• 12Fani
  • 242Lubią to
  • 512Byli tu
  • 0Imprezują tu

Sieroca 10
, Poznań

Informacje o klubie

Jeśli chcecie uciec od zgiełku, jaki od początku sezonu ogródkowego panuje na Starym Rynku i w okolicach, koniecznie odwiedźcie Buddha Bar. Samo wejście bardziej przywodzi na myśl świat filmu niż restaurację czy klub, zaś wnętrze przeniesie was do scenerii żywcem wyjętej z bollywoodzkich produkcji. Czerwony dywan mówi sam za siebie – oto droga do innej rzeczywistości. Hinduska kultura to jednak nie tylko wielki przemysł filmowy, lecz przede wszystkim tradycja wyrosła z religii – charakterystyczna ornamentyka, muzyka i kolory. W Buddha Barze elementy te wdzięcznie splatają się ze sobą. Oczywiście główną atrakcją wystroju jest ogromny posąg Buddy, ale trzeba też docenić aranżację całej przestrzeni. Wszystkie meble, bar i konstrukcja antresoli (dzięki której klub ma dwa poziomy) zostały ręcznie stworzone przez hinduskich rzemieślników, a następnie przetransportowane do Polski. Drewno, z którego wykonane są wszystkie elementy, jest tak twarde, że podczas obrabiania tradycyjnymi narzędziami stolarskimi krzesało iskry. Pomyślcie, ile wysiłku wymagało ułożenie tej misternej wnętrzarskiej układanki – zwłaszcza że w zasadzie nie znajdziecie tu niczego, co pochodziłoby z naszej szerokości geograficznej. W ciągu dnia Buddha Bar jest restauracją, w której spróbujecie unikalnej na skalę miasta hinduskiej kuchni. Wieczorami od środy do soboty miejsce otwiera zaś swoje podwoje dla miłośników parkietowych pląsów – nie tylko w rytm tańca brzucha. Parkiet jest naprawdę spory, choć wciąż mógłby służyć za scenografię filmu z Shahrukh Khanem. Jeśli jednak chcielibyście zachłysnąć się atmosferą orientu przeformatowaną w stylu zachodnioeuropejskim, weźcie pod uwagę, że Buddha Bar już cieszy się sporą popularnością.

BuddhaBar Restauracja & Club to smak orientu w samym centrum Poznania gdzie indyjska kuchnia zaskakuje gamą nieznanych smaków a niezwykłe wnętrza inspirują do zabawy.
Restauracja otwarta jest od środy-piątku od godz. 14 oraz od soboty do niedzieli od godz. 12.
Od środy do soboty, od godz. 21 organizowane są również imprezy cykliczne.


 

 

 
Pokaż cały opis klubu

Aktualności z klubu

Zarządzaj klubem
Jesteś managerem lub właścicielem klubu? Zarządzaj informacjami o klubie na FTB.pl i Facebooku przez system ClubManager.
Popularność klubu w Polsce

Club Rank Polska429

Club Rank wielkopolskie69

Club Rank Poznań29

Liczba punktów klubu: 84 Liczba klubów w systemie: 1668 Zagłosuj na klub + Dodaj do ulubionych
Poprzednie imprezy
Wow Wielkie Otrzęsiny WielkopolskiWow Wielkie Otrzęsiny WielkopolskiŚroda, 3 października 2012