W sierpniu przyszłego roku w Idanha-A-Nova w Portugalii, nad pięknym jeziorem i blisko granicy z Hiszpanią odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja wyjątkowego festiwalu z muzyką taneczną. 25 UserComments

Polacy wchodzą za darmo na Boom Festival w Portugalii!

Artykuł dodano: 30 grudnia 2013, godz. 12:12
Odsłony: 65259x
W sierpniu przyszłego roku w Idanha-A-Nova w Portugalii, nad pięknym jeziorem i blisko granicy z Hiszpanią odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja wyjątkowego festiwalu z muzyką taneczną. 

To niezwykle efektowne wizualnie wydarzenie nazywa się Boom Festival i trwa aż tydzień! Tym razem od 4 do 11 sierpnia, przy pełniach księżyca... To raj na ziemi dla wszystkich fanów muzyki psytrancowej i chill outowej, dla miłośników psychodelicznej sztuki, szalonych performance'ów i kosmicznych wrażeń. Niektórzy o Boom piszą jako o europejskiej wersji Burning Mana i rzeczywiście - trudno nie wyłapać pewnych podobieństw. 


Nie pisalibyśmy pewnie o tym kolorowym festiwalu gdyby nie fakt, że kolejna edycja dla każdego Polaka będzie zupełnie darmowa! Impreza odbywa się co dwa lata i za każdym razem organizatorzy Boom Festivalu wybierają jeden kraj, którego mieszkańcy nie muszą płacić za wstęp - w roku 2014 padło na Polskę! Ciekawe jest uzasadnienie tej decyzji:

"Witamy Polskę jako naszego gościa specjalnego! Dlaczego Polska? Znajdziecie tam żywą scenę, gdzie młodzi ludzie używają muzyki i sztuki jako ważnych narzędzi do stworzenia na nowo swojego społeczeństwa po latach opresji. W hołdzie dla ich oporu wobec napastników, działań w imię solidarności i wolności, Boom z radością zaprasza wszystkich Polaków do świętowania ze swoimi braćmi i siostrami z całego świata!". 


Żeby wejść na teren imprezy zupełnie za darmo, wystarczy pokazać dowód rejestracji na stronie Boom Festivalu oraz dokument potwierdzający zameldowanie w Polsce. Warto więc raz jeszcze zastanowić się nad planami na pierwszą połowę sierpnia 2014, tydzień na Boom Festivalu w Portugalii na pewno byłby niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wśród 800 (!) artystów, którzy będą występowali, są między innymi: Ace Ventura, Atmos, Crazy Astronaut, Juno Reactor, Medicine Drum, Eat Static, Hypnocoustics, Android Jones, Extrawelt, Hibernation, Sourone z Polski i wielu,wielu innych! 

Warto rzucić okiem na prawie 50-minutowy film podsumowujący edycję z roku 2012:

Boom Festival 2012 Film - The Alchemy Of Spirit (Part I of II)
Komentarze
 • acidapple30 grudnia 2013, godz. 11:38
  jadę, jadę, jadę!!! zawsze marzyłem o tym:) no chyba najlepszy prezent na zakończenie roku :D
 • D.B.J30 grudnia 2013, godz. 11:55
  wow, ale petarda! trzeba się nad tym dobrze zastanowić! :D
 • sachcik30 grudnia 2013, godz. 12:08
  30:56 - dobra, przekonaliście mnie :P
 • Jerycho198830 grudnia 2013, godz. 12:15
  800 psytransowców - ło matko toż to raj nie impreza :D
  Coś czuję, że wszelkie moje wakacyjne plany wezmą w łeb i się wybiorę na tę imprezę ;)
 • artinho30 grudnia 2013, godz. 12:35
  mam nadzieję, że w drugiej połowie sierpnia jak coś. Dobrze, że o tym napisaliście, nie dlatego, że Polacy wjeżdżają za free, ale bardzo ciekawie prezentuje się ten festival ze strony wizualnej, jak i muzycznej oczywiście. Akurat bilet wstępu to i tak praktycznie zawsze najmniejszy z wydatków jeżeli chodzi o wyjazdy na eventy czy festivale, ale i tak brawa dla organizatorów.
 • UcieX30 grudnia 2013, godz. 14:13
  Kusi strasznie, nie powiem! Pewnie u mnie będzie licho z ekipą na taki wypad, więc chętnie bym pomyślał o jakimś wypadzie z chętnymi użytkownikami FTB :) Co to byłyby za wakacje! :D
  Oczywiście to tak bardzo wstępnie, bo chyba nikt jeszcze nie wie co się stanie za pół roku :)
 • mospin30 grudnia 2013, godz. 14:19
  Fajnie jakby Cosmopop tak zrobił ze swoim TimeWarp... :-)
  Nie no ogólnie za***isty pomysł tylko czy naprawde aż tylu Polaków sie skusi na tak daleki wypad?
 • norbi_iou30 grudnia 2013, godz. 15:17
  Niezły klimat na filmie - musi być mega kozacko. Warto się zastanowić nad wypadem :D
 • Luc Deep30 grudnia 2013, godz. 15:26
  Moja Ziemia Obiecana:):):):) tak jak artinho pisze bilety to najmniejszy wydatek, ale zawsze coś....to co ludzie jedziemy???
 • UcieX30 grudnia 2013, godz. 16:55
  @ Luc Deep
  Proponuję założyć temat wyjazdu na forum w okolicach maja, czerwca, bo na razie nie wiem czy na stażu będę miał wolne :( Zresztą myślę, że tu nie tyle chodzi o wydatek co właśnie kwestie urlopów.
 • proglife30 grudnia 2013, godz. 17:41
  jade;]
 • maciejo1130 grudnia 2013, godz. 18:44
  Fajnie że w sierpniu :D Po maturze będę miał dość długie wakacje, więc może wystarczyłoby czasu żeby zarobić na ewentualny wyjazd... Muszę się poważnie zastanowić... To z pewnością okazja żeby przeżyć coś wyjątkowego :)
 • Luc Deep30 grudnia 2013, godz. 19:19
  bilety są po 125 ojro plus dziewczyna to mam ponad tysiaczka do przodu, więc mocno organizatorzy nas docenili:):)
  Uciex---może zbierze się dobra, liczna ekipa na FTB tak aby nawet wynająć autokar:):) zobaczymy:)

  obejrzyjcie drugą część filmu...piękno, brak słów aby to opisać....

  Wszyscy chętni zaglądajcie na tą stronę. Działa tam polski BOOM Ambasador, który wstępnie pisze że aby wejść na festiwal za free trzeba mu podać dane z dowodu tożsamości. Info będzie uzupełniane:) *******ę, rzucam wszystko i tam jadę:) mam to szczęście że urlop mogę wziąć kiedy chcę--jedna z zalet budżetówki:):)
  http://www.clubbing.pl/v10/forum-temat,boom-f[...]
 • greeNew31 grudnia 2013, godz. 14:08
  Ja z chęcią bym pojechał, myślę że wiele osób skusiłby taki wyjazd :) świetna opcja na wakacje
 • batat6 stycznia 2014, godz. 12:28
  Świetna sprawa tylko boję się ze sama się ze wszystkim nie ogarne..
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (25)