Najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego rozdane, tradycyjnie sprawdzamy 'elektroniczne kategorie'. 3 UserComments

Nagrody Grammy: Above & Beyond i Fisher przegrali z Silk City i Duą Lipą

Artykuł dodano: 11 lutego, godz. 12:12
Odsłony: 1319x
Najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego rozdane, tradycyjnie sprawdzamy 'elektroniczne kategorie'. 

A mogło być tak pięknie, chciałoby się powiedzieć. Chyba jeszcze nigdy w historii wśród nominacji w kategorii 'najlepszy utwór taneczny' nie było tylu sensownych propozycji, z którymi zgodziłoby się też wielu czytelników FTB.pl. Fisher, Above & Beyond, Virtual Self byli blisko zgarnięcia nagrody Grammy i nikt z nas by się nie pogniewał, prawda? 

Tak prezentował się pełny zestaw nominacji:


Fisher – Losing It
Disclosure – Ultimatum [ft. Fatoumata Diawara]
Above & Beyond – Northern Soul [ft. Richard Bedford]
Virtual Self – Ghost Voice
Silk City & Dua Lipa – Electricity [ft. Diplo and Mark Ronson]

Silk City & Dua Lipa - Electricity ft. Diplo & Mark Ronson (Official Video)


Zwycięstwo Silk City z Duą Lipą trochę nas rozczarowało, choć z drugiej strony trzeba przyznać, że stworzony przez Diplo i Marka Ronsona beat to również rzecz na wysokim poziomie - panowie nigdy wcześniej takiego house'u nie robili, ale zapewne zapragnęli pójść w ślady Calvina Harrisa i przebić jego 'One Kiss'. 


W kategorii najlepszy taneczny/elektroniczny album zwyciężyli electro-rockowi Francuzi z Justice, a statuetkę za najlepszy remix Brytyjczyk znany jako Mura Masa za jego wersję kompozycji tria HAIM. Linki poniżej:

Justice - Woman Worldwide (Official Album Teaser)

HAIM - Walking Away (Mura Masa remix)
Komentarze
  • Łukasz Zarzyka11 lutego, godz. 16:50
    Żenua ogólnie to dochodze do wniosku że, żeby dostać w stanach nagrodę typu grammy lub oscar lub jakakolwiek inna, trzeba podjąć temat albo zabójstw czarnoskórych, albo molestowania albo jakiegoś innego kontrowersyjnego tematu to wtedy nie liczy się to, że po prosty muzycznie jest słaby tylko to jak jest kontrowersyjny, sfera muzyczna schodzi na dalszy plan, dochodzimy do jakiejs paranoi a to chyba nie o to chodz, swoja wypowiedź opieram na Grammy a.d 2019 i zwycięstwo childish gambino bo o ile jego kawałek w mashupie z kawałkiem fishera-losing it jest kapitalny to jego oryginalna wersja moim zdaniem jest słaba
  • Kamil E-Max Gogolews11 lutego, godz. 16:34
    Flume chyba zdobył Grammy w zeszłym roku? o ile dobrze pamiętam. Polecam ??
  • Damian Pacholczak12 lutego, godz. 14:15
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (3)