Uwaga, kolejna muzyczna sensacja na elektronicznej scenie. Tak przynajmniej się mówi i pisze o tym krążku i o tym artyście. John Talabot mógł Wam się już obić o uszy, jeśli tak bardzo lubicie... 7 UserComments

Płyta tygodnia: John Talabot!

Artykuł dodano: 20 lutego 2012, godz. 10:52
Odsłony: 1669x
Uwaga, kolejna muzyczna sensacja na elektronicznej scenie. Tak przynajmniej się mówi i pisze o tym krążku i o tym artyście. John Talabot mógł Wam się już obić o uszy, jeśli tak bardzo lubicie nowoczesne slow motion disco, że byliście na bieżąco z katalogiem Permanent Vacation, która to wytwórnia wydawała jak dotąd takich artystów, jak: Black Van, Azari & III, Tensnake, Sally Shapiro.


W porównaniu do większości powolnych tłuściochów tego świata, kawałki Talabota są bardziej melancholijne i atmosferyczne. Spowitę intrygującą tajemnicą, nieoczywiste, nie zawsze do tańca czy nawet bujania się. Raczej hipnotyzują i czarują – spróbujcie ich skosztować na słuchawkach późnym wieczorem.

John Talabot - Oro y Sangre


Czasem, jak w „Oro y Sangre Pre” bliżej mu do Azari & III, innym razem, jak w „Destiny” czy „Depak Ine” zabiera w dosłownie progresywne podróże. W kilku miejscach klimatu dodaje oniryczny wokal Pional, świetnie dopasowany do stylistyki muzycznej, którą koniec końców trudno jednoznacznie określić.

John Talabot - Depak Ine


To jednak nie jest ważne – Talabot i jego „fIN” to po prostu kawał świetnej, wciągającej muzyki, a przy tym w odkrywczy sposób łączącej popularne (czy jak kto woli – modne) ostatnio zjawiska. Jak wiadomo to najlepszy algorytm na zdobycie dwóch minut uwielbienia krytyków i co za tym idzie pięciu minut sławy. Z takim talentem Talabot może spokojnie liczyć na kolejne piętnaście. Polecamy!

John Talabot - So Will Be Now... feat. Pional


John Talabot - Destiny feat. Pional


Link do odsłuchu:

http://www.beatport.com/release/fin/852325

Komentarze
 • paulinka00020 lutego 2012, godz. 15:01
  5/5 ! świetny album :) So Will Be Now... <3
 • k320 lutego 2012, godz. 15:34
  So Will Be Now... +1
  Ogólnie nie mój klimat za bardzo, ale poczekajmy jeszcze z pół roku, a może sie zachwyce jak sienkiewiczami, modeselektorami i innymi apparatami :) Poczeba mi poczeby na tą płytę.
 • Seth0020 lutego 2012, godz. 15:40
  numer z Pionalem "So Will Be Now" cudeńko :)
  oby na AR się pojawił lub w 1500 bo muzykę tworzy bardzo ciekawą, może niekoniecznie pasuje ona do tańczenia ale klimat tworzy znakomity.
 • k320 lutego 2012, godz. 15:41
  Fakt, live chętnie bym posłuchał, postuluje na ar z tym :)
 • mefistek20 lutego 2012, godz. 20:36
  I znowu odkrywam ciekawe brzmienia :) 1 utwór najbardziej wpadł mi w ucho i So Will Be Now ;)
 • toudi2620 lutego 2012, godz. 20:48
  Fajna muzyczna podróż;)
 • Jerycho198820 lutego 2012, godz. 21:44
  Nie znałem wcześniej tego pana więc miło było posłuchać czegoś nowego. Płyta można rzec elegancka i z klasą... Wciąga i słucha się jej jednym tchem. Według mnie najlepsze utwory to Depak Ine i te 2. z Pionalem ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (7)