Śmierć Aviciiego wstrząsnęła klubowym światem, zarówno wśród fanów, jak i innych artystów związanych z muzyką taneczną. Z wielkim szacunkiem wspominali i wciąż wspominają tak różni wykonawcy, jak... 7 UserComments

Luciano o Aviciim i 20 latach z alkoholem, narkotykami i lekami

Artykuł dodano: 10 maja 2018, godz. 18:27
Odsłony: 11073x

Śmierć Aviciiego wstrząsnęła klubowym światem, zarówno wśród fanów, jak i innych artystów związanych z muzyką taneczną. Z wielkim szacunkiem wspominali i wciąż wspominają tak różni wykonawcy, jak Nile Rodgers, Tiesto czy ostatnio - Luciano.


Na tę okoliczność chilijska gwiazda wyjątkowej i intrygującej odmiany techno wystosowała specjalny komunikat, w którym przeczytać możemy odniesienia do Aviciiego oraz jego własnych problemów z karierą i używkami. Przeczytajcie:

‘Dziś mija dokładnie rok od moich powtórnych narodzin. To dobry czas, żeby się z Wami podzielić tym, co się przez ten czas działo w moim życiu. Od momentu, kiedy przestałem cierpieć w milczeniu i powziąłem decyzję, która zabrała mnie w moim życiu w zupełnie nową podróż. Chcę naświetlić trochę temat konsekwencji pewnych zachowań i niebezpieczeństw. To przeogromny smutek obserwować historię Aviciiego, widzieć jak młody i bardzo ciężko pracujący, utalentowany w swoim gatunku muzycznym człowiek umiera z powodu przekroczenia limitów, przez prowadzenie kariery w sposób przegięty. Wiele razy czułem się blisko podobnej sytuacji - czułem wielką samotność, izolację i przede wszystkim poczucie bycia nierozumianym, to generowało poważne lęki i niepokoje, doprowadzało do depresji i powodowało, że czułem się skonsternowany całą sytuacją, bo nikt nawet nie zająknął się o chorobowych stanach, do których doprowadza nieustanne występowanie i ciągłe popychanie do przodu.Jedynym sposobem na wytrzymanie takich ekstremalnych wymagań jest ‘samo-leczenie’ - jak wielu innych artystów wykorzystywałem do tego narkotyki, leki i alkohol. Dwie dekady podróżowania, nocnego życia, afterów, tony tabletek żeby się obudzić i następne tony tabletek żeby zasnąć albo się uspokoić, leki przeciwbólowe na milion spraw, substancje pomagające ciągle napierać, połączone z hektolitrami alkoholu… Uważam, że jestem wielkim szczęściarzem, że w ogóle to przetrwałem. 


Rok temu udałem się na odwyk w Tajlandii i udało mi się odstawić picie, narkotyki i inne substancje. Nadal intensywnie działam, ale teraz dbam o moje ciało i duszę, z samoświadomością i cierpliwością. Moje życie zmieniło się diametralnie, przestałem okłamywać samego siebie i zacząłem inwestować energię w celu doceniania i dbania o ten niesamowity skarb i prezent, jakim jest życie. Z ludźmi, których kocham i w sytuacjach, które pomogą mi pozostać żywym. Chciałbym żyć wiecznie, potrzebuję więc odpowiedniej higieny życia. 


Miałem wiele szczęścia rok temu, kiedy lekarze wyciągnęli mnie z samolotu, bo moje serce prawie przestało bić, usłyszałem, że kolejnym przystankiem jest śmierć. Jest mi strasznie wstyd, że spieprzyłem wszystko, szukając przez lata ‘idealnego życia’. Wszyscy zawsze mówili mi, jak mam dobrze i jakim jestem szczęściarzem, a gdy prawie umarłem, nie wiedziałem nawet do kogo zadzwonić i co w ogóle powiedzieć. Może komuś pomogę tym oświadczeniem, pamiętajcie że muzyka to magia i nie potrzeba do niej niczego więcej, niż Wasze serca i wyobraźnia, to wystarczy, by poczuć ten język, który łączy ludzi i stwarza unikalne poczucie bycia razem, zabiera w wewnętrzną podróż z emocjami i uczuciami. Nie ma większej wolności, niż wolność bycia sobą, dajcie sobie ten dar i otaczajcie się ludźmi, którzy doceniają Was za to, jacy naprawdę jesteście.’


Komentarze
 • PiKey10 maja 2018, godz. 19:39
  Mądre słowa
 • Arek Stiki Symeryak10 maja 2018, godz. 17:41
  Poruszyl bardzo wazna kwestie jaka jest samotnosc. Niestety, ale poki wszystko gra i buczy zawsze obok beda sie krecic ludzie udajacy przyjaciol, niestety prawda jest taka, ze wiekszosc z nich zawsze pojdzie swoja droga jesli tylko cos zacznie sie pieprzyc. Dlatego tak wazne jest by od poczatku otaczac sie ludzmi, ktorych interesuja nasza osoba, a nie to czym sie zajmujemy, co posiadamy czy ile zer mamy na koncie.
 • Jowita Brzezinska Pa11 maja 2018, godz. 05:06
  Dla mnie chyba zawsze pozostanie niezrozumiałe to, że ludzie których dla nas osób trzecich życie wydaje się idealne borykają się z takimi problemami. Mogłoby się wydawać, że mają wszystko : karierę, sławę, pieniądze, mnóstwo ludzi wokół, a jednak czegoś im brakuje... Może to kwestia nieradzenia sobie ze sławą? Może to właśnie samotność jest ceną jaką należy płacić za bycie osobą publiczną? ?? Każdy z nas "szaraczków" przecież też ma miliony problemów, a jednak w większości jakoś sobie radzimy...Ciężko stwierdzić! Niemniej jednak zawsze mi przykro kiedy słyszę, że z tego świata odchodzą kolejne talenty ?? R.I.P. Avicii ???
 • Paulina Pamrowska11 maja 2018, godz. 06:57
  " Myślałem, że najgorsze w życiu, to być samotnym. Tak nie jest. Najgorsze w życiu to być z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się samotny” jak dla mnie te słowa Robina Williamsa także wpisywaly się w życie Aviciiego...
 • Zofija Karolina12 maja 2018, godz. 13:17
  Wystarczy obejrzeć film o Avicii, jest tam pokazane czarno na bialym, że już dawno potrzebował pomocy i nikt go nie rozumial, przykre że robił za maszynkę do robienia pieniędzy i każdy w dupie miał to czy on jest po operacji, miał lęki...
 • Czesiu Hydraulik13 maja 2018, godz. 15:28
  Zaczął w wieku 8 lat? Bzdura..!
 • dzingishan22 maja 2018, godz. 10:01
  Zaczał w 2006r
  Pierwsze posty Tima ze Szwedzkiego lokalnego forum dla producentów jak zaczynał w 2006r zanim nie przenisół się na leidback luck forum i nie wiedział jakiej wtyczki do czego ma użyc żeby stworzyc fajny kawałek. Raczej wtedy nikt nie był zaintersowany jeszcze jego pytaniami.
  Po 6 latach mega zdziwienie że on tam pisał.
  Ja używałem google translatora.

  https://forum.studio.se/topic/34925-timberman[...]/

  i jego pierwszy kawalek:
  Timberman - Brain by Jeremy Altberg
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (7)