Już dziś wieczorem Piotr Niwald zaprosi na ostatnie wydanie Klubu FM na Planecie Poznań. Po 10 latach ta znana i lubiana w całym kraju housowa audycja znika z częstotliwości 90.6 (Poznań) i 99.4... 17 UserComments

Neevald o pożegnalnym wydaniu Klubu FM na Planecie Poznań

Artykuł dodano: 26 czerwca 2013, godz. 15:06
Odsłony: 8989x
Już dziś wieczorem Piotr Niwald zaprosi na ostatnie wydanie Klubu FM na Planecie Poznań. Po 10 latach ta znana i lubiana w całym kraju housowa audycja znika z częstotliwości 90.6 (Poznań) i 99.4 (reszta Wielkopolski). 

To ostatni tydzień w historii wszystkich rozgłośni Planety FM, w tym również poznańskiej, która była jedyną w Polsce stacją grającą muzykę house. Do końca tygodnia między 17 a 20 prezentowane są specjalne wydania audycji Planeta Oldschool, gdzie grane są housowe i trancowe klasyki wszech czasów, a dzisiaj żegna się ze słuchaczami Planety jeden z najpopularniejszych didżejów w Polsce - Neevald, będący przy tym ostatnim redaktorem muzycznym Planety Poznań.Oto, co mówi sam zainteresowany:


"Od 2003 roku realizowałem swoje spełnienie na antenie poznańskiego radia. Zaczynałem w RMI FM, a teraz Klub FM swoje ostatnie chwile przeżywa z kończącą swój żywot marką Planeta. Nigdy nie zabrakło i nie zabraknie mi zapału i sił do wchodzenia na 2. piętro kamienicy w środę wieczorem. Przez 10 lat nie zdarzyła się ani jedna środa bez Klubu FM! Nawet wtedy, kiedy nie mogłem być osobiście, audycję przygotowywałem z takim samym zaangażowaniem, żeby nie zawieść wiernych słuchaczy. 

Pasja i miłość do house music oraz nowe tracki dawały mi zawsze mega siłę i moc! Dają do tej pory! Szukanie nowych numerów, składanie setów i ta niepowtarzalna energia, którą czułem od ludzi w każdy środowy wieczór. To coś niesamowitego... Mam nadzieję, że tę moją pasję i miłość można wyczuć cały czas i że to one przyciągają słuchaczy w każdą środę po 22 przed radio. Że to z tego powodu ciągle byli ciekawi, co tam Piotrek przygotował nowego. 

Klub FM znika z Planety. Ale nie ucieka w zapomnienie. Tradycyjnie co środę będę tworzył kolejne miksy, będę je zapowiadał i dzielił się nimi z klubowiczami. A po wakacjach obiecuję wrócić z pełnowymiarowym Klubem FM,  jeszcze mocniejszym i jeszcze bardziej kręcącym!". 


Oto orientacyjny time-table na dziś:

20:00 - 22:00 Warm up (Bartes)

22:00 - 23:00 KLUB FM: Special megamix / neeVald

Od 23:00:

- Pequeno 
- Matthew Clarck 
- Malvee 
- DJ W 
- Maxx 
- HouseJunior 
- Flor 
- Nathan Pole & special guest (morning stars) 

Link do transmisji:

http://www.planeta.fm/sluchaj/online/Planeta-FM-Poznan.html
Komentarze
 • Matt Dillar26 czerwca 2013, godz. 15:31
  Temat chyba już roztrząśnięty na wszystkie możliwe strony, aż przykro jeszcze dodawać coś tutaj, tym bardziej punktować, dlaczego tak sie stało i jaka to nasza Polska. Dlatego ujme inaczej, może bede wielkim sukinsynem, ale z miłości do takiej własnie muzyki i do tych ludzi, mogę śmiało powiedzieć, że jest mi bardziej smutno z powodu końca Planety FM, niż 10 kwietnia.. Niech wiedzą!
  Chyba wiecej dodawac nie trzeba.
  Music is the answer, do zobaczenia!
 • frozenftb26 czerwca 2013, godz. 15:32
  Co się dzieje, no?! Końca Radiostacji nie mogłem przeboleć (nadal nie mogę!), kiedy to w 2004 roku zmienili całkowicie graną muzykę. Kiss FM też miało swojego czasu ciekawe audycje. Stara dobra, śląska Planeta również. A teraz to. Dlaczego może być 6-8 popularnych w całej Polsce stacji radiowych grającą taką samą muzykę przez cały rok, a ani jednej stacji grającej muzykę klubową czy rapową ;/
 • symo8126 czerwca 2013, godz. 15:53
  brak slow...od poniedzialku w pracy bede sluchal z przymusu nedznego radia ...zet...czyli halasu...nie muzyki
 • Gadom9426 czerwca 2013, godz. 16:05
  Wielka szkoda tej audycji. Btw. mała literówka się wkradła zawieść nie zawieźć. ;)
 • Fioro26 czerwca 2013, godz. 18:37
  Błagam, nagrajcie seta Dja W :D
 • KarboT26 czerwca 2013, godz. 19:06
  Matt Dillar, odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało jest bardzo prosta - spadająca słuchalność stacji, właściwie poniżej jakiegokolwiek akceptowalnego poziomu. Niestety, ale wygląda na to, że "dzisiejsza młodzież" już nie chce słuchać radia, mają w swoich telefonach ogromne zbiory muzyki (pomijam kwestie jej legalności), więc radio staje się dla nich przeżytkiem. Właściciel podjął chyba jedynie słuszną decyzję - rebranding radia i stworzenie zupełnie innego projektu, adresowanego do zupełnie innego słuchacza - ludzi w wieku średnim, którzy inaczej niż "młodzież" raczej jeszcze słuchają radia, co więcej - są zwykle przywiązani do jednej, ulubionej stacji, no i jest to grupa o dużej sile nabywczej, więc atrakcyjna dla reklamodawców. Właściwie to już dawno się zastanawiałem co Eurozet zamierza zrobić ze spadającą słuchalnością Planety. Pamiętajmy również, że to jest radio komercyjne, które musi na siebie zarobić. A skoro "młodzież" nie jest zainteresowana Planetą, to właściciel musi zmienić profil działalności - w tym wypadku przygotoał inny produkt dla innej grupy docelowej. Także ten tego, pretensie to właściwie należy mieć raczej do siebie (oczywiście uogólniam).
 • Jerycho198826 czerwca 2013, godz. 22:27
  KarboT słuszna racja - młodzież po prostu ma teraz tak szeroki dostęp do multimediów wszelkiej maści, że nie słucha już radia, nie chodzi do kina, nie wspominając już o wtórnym analfabetyzmie ją charakteryzującym. Ale pomijając już tę kwestię mam nadzieję, że chociaż czwóreczka się utrzyma, bo to chyba ostatni bastion, gdzie można usłyszeć choć trochę dobrej elektroniki ;)
 • damian94091526 czerwca 2013, godz. 23:58
  Ja już się rozpisywałem na ten temat. Co się stało, to się nie odstanie. Radio jako medium raczej nie zginie i myślę, że doczekamy się jeszcze stacji grającą EDM w polskim eterze! :)
  Klub FM to audycja, której będzie mi najbardziej szkoda, ze wszystkich obecnych na falach Planety. Jest w niej coś takiego, co odróżnia ją od tysiąca podcastów. Po pierwsze, sama polskość, a więc polski język, a także promowanie polskich producentów. Poza tym pasję i miłość do muzyki Neevalda naprawdę da się wyczuć. On tym zaraża! :)
 • Langenhagener27 czerwca 2013, godz. 10:01
 • damian94091527 czerwca 2013, godz. 10:25
  O 10 skończyli wariaty! :) Akurat się zbudziłem na zakończenie ;) Ja padłem przed 7, słuchając wczoraj od 23. Świetne sety każdego z gości! Zacne pożegnanie!
 • KarboT27 czerwca 2013, godz. 13:43
  Jerycho1988, "czwórka" pewnie będzie żyła, bo to radio państwowe, więc może generować koszty, ale jako takie będzie istnieć, bo jest utrzymywane z naszych podatków (w tym tzw "abonamentu").
 • matys69127 czerwca 2013, godz. 13:53
  Jest jeszcze nadzieja, gdyż muzykę elektroniczną w Polsce gra muzyczne radio w każdy piątek po 20:30 w audycji "DMC" czyt. Dance Mix Chart. Zapraszam też wszystkich chętnych na oficjalne forum http://www.dancemixchart.pl i na chata(odnośnik znajduje się na oficjalnym forum), jest też oficjalny profil na facebook'u https://www.facebook.com/dancemixchart.mr?fre[...]
 • KarboT27 czerwca 2013, godz. 17:22
  Oj, co do MR to miałbym pewne wątpliwości ... dla tego od jakiegoś czasu w ogóle przestałem ich słuchać, nawet w piątkowe i sobotnie wieczory, co kiedyś standardem. Niestety MR bardzo mocno przechyliło się w stronę tandetnej komercji.
 • matys69128 czerwca 2013, godz. 12:00
  Tak, MR zaczęło grać muzykę komercyjną oprócz audycji "DMC" w piątkowe wieczory :D, atmosfera też jest wyśmienita.
  Pozdrawiam i zapraszam wszystkich chętnych w piątkowe wieczory do MR.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (17)