29 grudnia 2015 pisaliśmy o ‚problemach psychicznych’ w klubowym świecie, wymieniając kilka postaci, które między wrześniem a grudniem tamtego roku zwierzali się ze swoich kłopotów. 19 UserComments

Kolejny DJ przyznaje się do problemów z depresją

Artykuł dodano: 9 stycznia 2017, godz. 12:12
Odsłony: 9623x

29 grudnia 2015 pisaliśmy o ‚problemach psychicznych’ w klubowym świecie, wymieniając kilka postaci, które między wrześniem a grudniem tamtego roku zwierzali się ze swoich kłopotów. 

Byli wśród nich Benga, Nicky Romero, Black Madonna, Idir Makhlaf z Blasterjaxx, Rustie oraz Deadmau5. W międzyczasie swoją koncertową karierę zakończył (zawiesił?) Avicii, o którym również pisało się w tym kontekście. Teraz do tego towarzystwa dołączył Porter Robinson. 

‚Powinniście wiedzieć, że mój cały rok 2015 został zniszczony przez depresję i niskie poczucie własnej wartości, wątpliwości z tym związane. Wolałbym przez ten cały czas wydawać nową muzykę, ale to nie było możliwe’. 

Następnie przyznał, że kolejny rok, między innymi dzięki współpracy z Madeonem był pod tym względem dużo lepszy i zapowiedział nowe rzeczy na rok 2017. Dodał, że ograniczy występy na festiwalach, ale za to ‚będzie ciężko harował’, żeby zakończyć rzeczy, które rozpoczął w roku 2016. 

P.S. Co ciekawe gdy wpiszecie w wyszukiwarkę hasła ‚Porter Robinson’ i ‚depresja’, znajdziecie opowieść jednego z jego fanów, który przyznaje, że to właśnie muzyka Robinsona pozwoliła mu zwalczyć depresję… 


Komentarze
 • Piotr Kowalski9 stycznia 2017, godz. 13:35
  ...z tego co ogarniam to największe hity światowej muzyki tworzone były albo po traumatycznych przeżyciach....albo w depresji....albo na dragach/wódzie....tak więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;) ...jak patrzę na niektórych DJs to zastanawiam się jak można dostać deprechy od pokazywania serduszek i grania gotowych setów z pendrive'a :P
 • Adrian Bobrowski9 stycznia 2017, godz. 14:26
  Może tu chodzi o to: nie umiem stworzyć takiej melodii i klimatu jak Simon O'shine i Aly & Fila? :v tylko edmowe kawałki mi wychodzą. :((( A tak serio, nam się wydaje że mają życie wygrane na loterii, po części tak jest, ale widocznie niektórym czegoś brakuje co ma zwykły człowiek czyli rodziny, przyjaciół. :)
 • Przemek Kolenda9 stycznia 2017, godz. 13:52
  Nie mylmy zjazdu i syndromu odstawienia z depresją... Poza tym świetny artykuł. Sporo się Dowiedziałem, np. że wyszukiwarka służy do wyszukiwania...
 • Adam Seleague9 stycznia 2017, godz. 13:56
  jak ktoś niżej napisał.Nie mylmy zejscia z depresją.Z jakiego powodu moze być smutny typ, który zarabia dziesiatki tysiecy dolarów miesięcznie a może nawet i setki ?
 • Mateusz Bałut9 stycznia 2017, godz. 13:41
  Panie wiecej niech cpaja i piją i maja hangover zasada jest prosta
 • Paweł Czerwiński9 stycznia 2017, godz. 13:39
  Artyzm. To powoli staje się normalnością ;)
 • Grzegorz Krauze9 stycznia 2017, godz. 14:35
  Heh a co ja mam powiedzieć.codziennie chodząc do pracy.
 • Mateusz Kała9 stycznia 2017, godz. 13:46
 • Slawek Cata9 stycznia 2017, godz. 17:05
  Powiem wam tak. Porter Robinson ,mimo iż nie lubię jego twórczości zapowiadał się na naprawde wielkiego producenta.sam fakt że pierwsze tracki wydawał w wieku 15 lat jako Ekowraith,tworząc Hands Up. Niedziwie się więc depresji gościowi,na którego od wielu lat działa olbrzymia presja.
 • Slawek Cata9 stycznia 2017, godz. 17:06
  Powiem wam tak. Porter Robinson ,mimo iż nie lubię jego twórczości zapowiadał się na naprawde wielkiego producenta.sam fakt że pierwsze tracki wydawał w wieku 15 lat jako Ekowraith,tworząc Hands Up. Niedziwie się więc depresji gościowi,na którego od wielu lat działa olbrzymia presja.
 • Rafał Chwedoruk9 stycznia 2017, godz. 16:26
  W dupach sie po przewracało pajacom do Syrji na jeden dzień z kłachem w ręku i się wyleczy albo bez bo sobie krzywde zrobi
 • piter007119 stycznia 2017, godz. 19:31
  "jak ktoś niżej napisał.Nie mylmy zejscia z depresją.Z jakiego powodu moze być smutny typ, który zarabia dziesiatki tysiecy dolarów miesięcznie a może nawet i setki ?"

  jakim trzeba byc prostakiem, żeby takie coś napisać.
 • greit9 stycznia 2017, godz. 21:32
  dokładnie... tak jakby hajs był gwarancją szczęśliwego życia...
 • ziembol199 stycznia 2017, godz. 21:42
  No właśnie, a zastanawiałem się dlaczego kiedyś w Blasterjaxx było ich dwóch, a od jakiegoś czasu tylko jeden....ehhhhhh :/ Ehhhh przykre to, ale psychika ludzka jest niezbadana i nie ma co walić wrednych komentarzy, bo to naprawdę dla kogoś wielkie problem jest.
 • Nika Nielubiefb10 stycznia 2017, godz. 01:50
  Nie łatwo jest być swiadomym człowiekiem , na to sklada wiele czynników i wzajemnie zazebiajacych się mechanizmów.Współczuję i życzę szybkiego powrotu do formy.peace & ...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (19)