Smutne wieści dla fanów znakomitego szwedzkiego duetu Minilogue, nagrywającego dla labelu Cocoon Svena Vatha. Po 16 latach współpracy panowie postanowili zakończyć wspólną działalność. Aktualnie... 2 UserComments

Minilogue: 3 piękne filmy na pożegnanie!

Artykuł dodano: 28 stycznia 2014, godz. 14:31
Odsłony: 2693x
Smutne wieści dla fanów znakomitego szwedzkiego duetu Minilogue, nagrywającego dla labelu Cocoon Svena Vatha. Po 16 latach współpracy panowie postanowili zakończyć wspólną działalność. Aktualnie chcą się skupić na innych projektach, również solowych. 

Na pożegnanie przygotowali film, który jeszcze dobitniej daje nam do zrozumienia, co straciliśmy! To właściwie trzy filmy - dwa nakręcone we współpracy z producentami Abletona i będące gratką dla producentów, live actowców, muzyków i wszystkich zainteresowanych procesem powstawania ich utworów. W pierwszym z nich opowiadają o swoim set-upie, wszystkich maszynach potrzebnych do wytwarzania dźwięków (a jest tego - jak już widać na zdjęciu - niemało!). 


W drugim mamy okazję poznać ich bliżej, opowiadają bowiem o swoim podejściu do twórczości i życia w ogóle. "Szukamy takich momentów, w których nie istnieją myśli. Jest tylko teraz, są tylko jakieś uczucia. Joga dodaje energii naszym ciałom, jest jednym ze sposobów, dzięki którym lepiej można poczuć tu i teraz" - to jeden z cytatów. W innym miejscu mówią: "Korzystamy z elektronicznych narzędzi, ale staramy się, by nasza muzyka była najbardziej ludzka, jak to tylko możliwe". Zobaczcie:

Minilogue: Setup

Minilogue: As Human as Possible

W trzecim filmie nie ma już żadnych słów, tylko ich wspólne jamowanie. Panowie wyraźnie pokazują, jak powstawała ich muzyka, w jaki sposób korzystali z wszystkich swoich zabawek, jak dobrze im się współpracowało, czy jak kto woli - "grało". Widać jak na dłoni ich niesamowity kunszt i muzyczną wyobraźnię. Wielka szkoda, że o ich wspólnych nagraniach i występach musimy już mówić w czasie przeszłym. Może jeszcze zmienią zdanie? Odpalcie koniecznie poniższe 23 minuty i dajcie się zabrać w muzyczną podróż...

Minilogue: Studio Jam Session
Komentarze
  • Timber28 stycznia 2014, godz. 15:00
    :(

    Z przyjemnością wieczorkiem obejrzę filmidła
  • budi2228 stycznia 2014, godz. 15:49
    Vj Emiko + Minilogue @ Audioriver Festival '13 [ excerpt ]

    tutaj mieliśmy piękne pożegRanie. ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)