Już pierwsze akordy na nowym albumie Moby'ego, przejmujące klawisze w "Everything That Rise" przekonują, że to idealny materiał na takie dni, jak dziś. Jeżeli Wam również udziela się nastrój... 7 UserComments

Płyta na weekend: Moby

Artykuł dodano: 1 listopada 2013, godz. 11:11
Odsłony: 2898x
Już pierwsze akordy na nowym albumie Moby'ego, przejmujące na wskroś klawisze w "Everything That Rise" przekonują, że to idealny materiał na takie dni, jak dziś. Jeżeli Wam również udziela się nastrój melancholii pierwszych dni listopada i również szukacie wtedy muzyki nieco bardziej wyciszonej, niż na co dzień, polecamy sięgnąć po "Innocents". 

Czekaliśmy z jej prezentacją na odpowiedni moment i właśnie się nadarza - warto pochylić się nad najnowszym krążkiem tego oryginalnego artysty, zwłaszcza, że Moby jest akurat w świetnej formie - recenzenci z całego świata są zgodni, że to najciekawsza jego płyta od wielu,wielu lat. Może nawet od czasu niezapomnianego krążka "Play", na którym po raz pierwszy pokazał, jak zgrabnie potrafi łączyć elektroniczne, chill outowe podkłady z emocjonalnymi, owianymi smutkiem partiami wokalnymi - długo czekaliśmy na godnych następców takich perełek, jak "Why Does My Heart Feel So Bad?" czy "Natural Blues". 


Na "Innocents" kilka takich propozycji znajdziecie (już pierwsze cztery utwory chwytają mocno za serce), jest też parę niespodzianek w rodzaju kończącego płytę, niesamowitego nagrania "The Dogs". Świetne melodie, ciekawi goście, cała kwintesencja Moby'ego i nawet trochę więcej - warto włączyć ten krążek od pierwszego numeru i wyłączyć dopiero po ostatnim. Zwłaszcza, że Moby daję taką możliwość - cały album do odsłuchania znajdziecie w tym miejscu: 

http://innocents.moby.com/

Moby Feat. Skylar Grey The Last Day
Moby & Mark Lanegan 'The Lonely Night' - Official video
Moby - A Case For Shame (with Cold Specks) - Official video
Moby - 'The Perfect Life (with Wayne Coyne)' - official video
Moby - Don't Love Me (with Inyang Bassey) - from the album Innocents
Moby - Tell Me (with Cold Specks) - from the album Innocents
Moby - The Dogs (from the album Innocents)
Komentarze
 • mindcrasher1 listopada 2013, godz. 18:16
  Mam kaca i doła a to moje lekarstwo.
  Moby - Almost Home (with Damien Jurado) - from the album Innocents
 • Sceptre1 listopada 2013, godz. 18:18
  Fantastyczny album, świetnie się tego słucha. Nawiązanie do Play jak najbardziej trafione, płyta utrzymana w podobnym klimacie. Z twórczością Mobiego zetknąłem się właśnie w 2000 roku, a teraz słuchając jego nowe kawałki przeżyłem swoistą podróż w czasie... :)
 • Tomxie1 listopada 2013, godz. 19:42
  http://www.ftb.pl/sonda-najlepsze-nuty-wrzesn[...]

  Ja już we wrześniu pisałem o tej płycie... To nie jest taka świeżynka.
 • viscaelbarsa2 listopada 2013, godz. 10:57
  Album świetny :)
  Mam takie pytanko do Redakcji lub "forumowiczów": może zrobiłby ktoś w każdym miesiącu jakiś artykuł o wydawanych ciekawych albumach od tych komercyjnych po bardziej ambitne? W nawale pracy i obowiązków oraz zalewu zewsząd muzyki łatwo umykają takie sprawy...
 • Jerycho19884 listopada 2013, godz. 11:12
  Nie tylko płyta na weekend ale i na zimowe wieczory... Co tu dużo można powiedzieć takie utwory jak: Everything That Rises, A Case For Shame, Tell Me czy w szczególności The Perfect Life to po prostu mistrzostwo. Odważnie rzec ujmując - Moby znowu to zrobił. Znowu powalił świat na kolana :P
 • artinho4 listopada 2013, godz. 11:58
  To jest na pewno kolejny album Moby'ego, który wyląduje u mnie na półce. Mam dotychczasowe wszystkie jego albumy i mimo tego, że jako dj stracił w moich oczach dużo (paradoks, bo zaczął pogrywać bigroom'y i każdy by wnioskował, że mi się to spodoba, ale nie w przypadku takiej osobistości jak Moby) to jednak producentem nadal jest wyśmienitym i potwierdza, że jest geniuszem muzycznym.
 • CK19864 listopada 2013, godz. 21:30
  Mother of IDM!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (7)