Wczoraj przy okazji kawałka Szwedzkiej Mafii sporządzaliście listę artystów, którzy w ostatnim czasie podjęli bardzo złe decyzje o zbliżeniu swojego brzmienia do „szwedzkiego”. Tiesto, Sander van Door 26 UserComments

Paul Van Dyk kolejnym Szwedem?

Artykuł dodano: 21 lutego 2012, godz. 09:02
Odsłony: 4708x
Wczoraj przy okazji kawałka Szwedzkiej Mafii sporządzaliście listę artystów, którzy w ostatnim czasie podjęli bardzo złe decyzje o zbliżeniu swojego brzmienia do „szwedzkiego”. Tiesto, Sander van Doorn, ostatnio nawet Rank 1 z Jochenem Millerem...
Doprawdy trudno w to uwierzyć – jest przecież bardzo małe prawdopodobieństwo, że akurat ich numer stanie się ogólnoświatowym hitem (zwłaszcza w kontekście niesamowitej konkurencji), o wiele bardziej prawdopodobne jest, że przez to zostaną być postrzegani jako jedni z wielu. Nikogo nie dziwi, że młody, 15 czy 22 letni producent chce mieć takiego sztosa, ale po co to weteranom? Przecież połowa ich fanów co najwyżej może stracić do nich szacunek i nie przyjść ostentacyjnie na kolejną imprezę z ich udziałem.

Przy okazji pytanie - jeśliby się okazało, że faktycznie będzie brzmiał 'po szwedzku', nie poszlibyście na imprezę z nim, czy aż tak by Wam to nie przeszkadzało?Kto by chciał na występie Paula Van Dyka słyszeć „szwedzkie brzmienia”? A może tak się zmieniły czasy, że wszyscy chcą? I stąd takie a nie inne decyzje uznanych artystów? Podobno „Verano” to nie jest oficjalna zapowiedź albumu „Evolution”, za chwilę ukaże się promujący singel z wokalem Adama Younga (tego od Owl City i „Youtopii” Armina).

Na pocieszenie pozostaje fakt, że PVD przygotował trzy wersje, tylko jedna z nich ma szwedzki posmak, w dwóch pozostałych melodia pozostaje ta sama, ale jednak w połączeniu z mocniejszym bitem brzmi... inaczej. Co sądzicie?


Paul van Dyk feat. Austin Leeds - Verano [ OFFICIAL VIDEO PREMIERE ]


Paul van Dyk feat. Austin Leeds - Verano (Evolution Mix)


Paul van Dyk feat. Austin Leeds - Verano (PvD Full Fire Mix) - HD Audio
Komentarze
 • Jerycho198821 lutego 2012, godz. 09:44
  Kolejny popłynął, z tych 3 wersji tylko fire mix da się słuchać a i on nie porywa... Pozostałe 2. (a więc official i evolution mix) to kolejne niewypały... Martwi mnie, że ewolucja van Dyka niezbyt ciekawie się zapowiada, no ale cóż Paul chyba pozazdrościł innym kolegom...
 • Adie3021 lutego 2012, godz. 09:54
  Po pierwsze kawałek nazywa się Verano a nie Verona po drugie album Evolution a nie Elevation ;)
  Faktem jest, że track w oryginalnej wersji brzmi po szwedzku ale już dwa wydane wczoraj (razem z Evolution Mix) Berlin Mix i PvD Full Fire Mix brzmią jak "stary" Paul.
  Odpowiadając na pytanie to TAK na imprezę gdzie będzie grał Paul idę w ciemno bo jego sety są dla mnie niesamowite. Dwie, trzy godziny przygody z muzyką tak bym je nazwał.
 • PVD199021 lutego 2012, godz. 09:55
  Ja bym tego nie nazwał zazdrością tylko PvD ma ten styl ktory się nie zmienia u niego:),inni artyści idą w te kiczowate brzmienia:).Mnie cieszy ta ewolucja u PVD nie cieszy mnie fakt że nikt go go nie docenia w Polsce i to jest smieszne.No ale nasza publiczność jakoś specjalnie się tym niemartwi że go niema w Polsce no aleee.... Ja obstawiam że evolution Paul van Dyk będzie czymś co zmieni świat muzyki na jeszcze lepsze:).
 • PVD199021 lutego 2012, godz. 09:56
  Dokładnie Adie30 na PVD można iść w ciemno i tak wiadomo że pozamiata:).Armin zapowiada album PVD więc obstawiam że będzie mega dobry:)
 • Marcin Żyski21 lutego 2012, godz. 10:02
  adie30 thx, ciągle ta verona mi po głowie chodzi zamiast verony, pozdroz
  edit: o, znowu
 • Breight21 lutego 2012, godz. 10:20
  Full Fire mix calkiem sympatyczny i jako jedyny do przyjęcia
 • mefistek21 lutego 2012, godz. 12:19
  Do przyjęcia tylko Full Fire Mix ;) i takiego PvD lubię, a nie tłusty szwedzki klimat - to do niego nie pasuje.
 • UcieX21 lutego 2012, godz. 12:39
  No cóż... wersja z official video dla USA, Evolution dla Ibizy i Full Fire na eventy ;) Z jednego kawałka chciał wszystko wycisnąć :]
 • P4B1021 lutego 2012, godz. 13:06
  dla mnie te 3 kawałki sa w sumie dobre, z plusem dla (PvD Full Fire Mix)
  Nie ma w nich kiczowatego vocalu jaki np jest u nowego brzmienia Sandera - What Did I Do czy duetu Rank 1 and Miller.

  Tak jak w przypadku nowego stylu Marcela Woodsa, Marco V, Sandera ,Millera, itp tłumaczyłem sobie ze pewnie chodzi o kase, że ida w te brzmienie. Kiedyś ukazało w DJ Magu zarobki transowców są połowe mniejsze jak i nie 1/3 zarobków np. Guetty, czy Erica Prydza. To pewnie poszli za kasa.
  Tak w przypadku PVD ta teoria odpada :D Bo jednak zarabiał na poziomie Guetty i nawet lepiej niż SHM.
 • 'Kuba'21 lutego 2012, godz. 13:09
  Tak jak poprzednicy sądzę, akceptowalny tylko Full Fire Mix, chociaż to trochę smutne, że taka postać jak PvD podpisuje się pod czymś takim własnym nazwiskiem.
 • Czajen21 lutego 2012, godz. 13:35
  Niedługo będę w archiwach grzebać, żeby czegoś porządnego posłuchać, 90% nowych produkcji Armina, Marco V itd to dno, wszystko na 1 kopyto, zatracili swój oryginalny styl :( z tych 3 mixów jedynie full fire mix udało mi się do końca przesłuchać.
 • Luc Deep21 lutego 2012, godz. 14:47
  ech już Rock This było podejrzanie słabe, teraz to Verano i wspólny numer z Ozcanem.
  PvD Full Fire Mix----znośna wersja, ale wciąz denerwuje ten szwedzki motyw.
  "Evolution" czuję że bedzie jedynym słabym albumem w jego dorobku, mam nadzieję że doczeka sie energetycznych remiksów.
 • artinho21 lutego 2012, godz. 16:30
  Full Fire Mix jest do przyjęcia. Pozostałe dwa to kiła straszna.
 • viscaelbarsa21 lutego 2012, godz. 17:01
  Bosz.... wszystko straszna słabizna. Został już tylko szyld "PvD". Gałka taka ikona muzyki klubowej a tak "zaspał" i dał się ograć młodzieży. Szok.
 • bebe521 lutego 2012, godz. 17:05
  Usłyszano 2 może 3 kawałki z nowego albumu i już lament, że poszedł w szwecje czy tiesto. Posłuchajcie na yt takie kawałki jak The Sun After Heartbrake, Heart Stops Beating czy obłędne The Ocean ---> pierwszy kawałek w linku (magia!!)

  Paul van Dyk at The Gallery MoS 26.08.11
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (26)