• 0Fani
  • 10465Lubią to
  • 4370Byli tu
  • 1Imprezują tu

Gdańska 10, Bydgoszcz

Nadchodzące imprezy

Informacje o klubie

Klub Mózg jest miejscem utworzonym w 1994 w celu promowania sztuki współczesnej oraz stworzenia możliwości do pracy artystom zainteresowanym tą forma działalności. W budynku o powierzchni około 800 m2 mieści się sala koncertowa oraz wystawiennicza, studio nagraniowe, pracownie plastyczne, pokoje gościnne oraz bar, który jest najważniejszym miejscem spotkań lokalnych środowisk twórczych oraz artystów zewnętrznych tworzących czy prezentujących się w Bydgoszczy. Osoby prowadzące klub to czynni artyści. W ciągu 20 lat działalności centrum przez scenę i galerie "Mózgu" przewinęło się setki muzyków, performerów, malarzy, fotografików z całego świata. Odbyło się tysiące koncertów, przedstawień teatralnych oraz projekcji filmowych. "Mózg" otwarty jest zawsze na sztukę "czysta", to znaczy pozbawioną obciążeń koniunkturalnych wynikających z aktualnie panującej mody. "Mózg" jest zamknięty na wszelkie działania wtórne – naśladowcze (na tyle oczywiście, na ile uda się je uchwycić). O doborze występujących artystów decyduje autentyczność ich działań. W kwietniu 2005 zawiazało się STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE MÓZG , które odpowiedzialne jest za działalność artystyczną centrum. Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych “Mózg Festival”, ale każdego roku realizowanych jest wiele mniejszych projektów ze środków publicznych oraz dziesiątki innych wydarzeń samofinansujących się. 
Pokaż cały opis klubu

Aktualności z klubu

Zarządzaj klubem
Jesteś managerem lub właścicielem klubu? Zarządzaj informacjami o klubie na FTB.pl i Facebooku przez system ClubManager.
Popularność klubu w Polsce

Club Rank Polska230

Club Rank kujawsko-pomorskie12

Club Rank Bydgoszcz4

Liczba punktów klubu: 1124 Liczba klubów w systemie: 1656 Zagłosuj na klub + Dodaj do ulubionych
Poprzednie imprezy
Parampampam Trio - KoncertParampampam Trio - KoncertSobota, 22 kwietnia 2017Alameda Duo - KoncertAlameda Duo - KoncertPiątek, 21 kwietnia 2017Animocje Do-Grywka I I IiAnimocje Do-Grywka I I IiCzwartek, 20 kwietnia 2017Animocje Ogród Słów Reż Makoto Shinkai Oraz Filmy Z PjatkAnimocje Ogród Słów Reż Makoto Shinkai Oraz Filmy Z PjatkŚroda, 19 kwietnia 2017Bromberg Calling 17Bromberg Calling 17Niedziela, 16 kwietnia 2017Drugi Bydgoski Salon AmbientuDrugi Bydgoski Salon AmbientuSobota, 15 kwietnia 2017Urban Trip 1Urban Trip 1Piątek, 14 kwietnia 2017Let Me Introduce SothiacLet Me Introduce SothiacPiątek, 7 kwietnia 2017Tupot Poetycki 12  Slam  Instalacja Słowno - MuzycznaTupot Poetycki 12 Slam Instalacja Słowno - MuzycznaPiątek, 31 marca 2017Ludzie Mówią - Przedstawienie TeatralneLudzie Mówią - Przedstawienie TeatralneWtorek, 28 marca 2017