• 0Fani
  • 3899Lubią to
  • 0Byli tu
  • 0Imprezują tu

Zachodnia 81/83, Łódź

Informacje o klubie

Kino Cytryna to sympatyczne kameralne kino zlokalizowane w samym centrum Łodzi.
Składa się z sali kinowej mogącej pomieścić 130 osób, a niekiedy nawet i 160, kawiarni i hallu. Cytryna to miejsce pozbawione zapachu popcornu
W Cytrynie często odbywają się różne imprezy festiwale, przeglądy pokazy specjalne.
Działalność pozafilmowa to: koncerty, występy teatralne, wystawy.
Kino można wynając na prywatne imprezy: - 18-tki, imieniny, rocznice, imprezy tematyczne.

Kawiarnia
To miejsce, w którym w oczekiwaniu na seans można napić się wyśmienitej kawy lub herbaty, poczytać prasę, pograć w scrabble lub szachy.
Podczas imprez kawiarnię wypełnia gwar i szum. Tłoczących się przy barze gości. Na ścianach kawiarni często można oglądać wystawy fotografii i obrazów.

Repertuar
Znaczącą część repertuaru stanowią ambitniejsze produkcje europejskie i polskie. Nie zapominamy też o dobrym komercyjnym kinie.

Zniżki
Ciekawostką są zniżki na bilety do kina, jakie proponuje widzom Cytryna za żółte elementy ubioru, oraz przyniesienie cytryny. Można też zostać T.W. (tajnym współpracownikiem) Kina Cytryna i otrzymać LOJALKĘ – dającą atrakcyjne zniżki.

ZMIANY
Założycielem kina był Zbigniew Sieńczewski, który przez wiele lat prowadził Kino. To jemu Cytryna zawdzięcza klimat i markę ciekawego miejsca.
Po przejęciu kina Cytryna przez firmę Kaktoos (w 2007) budynek kina przeszedł remont w czasie którego odświeżono wnętrze, zainstalowano centralne ogrzewanie, wymieniono siedzenia (131 miejsc), odnowiono kawiarnie (w kawiarni również znajduje się ekran o wymiarach 2,5 x 1,6 na którym wyświetlane produkcje niezależne i prace z dziedziny videoart).

HISTORIA
Samo kino nie ma tak długiej historii jak jego nazwa. W tym samym miejscu gdzie obecnie jest kino, w latach 1954 - 1989 działał Studencki Teatr Satyry Cytryna, amatorski zespół założony i prowadzony przez Zrzeszenie Studentów Polskich przy Akademii Medycznej. Prawdopodobnie nazwa "Cytryna" wywodzi się z piosenki spektaklu "Narodziny witaminy".

Kino działa w dawnym budynku Hotelu Adolfa Manteufela, w jego byłej kawiarni. 
Pokaż cały opis klubu

Aktualności z klubu

Zarządzaj klubem
Jesteś managerem lub właścicielem klubu? Zarządzaj informacjami o klubie na FTB.pl i Facebooku przez system ClubManager.
Popularność klubu w Polsce

Club Rank Polska169

Club Rank łódzkie16

Club Rank Łódź6

Liczba punktów klubu: 390 Liczba klubów w systemie: 1668 Zagłosuj na klub + Dodaj do ulubionych
Poprzednie imprezy
Amex LiveAmex LiveSobota, 25 kwietnia 2009