Jak zauważyliście artyści związani z techno zniknęli z najnowszego rankingu DJ MAG TOP 100 DJS, dziś zatem dla odmiany sprawdzamy, jakie dźwięki rządzą w tym gatunku w ostatnich dniach. 9 UserComments

Przegląd list przebojów: Techno!

Artykuł dodano: 21 października 2013, godz. 09:35
Odsłony: 6603x
Nowy tydzień, nowe sztosy. Zgodnie z naszą nową tradycją w poniedziałkowy poranek przeglądamy sobie zestawienia empetrójkowych (i nie tylko) bestsellerów. Przyszedł czas na techno. Jak zauważyliście artyści związani z tym gatunkiem zniknęli z najnowszego rankingu DJ MAG TOP 100 DJS, któremu od wczoraj się przyglądamy, dziś zatem dla odmiany sprawdzimy, jakie dźwięki rządzą w tym gatunku w ostatnim czasie. 


Zaczynamy od listy Beatport Techno TOP 100, gdzie w czołówce odnotowujemy dominację Włochów. Sam Pagganini to gość, który już od dłuższego czasu wypuszcza porywające, parkietowe killery, z których niemal każdy ląduje w czołówkach technicznych list przebojów. Nie inaczej jest z "Chocolate", nieco delikatniejszym od jego średniej. W tej chwili pozycja numer 3, tymczasem na szczycie od dwóch tygodni inny włoski producent Andrea Frisina. Między jego "Save The Nature" a Paganninim znajdziecie jeszcze mniej oczywiste uderzenie, oldschoolowe uderzenie prosto z wytwórni Boys Noize - to najnowszy SCNTST, z bardzie ciekawym kawałkiem, polecamy całą trójkę:

BEATPORT TECHNO TOP 100

ANDREA FRISINA, SLACKERS PROJECT, PIRANIA - SAVE THE NATURE (ORIGINAL MIX)
SCNTST-Basement Structure (Original Mix) HD
Sam Paganini - Chocolate (Original Mix) [DRUMCODE]

W sklepie Junudownload i Juno.Co.UK (winyle) rządzą rzeczy reprezentujące bardziej eksperymentalne podejście do muzyki techno,  a przez to dla wielu bardziej ekscytujące. W kawałku Tessela znajdziecie brzmienia przypomninające... wczesne The Prodigy. To samo zresztą (?!) można powiedzieć o potężnym kawałku Sheda "Fluid 67". Techniczne granie miesza się tu z breakbeatowymi rytmami przywołującymi rave'owe lata 90. Z kolei w numerze Witch mamy uderzenie niemalże hardcorowe - dość klaustrofobiczna, również połamana propozycja, która co wrażliwszych słuchaczy może doprowadzić do palpitacji serca... W ramach odpoczynku proponujemy jeszcze fragment najlepiej sprzedającej się na winylu epki Jay'a Daniela - tu jest dużo subtelniej, bardziej przestrzennie, mocno klimatycznie. 


JUNO i JUNODOWNLOAD 

Tessela - Nancy's Pantry (Official Video)
Shed - Fluid 67 [50 Weapons]
WITCH - Husk
Jay Daniel - No Love Lost

Na zakończenie sprawdźmy, które winyle sprzedają się najlepiej w niemieckim sklepie Decks.de. Na prowadzeniu rumuński producent Sepp (fragmenty epki do odsłuchu tylko na decks.de), a tuż za nim Gary Beck oraz Andre Kronert. Pierwszy, jak na swoje możliwości, w całkiem imponującej prędkości, drugi zwraca uwagę głęboką, przefiltrowaną stopą i duszną atmosferą. Jest surowo i minimalistycznie, czyste techno prosto z ciemnego, odrapanego magazynu. 

DECKS.De
Gary Beck - Big Smoke (Original Mix)
Andre Kronert - Shock Leader
Komentarze
 • sAjmOOn@21 października 2013, godz. 11:57
  Sam Paganini - "Chocolate" po prostu Miażdży system!
  Beyer zaczął tym kawałkiem na EC, mistrzowski utwór !!!
  Z reszta to DRUMCODE :) Musi byc dobrze :)
 • UcieX21 października 2013, godz. 12:31
  SCNTST - Basement Structure - całkiem niezła, dźwiękowa shiza ;)
  Shed - Field 67 - świetny klimat! Jakby prawdziwy rave hit z lat '90 ;)
  WITCH - Husk - faktycznie trzeba się nastawić na to brzmienie. Po minucie zaczyna się znakomicie wkręcać :)

  Reszta to moim zdaniem typowe, oklepane techno. Może na parkiecie robi robotę, ale jak słucham z głośników to nuda :P
 • Marcin Żyski21 października 2013, godz. 12:46
  Tessela- nuda? :)))
 • UcieX21 października 2013, godz. 13:39
  @ Marcin Żyski
  Szczerze mówiąc do 1:10 rzeczywiście brzmi ciekawie, ale potem mam wrażenie jakby nie miał artysta pomysłu na rozwinięcie pomysłu i jakoś bez szału moim zdaniem dalej jest. Ale to tylko moje zdanie :)
 • artinho21 października 2013, godz. 19:10
  Julian Jewel i jego remol dla Beyera jeszcze 2 tygodnie temu byli na 1 miejscu na bp :p Widzę, że już się pozmieniało więc trzeba zajrzeć na bp co tam ciekawego nowego wyszło :p
 • Jerycho198821 października 2013, godz. 21:35
  No to po kolei:
  1) Beatport - w tymże beatportowym zestawieniu jedynie Basement Structure mi nie podeszło. Jak dla mnie ten kawałek jest trochę monotonny. Co zaś się tyczy Save The Nature a w szczególności Chocolate bardzo ciekawe (szczególnie ta druga propozycja)
  2) Juno - pełno eksperymentów, między którymi znalazłem chyba najlepszy kawałek w tymże artykule. Mam na myśli Fluid 67 - "podziemny" rave-owy klimat w tym utworze swoje robi. Poza tym Husk również moim zdaniem jest niczego sobie - taki "brudny" numerek rzekłbym
  3) Decks - tutaj chyba najbardziej mi Beck podszedł, choć Shock Leader też jest ok
 • PlasticSociety22 października 2013, godz. 15:36
  Co do Techno jestem wybredniejszy, i podszedł mi tylko kawalek Fluid 67, mało tu rzeczy dynamicznych z dobrym groovem jak :

  Dense & Pika - Lack Of Light

  Dense & Pika - Lack Of Light [HFT029]
 • ralfovski23 października 2013, godz. 10:52
  Najlepszy z tego zestawu moim zdaniem jest: Andre Kronert - Shock Leader.Świetna rzecz!
  Przy okazji polecam ten numer.Stary ale jary.1994 rok! :)
  DBX - Losing Control
  -GxQkj05Cg&index=2
 • budi2223 października 2013, godz. 21:50
  Co tu tak cicho. ;)
  Mark Greene - Gas Mask (Original Mix)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (9)