jeden komunikat, w którym czytamy, że "nasz post nie miał na celu obrażania "Vixiarzy", życzymy im jak najlepszej zabawy w miejscach gdzie ten klimat daje radość wielu osobom". 
I jeszcze pytanie na koniec: 'Co do muzyki, bo pojawiają się zdania, że muzyka Vixa to również muzyka klubowa? Śmiemy w to wątpić bo czy kawałek "Pralko Betorniarka" (wpiszcie w youtube) jest muzyką klubową?'.  

Tak czy inaczej trzeba przyznać, że pod względem wartości marketingowych, akcja jak najbardziej udana, prawda? 
Komentarze
 • Michał Słowikowski23 maja 2019, godz. 14:37
  gdyby człowiek wiedział jaka moc tkwi w *.flp sprzed 10 lat to nie formatował bym dysku a dziś był w topce clubbingu z wiksiarskimi sztosami, no nie Patryk?
 • Adam Prus23 maja 2019, godz. 14:26
  Jestem jak najbardziej za, kiedyś w klubach gościła piękna muzyka i szczerze mówiąc jedna z najlepszych, trance house i czasem hardstyle, a dzisiejsza muzyka nic nie wnosi tylko te krzyki zero jakiś emocji czego kolwiek. Może wkoncu kluby się obudza i zaczną ściągać gwiazdy a nie leszczy którzy się wybili poprzez yt
 • Paweł Koska23 maja 2019, godz. 15:25
  Us
 • Kamil Sadowski23 maja 2019, godz. 16:19
  Rozumiem, że chcą zmienić klimat ale wyśmiewanie swoich dotychczasowych klientów nie tylko świadczy źle o nich ale jest mega słabe pod względem marketingowym. Oby się przeliczyli!
 • Radosław Kłósek23 maja 2019, godz. 17:02
  10 lat temu w sąsiednim Szubinie mieli wymarzonego rezydenta z muzą na miarę XXI wieku ale wtedy to właśnie klimat tego miejsca był dla włodarzy największą przeszkodą
 • Zbyszek Zbyszek23 maja 2019, godz. 17:41
  Większość dziś ambitnych zaczynała od vixy.
 • Sebastian SZ23 maja 2019, godz. 19:10
  Aby nie było vixy trzeba zmienić ton muzyczny,z radiowek na muzykę ambitna a nie powracać do ery klabow.Moim skromnym zdaniem edm zwalil z nóg muzę która wiekszosc z nas chciała by usłyszeć,poznać i się dobrze bawić.
 • bonku86623 maja 2019, godz. 22:33
  Smieszna i zarazem zalosna akcja.....Mam dziesiątki eventow na rozkladzie,w domu tez słucham trochę innej muzyki....Ale raz na jakiś czas wybiorę się na impreze retro i naprawdę ludzie swietnie się przy tym bawia,a ze jakiś dj podrze trochę ryjka :P do mikrofonu wogole mi nie przeszkadza....Każdy slucha co lubi....Ale jak czytam,ze clubbing w Polsce slabo stoi , to ogarnia mnie smiech….Jednym tchem można wymienić kluby na mapie Polski gdzie naprawdę jest szeroki zakres alternatywnej muzyki technicznej w roznych gatunkach...Nie wspominając o eventach,gdzie praktycznie co miesiąc jest cos ciekawego...
 • Szary9224 maja 2019, godz. 00:21
  Świetny pomysł.Ta ***a to dla dzieci. Robić jak najwięcej imprez ze stara dobra muzą.Oczywiście nie co tydzień a np.4 razy do roku.
 • Emila Patrycja Pawel23 maja 2019, godz. 22:30
  Gdyby wszyscy poszli było by to piękne. I jest napewno nie realne.
 • Łukasz Komorowicz24 maja 2019, godz. 03:13
  Popierdoliło się już wszystkim w głowach widzę . Jakieś wręcz popierdolone nagonki na klubowiczów starych klimatów i nowych . Niech się każdy bawi jak chce i chu.... Komuś do tego . Dobrze , że osobiście odpuściłem sobie temat życia klubowego i widząc te chore akcję kompletnie nie chce mi się do tego wracać .
 • Anna Spierewka26 maja 2019, godz. 05:36
  Ja wręcz wyznaje psytrance, hardcore, techno i szczerze? Tak trudno wykopać w okolicy wyżej wymienione imprezy (są nie do znalezienia w promieniu 100 km) i przyznam, że kilka razy świetnie bawiłam się na vixie, denerwująca jest ponowna nagonka na ten gatunek. W dodatku nadmienię, że mieszkam obecnie na wsi - tak, tak jestem wieśniakiem, chodziłam na vixy, więc pewnie nie ma dla mnie ratunku ?? A największy brak kultury widziałam na disco polo i obecnym tiesto od którego słuchania bolą uszy. Jak ktoś chce się naćpać w sztok to zrobi to nawet przy dźwiękach RMF FM ale najłatwiej zwalac wszystko na muzykę. ???+?
 • Maciej Jaworski27 maja 2019, godz. 18:39
  Pokolenia się zmieniają i styl muzyki tez kiedyś była inna muzyka starsza gwardia po latach zaczęła odchodzic dom rodzina dzieci potem wchodziło kolejne pokolenie a teraz wchodzi pokolenie gdzie wszystko jest bardziej dostępne i latwiej wszystko ogarnąć i tak się dzieje czasy się zmieniają grają wixe sala disco spada frekwencja juz do 0... Przestaną grać wixe która wprowadzili kluby zaczna odczuwać zmniejszy się liczebność osób a prawda jest taka że łatwo idzie coś zepsuć myśląc że fajnie jest bo jest pelna sala techniczna patrząc na disco robią się pustki... Kiedyś było widać pełne sale gdzie czasami trzeba było grać nawet na 3sali bo było tyle osób a teraz będą mogli disco zamykać bo widzę sam co już się zaczyna dziać... I dla podtrzymania frekwencji co tydzień vixa i vixa ale takie już pokolenie i ciężko przyzwyczaić do czegoś innego...
 • Rafał Sanik28 maja 2019, godz. 13:43
  A jak darli morde "gdzie jest krzyż" to kazdy bunheada słuchał... Dziś im kurwa vixa przeszkadza.!!! Szok z niedowierzaniem...
 • Adam Adlu Oraski29 maja 2019, godz. 08:19
  Prawidłowo, jebać pierdoloną wixę , to typowo polskie zjawisko. Ale z polaczkami nie wygrasz - tu priorytetem są narkotyki (z alkoholem na czele) a nie muzyka. Muzyka jest tylko dodatkiem.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (48)