Impreza Plazmatikon - Nowy Klip I Koncert W Herezji odbędzie się 1 lutego 2013 (Piątek), w klubie Herezja Warszawa. Start imprezy: godz. 20:00. .
0 Plazmatikon - Nowy Klip I Koncert W Herezji

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Plazmatikon - Nowy Klip I Koncert W Herezji

1 lutego 2013, Herezja Warszawa, start: 20:00

Zagrają na imprezie:
“Nothing but pain” to trzeci singiel z najnowszej płyty zespołu Plazmatikon p.t. “Muzak”.
Specjalna, reżyserska wersja klipu do utworu zostanie zaprezentowana na koncercie 1 lutego w Herezji.

Klip do utworu został nakręcony przez Tomka Eberta z grupy Analog Visuals, znanego ze współpracy m.in. z Mazzolem i grupą Oszibarack. Autor obrazu wykorzystał przy jego realizacji analogowe techniki video z lat 80.

Efekt jest powalający - oceniają muzycy Plazmatikonu - obraz jest jakby żywcem wyjęty z pirackiej stacji telewizyjnej z lat 80.

Na koncercie zespół wykona w całości album “Muzak”, na który składa się to 12 nieodparcie przebojowych songów wypowiadających wojnę mass papce i manii posiadania. Na żywo będzie można usłyszeć takie utwory jak “Workaholic Prostitute”, “Waiting for the Weekend” i oczywiście „Nothing but Pain”.

Plazmatikon czerpie ze wszystkich nurtów ważnych dla współczesnej muzyki alternatywnej: od elektro, przez słodycz synthpopu po jazgot punka. Najnowsza płyta MUZAK to nowa odsłona zespołu. Do składu dołączyli wokalista Bartek Schmidt i perkusista Piotr Bilnik, gościnnie zaśpiewała także Novika. Formacja, znana dotąd jako projekt instrumentalny, której znaki rozpoznawalne to syntezatory, bit maszyny lat 80 oraz przetworzona gitara, stała się zespołem przede wszystkim z porywającymi melodiami i bezkompromisowymi tekstami.

Plazmatikon wydał dotychczas trzy albumy: „Dźwięksystem”EP; „Dżemsesje” oraz „Klezmatikon” . Wszystkie zebrały świetne recenzje i znalazły się w wielu rocznych podsumowaniach. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w klubach i na festiwalach, m.in.: Free Form Festiwal w Warszawie (u boku Coldcut), Heineken Opener, OFF Festiwal w Mysłowicach. Potencjał grupy dostrzegł m.in. Mazzoll, który zaprosił ich do wspólnych występów m.in. na festiwalu Jazz Od Nowa w Toruniu, a także trębacze Paul Brody i laureat Grammy Frank London, którzy wystąpili gościnnie na płycie „Klezmatikon”.

Start: 20.00
Wstęp: 15 zł

http://www.myspace.com/plazmatikondzwieksystem
https://www.facebook.com/plazmatikon
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)