Klimatyczne, nastrojowe, atmosferyczne, nostalgiczne, wkręcające, płynące, subtelne, głębokie i delikatne dźwięki okraszone pięknie połamanymi rytmami - polecamy każdą z tych zacnych nut! 7 UserComments

Klimat, relaks i przestrzeń

Artykuł dodano: 4 lutego 2013, godz. 19:02
Odsłony: 3587x
UcieX: Witam po raz kolejny FTB-owiczów w połamanym, Drum & Bass'owym felietonie TOP7. Tradycyjnie zachowując muzyczną równowagę, tym razem zapraszam na płynącą przygodę po najciekawszych delikatnych nowościach drumowej sceny, a także do świata atmosferycznego Drum & Bass'u.1. State Logic - Salonic Sunrise

Zaczynamy od bardzo klimatycznego, przyjemnie nazwanego liquid'u "Salonic Sunrise", ze znakomitym warm bassem, drumline'm nawiązującym do początków muzyki Drum & Bass i Jungle oraz wstawkami, które są wisienką na tym wspaniałym muzycznym torcie.

State Logic - Salonic Sunrise2. BrokenDrum - In My Dreams

Kolejny niezwykle relaksacyjny kawałek, głównie ze względu na znakomite pianino, "contrabass" oraz vocal jaki uwielbiam w liquidach - nienarzucający się, przemijający. Dobry muzyczny partner do rozmarzenia się.

BrokenDrum - In My Dreams3. RoyGreen, Protone, BokaBoka & Krint - Found Love

Następny liquid, który szybko podbił serca wielu słuchaczy. Na tą chwilę mamy aż 4 video na YouTube z tym kawałkiem, co jest dość rzadkim widokiem, gdy mowa o liquid Drum & Bass. Tutaj również główne "skrzypce" gra pianino, które zawsze niesamowicie dobrze komponuje się z tym podgatunkiem.

RoyGreen, Protone, BokaBoka & Krint - Found Love4. Hybrid Minds - Meant To Be

Wydana nakładem świetnej wytwórni Spearhead Records nowa EPka Hybrid Minds to kolejna nowość od mistrzów nostalgicznego pianinowego liquidu. Po raz kolejny otrzymujemy niesamowicie melodyjny, uczuciowy kawałek, który z pewnością na długo zagości w mojej playliście i mam nadzieję, że Waszej również.

Hybrid Minds - Meant To Be5. NFunk - Electric Shock (Isaac Maya Remix)

Znakomita świeża EPka wydana 23 stycznia nakładem wytwórni LowFreqMX. Oprócz tego remiksu na releasie znajdziemy oczywiście również wersją oryginalną, która jest równie intrygująca, jak remiks od Isaac'a.

Electric Shock (Isaac Maya Remix)6. Subwave - Wheel of Time

Nowy album Subwave wydany 2 stycznia to propozycja dedykowana w szczególności miłośnikom atmosferycznego, głębokiego Drum & Bass. Album został znakomicie przyjęty na forach i portalach muzycznych, a ja sam miałem problem, który z kawałków zaprezentować w TOP 7, więc postanowiłem wybrać "Wheel Of Time", który rozpoczyna muzyczną przygodę na tym albumie.

Subwave - Wheel of Time7. Scro - Drifting In The Astral

Kontynuując atmosferyczne połamane klimaty, a jednocześnie kończąc dzisiejsze TOP 7 pragnę zaprezentować nowość od Amerykanina Charliego Featherstone'a, który zabiera nas w prawdziwie soczystą, kosmiczną podróż po atmosferycznym Drum'n'Bassie.

Scro - Drifting In The Astral
Komentarze
 • kadetrzy4 lutego 2013, godz. 20:57
  pieknie ... szczegolnie Hybrid Minds ;]
 • artinho4 lutego 2013, godz. 21:08
  To już tradycja. Wszystkie propozycje UcieX'a mi podchodzą ;) Moim prywatnym liderem jest tu zdecydowanie numer Hybrid Minds. Poezja!
 • Cinek__5 lutego 2013, godz. 11:07
  Co tu dużo komentować, jak zwykle świetne zestawienie ;p
  Moi faworyci to Subwave I Hybrid Minds.

  Enjoy:)
 • viscaelbarsa5 lutego 2013, godz. 13:08
  Dużo dobrej, pozytywnej muzy. "Found Love" :)
 • Jerycho19885 lutego 2013, godz. 13:54
  Dzisiaj po egzaminie ta spokojna muzyka to miód dla moich uszu, ale po kolei ;)
  Pierwszy numer ok, chociaż najmniej mi podszedł. Natomiast kawałek od BrokenDrum naprawdę przyjemny, te lekkie pianinko po prostu jest genialne. Podobne odczucia mam do Found Love ;) Dalej Hybrid Minds - świetny wyważony utwór. Co do Electric Shock wydaje mi się, że jest chyba najżywszym kawałkiem na liście. No i mój osobisty faworyt czyli Subwave - świetny lekko flegmatyczny utwór z doskonałym opanowanym wokalem ;) Natomiast Scro to miłe zakończenie tej siódemki - bez zbędnego efekciarstwa, taka jakoby puenta całej listy ;)
 • Kramon6 lutego 2013, godz. 00:44
  przyszedł mi do głowy pateent żeby na YT FTB założyło kanał i tam robiło playlisty z tymi zestawieniami.
 • UcieX6 lutego 2013, godz. 13:33
  @ Kramon
  Miałem już podobny pomysł, który proponowałem Marcinowi, a mianowicie: Założyć kanał na YT nazwany jako FTB (lub coś podobnego, które zidentyfikuje go z tym portalem), aby wrzucać tam drumy i inne kawałki których tam nie ma, aby potem pojawiały się tutaj jako propozycje. Ale pomysł rozszedł się bez odzewu, więc założyłem inne konto, gdzie wrzucam D'n'B i potem pojawiają się w TOP7.
  Nawet już powrzucałem na YT kawałki na kolejny tydzień, których nie mogłem tam znaleźć.
  Więc jeśli ktoś jest zainteresowany kanałem to zapraszam:
  http://www.youtube.com/user/UniqueElectronic
  ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (7)