Podczas tegorocznego lata pełnego upalnych dni wielokrotnie słyszeliśmy od ekspertów, że owszem nawadnianie organizmu jest bardzo wskazane, ale z wodą też nie można przesadzać. 8 UserComments

Przedawkowanie wody przyczyną śmierci 2 klubowiczek na Tomorrowland

Artykuł dodano: 14 września 2018, godz. 10:10
Odsłony: 6291x

Podczas tegorocznego lata pełnego upalnych dni wielokrotnie słyszeliśmy od ekspertów, że owszem nawadnianie organizmu jest bardzo wskazane, ale z wodą też nie można przesadzać. 

Specjaliści przypominają, że wodę należy w takich sytuacjach pić regularnie i w niewielkich dawkach, wypijania dużych ilości w małym czasie jest dla naszego organizmu niebezpieczne. Takie wnioski płyną również z ujawnionych informacji na temat przyczyny śmierci dwóch klubowiczek na tegorocznym Tomorrowland. Jedna z nich 33-letnia Czeszka zmarła w pierwszy weekend festiwalu, druga 26-letnia kobieta z Indii podczas drugiego weekendu. Choć w obu tych przypadkach zapotrzebowanie na wodę zostało spowodowane przez zażycie tabletek ecstasy.


Sędziowie zajmujący się tą sprawą orzekli w oficjalnym oświadczeniu, co następuje:

‚Z powodu zażycia ecstasy w ciele kobiet utworzył się hormon, który spowodował potrzebę gromadzenia w organizmie dużych ilości wody. Kombinacja narkotyków, pocenia się, wysokiej temperatury powietrza oraz prawdopodobnie również faktu, że tańczyły spowodowała, że kobiety te piły za dużo wody. To właśnie przewodnienie czy inaczej: zatrucie wodą było bezpośrednim powodem ich śmierci’.

Wcześniej podejrzewano, że przyczyną było przedawkowanie narkotyków, jak się okazuje w takich sytuacjach można również przedawkować wodę. Warto tę informację przekazać wszystkim znajomym, którzy nie wykluczają w przyszłości wspomagania się na imprezach chemicznymi substancjami. 

Komentarze
 • Anko Honejko14 września 2018, godz. 09:07
  To żadna nowość ! W codziennym życiu rownież można wodą sobie zaszkodzić. Wszędzie piszą o nawadnianiu organizmu i piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie, ale nie piszą już o tym, że muszą być to niewielkie ilości zażywane w podobnych odstępach czasu. Nadmiernym piciem można zrobic sobie tylko krzywdę. Woda przez Nas tylko przelatuje i wylatuje a wraz z nią wszystkie ważne substancje, takie jak potas czy magnez, których niedobór moze prowadzić do kołatań serca a nawet zapaści. ??????
 • Michał Wawrzyniak14 września 2018, godz. 09:12
  Pić trzeba umieć ??
 • Jakub Niwag14 września 2018, godz. 09:06
  Arkadiusz Kowalski
 • Wojtek Badi14 września 2018, godz. 16:57
  Ciekawe co w tej wodzie za substancje sie rozpuszczaly ??????
 • Milo Zarembowicz14 września 2018, godz. 22:03
  Bardzo śmieszne...
 • Dominika Ga15 września 2018, godz. 06:59
  Przedawkowanie wody skutkuje obrzękiem mózgu. Wiele osób o tym nie wie. I nie ma to związku z używkami :) przedawkować można i bez nich.
 • Krępy Sław15 września 2018, godz. 12:12
  Nie bez przyczyny mówią, że wypicie 6l wody jest śmiertelne i to samej czystej wody bez żadnych dopalaczy oczywiście musiała by być wypita w krótkim czasie.
 • Bartosz Dziurka16 września 2018, godz. 05:55
  https://youtu.be/FWK4kospAas Dla tych co to takie zabawne, ale jak woda hahaha
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)