Dacie złotówkę albo pięć na wydanie książki, jakiej jeszcze w Polsce nie było? Uwaga, publikacja ma ponad 700 stron! 0 UserComments

Pierwsza antologia polskiego techno czeka na Wasze wsparcie!

Artykuł dodano: 3 marca, godz. 14:13
Odsłony: 836x
Dacie złotówkę albo pięć na wydanie książki, jakiej jeszcze w Polsce nie było? Uwaga, publikacja ma ponad 700 stron!

Jak piszą osoby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie: "To książka o nas. Tańczących do świtu i dłużej. W Sopocie, Warszawie, Sanoku i Łodzi, na leśnych polanach i plażach. Jesteśmy tu już ponad 30 lat i do tej pory nie doczekaliśmy się książki, która przedstawiłaby kluczowe postacie, miejsca i imprezy trzech dekad muzyki elektronicznej w Polsce. Dlatego wzięliśmy sprawy w swoje ręce.

Do napisania tekstów zaprosiliśmy ponad 70 artystów, wydawców oraz prowadzących kluby i festiwale. Redakcji książki podjęli się Radosław Tereszczuk, Łukasz Krajewski i Artur Wojtczak, związani z tą sceną od lat. Sięgnęliśmy po prywatne archiwa w poszukiwaniu fotografii, które do tej pory nie żeglowały w sieci. 

Książkę wydajemy w oficynie Krytyki Politycznej, chcemy, by była dostępna na rynku jesienią 2020. Ze względu na dużą objętość całe wydanie jest poniżej granicy opłacalności. Dlatego zapraszamy Cię do wsparcia i zakupu książki w przedsprzedaży, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nasz wysiłek nie poszedł na marne.

Na ponad 700 stronach zebraliśmy okraszone zdjęciami opowieści osób współtworzących scenę techno dawniej i dziś, które opowiadają, jak muzyka i imprezy zmieniły ich życie, a także samą Polskę. Każdy, kto choć raz uległ hipnotyzującej sile rave’u, znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie rave wziął zresztą za swoje credo PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek). Choć klimat polityczny panujący w Polsce bywał ponury, w klubach mogliśmy uczyć się, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości. I żeby nie przesadzać z dragami.


Antologia, do której wspólnego wydania Cię zapraszamy, łączy perspektywę historyczną – daty, miejsca, imiona i biografie – z indywidualnym doświadczeniem autorów żyjących w sercu tego pulsującego kotła. Obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej – techno, trance, rave, dubstep, hardtek, house, drum’n’bass i tak dalej. 

Kompleksowo prezentuje narodziny i rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dzisiaj. Uwzględnia muzykę i clubbing w Warszawie, Gdańsku i Łodzi oraz tylko z pozoru mniejszych ośrodkach, jak Płock czy Szczecin, opowiada o imprezach na plażach i w leśnych ostępach. To kipiąca od emocji lektura, przy której po chwili zaczniesz sprawdzać, gdzie ruszyć na balety w najbliższy piątek.

Wśród osób, które napisały teksty lub udzieliły wywiadów do książki znaleźli się: Angelo Mike, DJ Fresh, Kuba Sojka, Wojciech Kucharczyk (Mik Musik), Piotr Klejment (Technosoul), Łukasz Napora (współorganizator festiwalu Audioriver), VTSS, Jacek i Maciek Sienkiewiczowie, kolektyw Technoranek, DJ Dreddy i Magnes (Tromesa), Oramics i Rrrkrta (Brutaż), Ventylator, KrisB, DJ Elf, DJ Siasia, Wiktor Skok, DJ Twinn, Splatter, DJ Gerhard i Iwona Korzybska (Instytut), Marcin Rutkiewicz (klub Piekarnia), DJ Drwal, Jurek Przeździecki, DJ Bert, Mic Ostap, DJ Bongo, DJ Inkee, Leszek Rakowski (magazyn Techno Party), Kugiel (klub Luzztro) i wielu, wielu innych". 

WIĘCEJ POD TYM LINKIEM:


Zbiórka na książkę „30 lat polskiej sceny techno”

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)