Chciałem napisać, że to kolejny świetny polski album w tym roku, ale jest z tym pewien problem. Mianowicie odpowiedzialny za ten materiał duet Modfunk twierdzi, że to niewydana wcześniej płyta... 2 UserComments

Polska płyta tygodnia: Modfunk

Artykuł dodano: 19 grudnia 2011, godz. 09:39
Odsłony: 2253x
Chciałem napisać, że to kolejny świetny polski album w tym roku, ale jest z tym pewien problem. Mianowicie odpowiedzialny za ten materiał duet Modfunk twierdzi, że to niewydana wcześniej płyta zarejestrowana w 2005 roku! W dodatku nie ukazuje się dziś, tylko w połowie stycznia. Czyli to świetny polski album AD 2012, ale tak naprawdę sprzed 6 lat (?!).


Warto jednak odstawić te dywagacje na bok, bo to naprawdę pierwszorzędna muzyka! Polski odpowiednik Daft Punk – równie tajemniczy duet jak ten francuski, a może nawet bardziej – tu też nie zawodzi, podobnie jak na wydanej w 2008 „Emo Funk”, gdzie udzielał się gość z Cassiusa. Może nawet ten krążek jest ciekawszy?Tak się właśnie wydaje na pierwszy rzut ucha – może niepotrzebnie panowie przyznali się, że nie nagrali tego dzisiaj, bo nikt by się nie zorientował. Przeciwnie – kilka numerów brzmi jak modne dziś oldschoolowe granie w średnich tempach. Może to właśnie powód powrotu do tego materiału? Dobra muzyka się nie starzeje, a dzięki kapryśnym modom czasem staje się aktualna dopiero z ...czasem. Posłuchajcie sami – premiera w styczniu, a na Soundcloudzie całość do odsłuchania już dziś!

Modfunk - Grab Land (Official Release Date 14/01/2012) by Modfunk


Komentarze
 • Jerycho198819 grudnia 2011, godz. 17:39
  Bardzo fajna płytka, szczególnie kawałek Last Knight in Rio mi przypasował ;) Można rzec, iż te wydawnictwo jest godnym zwieńczeniem 2011 roku dla polskich producentów muzyki elektronicznej ;) Szkoda tylko, że w naszym pięknym kraju dochodzi do pewnego kuriozum, iż dobre polskie albumy czy kompilacje nie trafiają na półki sklepowe...
  PS: Zwróciłbym także uwagę na, że tak powiem "męczoną" (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) przez koty i psy ich że tak powiem ep-kową kompilację Friends Will Carry You Home, ale tym razem zmiksowaną przez znanego z kawałka Polska 84 SLG, naprawdę godna rzecz ;)
 • frozenftb26 grudnia 2011, godz. 17:51
  Super album. Ja ich najbardziej pamiętam dzięki temu utworowi i teledyskowi !
  Rok 2002, kiedy Clubbasse zdobywali popularność, FTB nie było, muzyka była dostępna na Wirtualnej Polsce...itd itp

  Modfunk - Souler [Official Video]
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)