Na stronie Narodowego Centrum Kultury znaleźć można wyniki badań, które NCK przeprowadziło wśród młodzieży, a konkretnie nastolatków w wieku 12-17 lat, dotyczące opinii na temat sztuki i dziedzictwa.. 19 UserComments

Polskie nastolatki słuchają Palucha i Rihanny (Guetta i Walker w TOP 20)

Artykuł dodano: 6 lutego, godz. 13:35
Odsłony: 2433x
Na stronie Narodowego Centrum Kultury znaleźć można wyniki badań, które NCK przeprowadziło wśród młodzieży, a konkretnie nastolatków w wieku 12-17 lat, dotyczące opinii na temat sztuki i dziedzictwa narodowego. Wiele pytań dotyczyło słuchania muzyki, w związku z czym powstało ciekawe zestawienie dotyczące gustów polskich nastolatków. Czy jest w nich miejsce na muzykę klubową? 

Czy faktycznie takiej właśnie muzyki słucha nastoletnia młodzież? W sondażu (CAWI) wzięła udział grupa 2069 nastolatków reprezentatywna dla Polaków w wieku 12-17 lat. Sprawdźcie, w TOP 20 znajdziecie Davida Guettę i Alana Walkera. Czy te wyniki Was zaskakują?


ULUBIENI WYKONAWCY POLSKICH NASTOLATKÓW: 

1. Paluch

2. Rihanna

3. Szpaku

4. Ariana Grande

5. Eminem

6. Quebonafide

7. Boys

8. Taco Hemingway

9. David Guetta

10. Bedoes

11. Michael Jackson

12. Lady Gaga

13. Ed Sheeran

14. Peja

15. Akcent

16. Popek

17. Reto

18. Alan Walker

19. Zenon Martyniuk

20. Kali 


Ciekawie też wyglądają wyniki, które zestawiają wykształcenie rodziców i gatunki muzyczne słuchane w ich domach, tu muzyka elektroniczna plasuje się tuż za rockiem.  A jakie gatunki były najczęściej wskazywane przez nastolatków?Komentarze
 • KamilB19896 lutego, godz. 14:10
  Sama komercha, brak mi słów. Ambitnej muzyki już nikt nie słucha, ja w tym wieku słuchałem m. in. Perana i Matysa. Jeśli w pozostałych dziedzinach jest podobnie, to właśnie na naszych oczach realizuje się scenariusz filmu "Idiokracja", w którym ludzie głupieli z pokolenia na pokolenie. To teoria ewolucji jest już nieaktualna, bo ewolucja, to rozwój.
  https://www.filmweb.pl/Idiokracja?ref=ls_d_0_[...]
 • UcieX6 lutego, godz. 14:23
  Ale jak rządził Backstreet Boys, N'Sync czy Britney Spears to pokolenie było najmądrzejsze? :D Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że każde pokolenie ma swoich idoli. Do tego plus, że słuchają wielu polskich artystów, więc napędzają w jakimś sensie naszą gospodarkę ;)
 • Tioan Tioan6 lutego, godz. 13:32
  Rodzice dzisiaj w ogóle nie umieją wychowywać dzieci na wartościowych ludzi. Do tego dokłada się polskie państwo (tak, bo w 3/4 wasze dzieci, to dzieci państwa) Media i tego typu muzyka degradacyjna, gdzie póżniej z chłopców wyrastają pedały z białaczką :D,a z dziewczynek księżniczki czyli - ''ja mam cycki i dupę i wszystko mi się należy''. Dziękuję, pozdrawiam rodziców.
 • Paweł Bosak6 lutego, godz. 13:24
  Aby jak najdalej od gówna disco polo
 • Kamil Wachowski6 lutego, godz. 13:25
  Nie sądziłem że jest aż tak źle..
 • Piotr Ratajczak6 lutego, godz. 13:33
  Sama komercja ??
 • Michał Tarka6 lutego, godz. 13:22
  :'( ..sorry ale dno totalne :(
 • Katarzyna Kalińska6 lutego, godz. 13:57
  Matko Bosko ?????? dziękuję rodzicom za Beatlesów ?? sama słucham umcy,, techno" jak to dzieci u mnie w pracy określają ?? przy pół litra nawet do disco polo wielu zabaluje hihi ?? bo na trzeźwo się nie da. Aż mnie naszło, żeby sobie Grindhouse zapodać ??????
 • Pas Ik6 lutego, godz. 13:40
  Więcej słucha disco polo niż elektroniki?? gdzie muzyka elektroniczna to znacznie szersze pojęcie a i tak przegrywa w zestawieniu. Tragedia... Ale nachodzi pytanie skąd ta wiara ankietowana bo ja nikogo nie znam co by na codzień disco polo słuchał.
 • Filip Kobza6 lutego, godz. 14:57
  Tak to dzisiaj jest i nic z tym nie zrobimy, bo dzisiejsze media taką właśnie muzyke pokazują.. bardzo mały i najgorszy wycinek. Mam nadzieje, że uda sie moim przyszłym dzieciom przekazać w pełni mój gust muzyczny.
 • Hubert Kozłowski6 lutego, godz. 14:23
  A może zostawmy w spokoju muzyczne gusta ludzi, które są sprawą indywidualną i niech każdy słucha tego na co ma ochotę?
 • Karolina Dudek6 lutego, godz. 14:23
  Ja się pochwalę i powiem, że mój 11letni bratanek po podaniu mu telefonu i poproszeniu o wlaczenie czegoś co lubi aby umililo nam to drogę, włączył utwór zespołu Queen ?? ułożyło mi, że jego gust muzyczny nie opiera sie na hiphopowych czy discopolowych popierdulkach ??
 • bonku8666 lutego, godz. 16:41
  Zaskakujace wyniki jak dla mnie :) Wydaje mi się,ze to kwestia podejścia i poswiecenia dzieciom swojego czasu... 2 letnia córcia do snu karze sobie puszczac akustyczne wersje Above&Beyond :P ,a w ciągu dnia caly czas youtube z trancowymi kawałkami :) Zupelnie nieiwem po kim to ma hehehe :P
 • Jakub Niwag6 lutego, godz. 15:55
  To tylko świadczy o naszym społeczeństwie. Nie mówię że każdy ma słucham Elektroniki ale żeby Paluch był na #1.
 • Ewa Matuszewska6 lutego, godz. 15:54
  Mnie nie ankietowali?? nie liczy się ??
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (19)