W sierpniu przyszłego roku w Idanha-A-Nova w Portugalii, nad pięknym jeziorem i blisko granicy z Hiszpanią odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja wyjątkowego festiwalu z muzyką taneczną. 25 UserComments

Polacy wchodzą za darmo na Boom Festival w Portugalii!

Artykuł dodano: 30 grudnia 2013, godz. 12:12
Odsłony: 65170x
W sierpniu przyszłego roku w Idanha-A-Nova w Portugalii, nad pięknym jeziorem i blisko granicy z Hiszpanią odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja wyjątkowego festiwalu z muzyką taneczną. 

To niezwykle efektowne wizualnie wydarzenie nazywa się Boom Festival i trwa aż tydzień! Tym razem od 4 do 11 sierpnia, przy pełniach księżyca... To raj na ziemi dla wszystkich fanów muzyki psytrancowej i chill outowej, dla miłośników psychodelicznej sztuki, szalonych performance'ów i kosmicznych wrażeń. Niektórzy o Boom piszą jako o europejskiej wersji Burning Mana i rzeczywiście - trudno nie wyłapać pewnych podobieństw. 


Nie pisalibyśmy pewnie o tym kolorowym festiwalu gdyby nie fakt, że kolejna edycja dla każdego Polaka będzie zupełnie darmowa! Impreza odbywa się co dwa lata i za każdym razem organizatorzy Boom Festivalu wybierają jeden kraj, którego mieszkańcy nie muszą płacić za wstęp - w roku 2014 padło na Polskę! Ciekawe jest uzasadnienie tej decyzji:

"Witamy Polskę jako naszego gościa specjalnego! Dlaczego Polska? Znajdziecie tam żywą scenę, gdzie młodzi ludzie używają muzyki i sztuki jako ważnych narzędzi do stworzenia na nowo swojego społeczeństwa po latach opresji. W hołdzie dla ich oporu wobec napastników, działań w imię solidarności i wolności, Boom z radością zaprasza wszystkich Polaków do świętowania ze swoimi braćmi i siostrami z całego świata!". 


Żeby wejść na teren imprezy zupełnie za darmo, wystarczy pokazać dowód rejestracji na stronie Boom Festivalu oraz dokument potwierdzający zameldowanie w Polsce. Warto więc raz jeszcze zastanowić się nad planami na pierwszą połowę sierpnia 2014, tydzień na Boom Festivalu w Portugalii na pewno byłby niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wśród 800 (!) artystów, którzy będą występowali, są między innymi: Ace Ventura, Atmos, Crazy Astronaut, Juno Reactor, Medicine Drum, Eat Static, Hypnocoustics, Android Jones, Extrawelt, Hibernation, Sourone z Polski i wielu,wielu innych! 

Warto rzucić okiem na prawie 50-minutowy film podsumowujący edycję z roku 2012:

Boom Festival 2012 Film - The Alchemy Of Spirit (Part I of II)
Komentarze
 • Andrew_G6 stycznia 2014, godz. 21:26
  Chętnie zebrałbym ekipę i się tam wybrał. Może zbierzemy trochę osób i się zgadamy? Wspólny dojazd, autokar, cokolwiek :) Super wypad się szykuje!

  Ktoś chętny? :)
 • krzgie7 stycznia 2014, godz. 13:16
  Jeśli ktoś z Was wybiera się na Boom Festival 201 w Portugalii, to zapraszamy do naszego festiwalowego przewodnika - info, jak dojechać, czym, program, idea oraz bilety. Wszystko w jednym miejscu + giełda podróży! Oto link: http://infolizbona.pl/?p=2162

  Zapraszamy oraz służymy pomocą przy organizacji wyjazdu

  Infolizbona.pl - praktyczny przewodnik po Lizbonie i Portugalii
 • Luc Deep10 stycznia 2014, godz. 20:05
  Widzę, że chętnych przybywa:):) oby tak dalej a myślę, że z samego FTB uda sie cały autokar wynająć i koszty od razu w dół:)):
 • maciejo1112 stycznia 2014, godz. 18:34
  Czy ma ktoś już doświadczenie z tego typu wyjazdami? Ja naprawdę kompletnie nie wiedziałem jakiej wysokości wydatków na transport się spodziewać, poszukałem trochę i trafiłem na taką stronę: http://www.coachservice.pl/page_formbus.html
  Zrobiłem taką wstępną kalkulację: https://www.dropbox.com/s/unm5s3eazp93wbt/kal[...]
  Biorąc pod uwagę to że byłoby 50 chętnych osób to wyszłoby po ok. 570 zł na głowę. Z ciekawości policzyłem też koszt mniejszego autobusu (na 30 osób) i wyszło po 850 zł (w tym przypadku tanie linie byłyby chyba lepszym wyborem?). Może ktoś kto miał do czynienia z takimi wyjazdami się wypowie? Nie wiem jak ceny z tej strony wypadają na tle ogólnym, to jest tanio, drogo czy w miarę rozsądnie?
 • Luc Deep13 stycznia 2014, godz. 10:48
  maciejo11 tylko dolicz do opcji tanich linii jeszcze dojazd z Lizbony lub Madrytu na teren imprezy (Z BOOM Busami jest to odpowiednio 65 i 80 euro). A autokarem masz dojazd pod samą imprezę, z ludźmi w klimacie- jedynie czas podróży to masakra. Myślałem również o podróży autem, koszt paliwa to ok 2500 zł na 4 osoby, najlepiej aby wszyscy byli kierowcami i jazda na zmianę. Troche męka, ale wyjeżdżasz kiedy chcesz i wracasz kiedy chcesz, mozna zabrać sporo wiecej rzeczy itp.
 • Qtek13 stycznia 2014, godz. 11:54
  Trochę zniechęca ponad 30 godzinna podróż autem.
 • KACUR13 stycznia 2014, godz. 18:58
  Ktoś z 3 miasta może? Bo trochę wypadlem z festivalovego marketu?
 • Andrew_G16 stycznia 2014, godz. 19:23
  Ja jestem z trójmiasta - też planuje wypad :)

  Fura to dobra sprawa, autokar to różnie bywa, może być ciężko ekipe zmontować.
  Jest opcja tanie loty- czasami można coś wyczaić. Można też stopem, jak ktoś w taki sposób podróżuje :)

  Kawał drogi... ale dla chcące nic trudnego. A może statek? :P
 • Luc Deep17 stycznia 2014, godz. 19:46
  Andrew_G z tym statkiem to mnie zaintrygowałeś:):) zarzucaj jeżeli masz jakieś atrakcyjne info:)
 • Andrew_G21 stycznia 2014, godz. 20:58
  Tak rzuciłem - generalnie temat nie do końca dobry, bo statek płynie milion dni tam ;)

  Zostaje bus, fura, samolot, stop ;) Trzeba zobaczyć jak duża ekipa może się zgrać i jechać.

  Samochód ciężka sprawa w 30 godzin nie dojedziesz... to sie tak mówi ale trasa jest zbyt duża.
  Jednak można to rozłożyć na 2 - 3 dni i wbić się po drodze jeszcze gdzieś, trochę miejsc zobaczyć :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (25)