Od premiery tego krążka minął już co prawda miesiąc, trochę się więc ten materiał naczekał na swoją kolej jako płyty tygodnia na FTB.pl. Zgodnie z dewizami „dobra muza nigdy się nie starzeje” oraz „ni 11 UserComments

Płyta tygodnia: Moguai

Artykuł dodano: 12 marca 2012, godz. 11:32
Odsłony: 2616x
Od premiery tego krążka minął już co prawda miesiąc, trochę się więc ten materiał naczekał na swoją kolej jako płyty tygodnia na FTB.pl. Zgodnie z dewizami „dobra muza nigdy się nie starzeje” oraz „nigdy nie jest za późno, żeby coś dobrego komuś polecić” wracamy do tego krążka w tym tygodniu.
Szkoda by było, żeby wydany w labelu Deadmau5a album „Mpire” przeszedł u nas całkiem bez echa, bo to całkiem udane wydawnictwo. Przyznam się szczerze, że przy pierwszym przesłuchaniu mnie nie porwał i stąd decyzja o nieprzyznaniu mu „płyty tygodnia” natychmiastowo. Wczoraj jednak, podczas przeżywania leniwej niedzieli, zupełnie przypadkowo trafiło we mnie kilka nut z tego krążka i zmieniłem zdanie co do niego.Zaznaczmy od razu – nie wszystko tu Was położy na łopatki, ale kilka numerów godnych jest uwagi. Zwłaszcza te, w których nie słychać typowego, dzisiejszego electro-house'u (czy momentami Deadmau5owego electro-house'u), a więcej dość oldschoolowego electro, często mającego wiele wspólnego z francuskimi klimatami. Przykłady? Choćby otwierający całość „Smyles”, w którym Moguai zaskakuje sympatyczną melodią niczym z kawałków Jean-Michela Jarre'a. Więcej dzisiejszych Francuzów słychać w znanym już wcześniej „Mpire”.

Moguai - Smyles


Moguai - Mpire


Bardzo fajnie wypada energetyczne „N.E.O.”, znów słychać odwołania do muzyki tanecznej sprzed lat. To może właśnie przewaga Moguaia nad dzisiejszą młodzieżą, że jest na scenie od lat, ma szeroki wachlarz inspiracji i potrafi zaskoczyć intrygującą melodią czy stylistyką. Może za to właśnie tak bardzo polubił go Deadmau5? Posłuchajcie też „Started” - kolejny funkowy bas, znów jakby słychać Daft Punk...

Moguai - N.E.O


Moguai - StartedMoże to właśnie te odniesienie do Daft Punk spowodowały, że poza kilkoma słabym fragmentami, to jednak jest całkiem ciekawy album. Trochę szkoda, że Moguai nie nawiązuje ani trochę do swojej breakbeatowej przeszłości, ale i tak jest dużo ciekawiej niż na jego poprzednim albumie.

http://www.beatport.com/release/mpire/861286
Komentarze
 • M A R E K12 marca 2012, godz. 11:58
  Album polecam każdemu kto lubi tego typu dźwięki. Sprawdziłem już jakiś czas temu. Najbardziej spodobał mi się 'singiel' czyli tytułowy Mpire, chociaż jest jeszcze parę ciekawych numerów, m.in. 'Invisible' z fajnym wokalem.
 • Jerycho198812 marca 2012, godz. 12:32
  Album nie jest może jakiś porywający, ale wg. mnie kawałki Smyles i N.E.O pokazują, że Moguai nie zapomniał jak się robi dobrą muzykę... I zgadzam się także, że album ten jest o wiele lepszy aniżeli We ar Lyve ;)
 • Maciejsan12 marca 2012, godz. 15:45
  Na Sunrise da czadu !
 • - Jaca -12 marca 2012, godz. 16:00
  No więc ze smutkiem muszę stwierdzić, że nic mi nie podeszło z tego albumu.
  Na siłę to jedynie "Smyles" za (jak to ładnie Marcin skomentował):
  "(...) sympatyczną melodię niczym z kawałków Jean-Michela Jarre'a."
 • djkryniu12 marca 2012, godz. 16:02
  troche szkoda ze nie nawiazuje do przeszlosci "moquai'owej"ale i tak jest kozaki nie moge sie doczekac az zakupie te plyte....
 • erni-mayday12 marca 2012, godz. 16:51
  Byłem trzy tyg. temu na jego koncercie i grał te kawałki. rewelacja słyszeć te numery na żywo.
 • mefistek12 marca 2012, godz. 17:19
  Z tego Pana powinni brać przykład, a nie ciągle tylko "tłusto i szwedko" :<
  Nie ma co się dziwić że pod skrzydełka wziął go Joel
 • ArtHouse12 marca 2012, godz. 19:40
  ostatnia płyta mogiego z mau5trapa była nie wypałem w dj magu pl dostała 2 gwiazdeczki chyba i dostałem ją od redakcji w spadku za konkurs :D a teraz widze że wyciągnął wnioski jak to płyta tygodnia :)
 • DeeJay ija...18 marca 2012, godz. 13:32
  Ogółem wyszło dobrze. Sądziłem że będzie o wiele oklepany album a tu wyszło sporo utworów, które czymś tam mnie urzekły; np. 'Smyles', 'MPire', 'Dynamo', 'Lyme', 'N.E.O.', 'Started', 'Styrum'...
 • aqualmag22 września 2012, godz. 11:32
  "Started" świetne, "Smiles" całkiem może być, "Monkey bisiness" ujdzie, reszta taka jakaś nijaka.. :) IMHO
 • Kramon22 września 2012, godz. 18:09
  Zakupu... tylko przez formę elektroniczną w polsce...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (11)