Czy techno może być ‘piękne’? Nasi rodzice by się pewnie nie zgodzili, ale nam w trakcie słuchania utworu ‘Dos’ jako pierwsze słowo do głowy wpadło właśnie słowo ‘piękne’. 9 UserComments

Piękne techno od polskiego duetu Blooma (DEAS + A_GIM)

Artykuł dodano: 10 maja 2018, godz. 17:39
Odsłony: 2282x

Czy techno może być ‘piękne’? Nasi rodzice by się pewnie nie zgodzili, ale nam w trakcie słuchania utworu ‘Dos’ jako pierwsze słowo do głowy wpadło właśnie słowo ‘piękne’.

Choć tak naprawdę mamy tu do czynienia z czymś siekającym powietrze i głowy na kawałki - mamy tu do czynienia z muzyką mocną, mroczną i pędzącą jak szalona. I wcale nie mamy na myśli obłędnych prędkości, wystarczy zdecydowany, motoryczny beat i wspomagające go syntezatory. Tak jest - słychać tu fantastyczną pomoc pięknie (znowu pięknie?) trzęsącej się, mknącej niczym rakieta partii syntha, za którą zapewne odpowiedzialny jest doświadczony producent, znany z działania m.in. w Oszibarack, czyli A_GIM.No właśnie, czas był najwyższy na przedstawienie twórców techno bomby pod tytułem ‘Dos’ - poza A_GIMEM swoje zdolne palce maczał w nim znany Wam dobrze z niegdysiejszej współpracy z FTB.pl, czyli DEAS! Swego czasu prowadził u nas rubrykę z nowinkami technicznymi, kto pamięta? Teraz pod aliasem Blooma debiutuje w świetnej wytwórni Suara, należącej do świetnego producenta Coyu, który notabene popisał się również bardzo ciekawą reinterpretacją kompozycji dwójki Polaków. 


Pozostałe dwa nagrania autorskie na epce są może nieco mniej efektowne, ale tylko ‘nieco’. Do miażdżenia ciemnych parkietów atakowanych przez stroboskopy nadają się również fantastycznie - w ‘Richter’ słychać inspirację acidami, a w ‘Ksamil’ panowie postawili na piskliwe dźwięki, osadzone na znów niezawodnie szybującym przed siebie beacie. Wybitnie imprezowy materiał, który numer przypadł Wam najbardziej do gustu?


Blooma - Dos (Original Mix) (Official Video) [Suara]


Blooma - Dos (Coyu Raw Mix) [Suara]


Blooma - Richter (Original Mix) [Suara]Blooma - Ksamil (Original Mix) [Suara]


Komentarze
 • pHiL*10 maja 2018, godz. 18:52
  Nie wiedziałem, że to nasz rodak .. "Dos" dosłownie wyrwał mnie z butów. Katuje od wczoraj.. ;-)
 • Marcin Żyski10 maja 2018, godz. 22:25
  dokładnie, nas też wyrwało z buciorów, pozdrowienia bardzo serdeczne! :)
 • Deas10 maja 2018, godz. 20:37
  Dzieki Marcin ! Pieknie napisane :)
 • Łukasz Derda10 maja 2018, godz. 20:39
  Remix Coyu to jest szatan! ????
 • Dawid Kasprzak10 maja 2018, godz. 21:51
  Kapitalne <3
 • Timber11 maja 2018, godz. 13:16
  Dobre!
 • toudi2611 maja 2018, godz. 19:10
  Pięknie tłuką te wszystkie wałki:))))))))
 • Coca:ONN11 maja 2018, godz. 19:11
  Kozacki materiał,wszystkie dobreeeeeeeeeee !
  Mało tego na FTB ostatnimi latami ;)
 • xhardz13 maja 2018, godz. 22:40
  fajne łupacze :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (9)