Nigdy nie byłem w klubie Cocoon we Frankfurcie, ale rozmawiałem z kilkoma osobami, które miały tę przyjemność i wszystkie o klubie założonym przez Svena Vatha opowiadały w samych superlatywach... 22 UserComments

Koniec klubu Cocoon?!

Artykuł dodano: 14 września 2012, godz. 09:59
Odsłony: 5849x
Nigdy nie byłem w klubie Cocoon we Frankfurcie, ale rozmawiałem z kilkoma osobami, które miały tę przyjemność i wszystkie o klubie założonym przez Svena Vatha opowiadały w samych superlatywach – wszyscy wspominali o niesamowitym wystroju, powalającym nagłośnieniu rozmieszczonym w ścianach klubu, dzięki czemu muzykę słychać było tak samo dobrze w każdym miejscu, o świetnym klimacie, doskonałej muzyce...
Wydawało się, że takie kultowe miejsce na klubowej mapie świata jest zupełnie niezagrożone. Tymczasem właśnie pojawiła się informacja, że Cocoon Club został postawiony w stan likwidacji, innymi słowy klub zbankrutował! Jak zauważają niektórzy londyński Fabric był już w takiej sytuacji dwukrotnie, a jednak dotrwał do dziś i niebawem świętuje 13 urodziny, jest więc szansa, że i we Frankfurcie znajdzie się jakiś inwestor, który postanowi uratować tę mekkę niemieckiego clubbingu, odwiedzaną przecież chętnie przez klubowiczów z całego świata.Na razie jednak wiadomości są smutne, w oficjalnym oświadczeniu czytamy jednak, że upadek klubu nie wpłynie na działalność wytwórni Cocoon i agencji bookingowej Cocoon, a także że Sven Vath osobiście nie zajmował się interesami tego miejsca, posiadał tylko jego udziały i miał wpływ na ogólną koncepcję Cocoon Club.

Byliście kiedyś w tym klubie? Chcieliście się wybrać? Coś o nim słyszeliście?


FRA909 Tv -RICHIE HAWTIN @ COCOON CLUB FRANKFURT
Komentarze
 • Blantoman16 września 2012, godz. 16:28
  pewnie koszt prowadzenia klubu był większy niż zysk jaki generował, proste...
 • UcieX16 września 2012, godz. 19:41
  Gdy jechałem autobusem podczas 2 godzinnej podróży trochę się nad tym zastanawiałem i trafnym komentarzu Stiuarta. Myślę, że problem mógłby polegać na tym, że jak muzyka elektroniczna stała się bardzo popularna, wtedy też zapłata za występ dla DJs poszły mocno w górę, przez co może ten interes stał się nieopłacalny... Tym bardziej, że Cocoon zawsze trzymał wysoki poziom i zapraszał światowe sławy.
 • __Kameleon_14 października 2012, godz. 13:08
  póki co Cocoon ma się znakomicie ;)
 • Kramon14 października 2012, godz. 14:33
  "A mnie dziwi jak to możliwe, że jeden z najsłynniejszych i pewnie jeden z najlepszych klubów na świecie ma kłopoty z kondycją finansową.."

  żaden z dziw klub mała lokacja.. a co powiesz na to że Digital domain największe studio graficzne od efektów specialnych które zrobiło Avatara tytanica piratów z karaibów 2012 Transformersów, i wiele wiele innych filmów od hollywood zbankrutowało.
 • artinho27 października 2012, godz. 02:56
 • Kramon27 października 2012, godz. 07:07
  To nic nie znaczy... fajnie że są kolejki i tak dalej... Ale spójrz na digital domain?? Piraci z karaibów Transformersy 2012? tytanic, tron.. nie powiesz mi chyba że te filmy mało zarobiły i były nie wypałem..

  A mimo wszystko studio upadło.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (22)