Tak, to pytanie do Was. Kto ze sławnych didżejów wciąż sięga po placki? Kto z polskich? Kto z Was? Kto z Waszych znajomych ostatnio zrezygnował, a kto trzyma się dzielnie i analogowo? 20 UserComments

Kto jeszcze gra z winyli?

Artykuł dodano: 29 grudnia 2011, godz. 12:00
Odsłony: 8106x
Tak, to pytanie do Was. Kto ze sławnych didżejów wciąż sięga po placki? Kto z polskich? Kto z Was? Kto z Waszych znajomych ostatnio zrezygnował, a kto trzyma się dzielnie i analogowo?

Sven Vath uspokoja, że to wciąż możliwe. Papa Sven rzadko udziela wywiadów, ale za to wystosował list podsumowujący rok 2011, w którym świętował 30-lecie miksowania. Poza wspomnieniem najciekawszych imprez, poruszył temat płyt analogowych.

„Pomijając fakt, że granie z winyli w dzisiejszych czasach może być trudne – zwłaszcza na festiwalach – przez cały rok zdarzyło mi się tylko kilka technicznych problemów podczas występów. Parę razy wiatr prawie zdmuchnął mi płyty z gramofonów, moje torby musiały być dokładnie czyszczone po tym, jak dostało się do nich dużo piasku w trakcie plażowych afterów. Na jednym z after parties na Ibizie jeden z odsłuchów spadł mi z tyłu na głowę (ale to akurat nie o winylach – przyp. red.).W tym roku otrzymałem około 400 promosów na winylu, sam kupiłem około 800 płyt, niektóre z nich dwa razy. Zauważyłem, że sporo wytwórni płytowych przykłada teraz więcej niż w poprzednich latach atencji do jakości muzyki, jak również do grafiki swoich wydawnictw. Dziękuje wszystkim, którzy wciąż robią wszystko, żeby produkować winyle, którzy je dystrybuują i sprzedają, studiom, które dbają o masteringi, i wszystkim artystom, którzy wciąż chcą być wydawani na winylu”. 

Sven Väth @ Cocoon After party (La Plage / Ibiza) 13-09-2011

Komentarze
 • Trix1130 grudnia 2011, godz. 10:22
  Wiem że granie z laptopów jest teraz w modzie jest przede wszystkim wygodne bo dj nie musi wozić z sobą ciężkich toreb z płytami ale cała magia grania ginie. Ja gram z vinyli i płyt cd i dla mnie osobiście granie z laptopa to żadne granie.
 • UcieX30 grudnia 2011, godz. 12:29
  @ Trixx11
  popieram :)
 • RobDeLaScorpio30 grudnia 2011, godz. 12:50
  vinyl to vinyl i nic go nie zastąpi!
 • Arestrancer0031 grudnia 2011, godz. 17:11
  @Trix11

  Rzeczywiście, siermiężne zajęcie przenieść torbę z 50 płytami. Górnicy się chowają....
 • DofS2 stycznia 2012, godz. 00:34
  A ja myślę, że źle o cdkowych djach, którzy się przebili, mówią ci, którym nie udaje się przebić... ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (20)