Informacja o śmierci lubianego przez nas człowieka, nawet jeśli znaliśmy go tylko z jego twórczości to zawsze cios. Tym większy, gdy mówimy o śmierci w tak młodym wieku... 8 UserComments

Robert Miles nie żyje!

Artykuł dodano: 10 maja 2017, godz. 09:40
Odsłony: 22235x
Informacja o śmierci lubianego przez nas człowieka, nawet jeśli znaliśmy go tylko z jego twórczości to zawsze cios. Tym większy, gdy mówimy o śmierci w tak młodym wieku...

Robert Miles pożegnał się z tym światem w wieku zaledwie 47 lat, przez ostatnie 9 miesięcy walczył z nowotworem. Bardzo lubiliśmy jego muzykę, w niektórych przypadkach nawet kochaliśmy czy uwielbialiśmy. 

A nawet więcej - Robert Miles należał do tego wąskiego grona artystów, którzy stworzyli coś nowego. Coś, co wprowadziło do świata muzyki nową jakość, i zainspirowało tysiące innych producentów, którzy korzystali z jego dorobku tworząc własne rzeczy. 


Trudno byłoby zliczyć miliony wszystkich słuchaczy, do których dotarła muzyka jego własna, a także muzyka, która powstała pośrednio dzięki niemu, w studiach innych twórców. Jego 'Children' wydane w roku 1995 było największym przebojem tamtych czasów, spędziło 13 tygodni na szczycie listy najlepiej sprzedających się singli w Europie. Zarówno ten utwór, jak i cała 'dream trancowa' stylistyka włoskiego producenta odcisnęła mocne piętno na bardzo wielu gatunkach muzyki tanecznej, zwłaszcza bliska była wszystkim, którzy mieli czy mają cokolwiek wspólnego z szeroko pojętym określeniem 'trance'. 

Na przestrzeni wielu lat czytaliśmy bardzo często w Waszych komentarzach, że spotkanie z muzyką Roberta Milesa było dla Was bardzo ważne, często nawet przełomowe w kontekście tego, czego słuchacie i jak żyjecie do dzisiaj. Strasznie smutno informować o śmierci człowieka odpowiedzialnego za tak wiele niezapomnianych wspomnień. 

Robert Miles - Children [Dream Version]
Komentarze
 • Party Guest10 maja 2017, godz. 10:34
  ...aż mi się oczy zeszkliły. Jestem wstrząśnięty.
  Dobrze że muzyka jest nieśmiertelna, a takie kompozycje jak Children czy Fable zostaną ze mną na zawsze.
  Mam album "23 am"...odpalę wieczorem...ku pamięci :(
 • batman3010 maja 2017, godz. 11:07
  Szok :( [*]
 • PiKey10 maja 2017, godz. 15:23
  R.I.P.
 • Timber10 maja 2017, godz. 17:52
  Ile osób wychowało się na Jego muzyce. Ale dzięki Jego produkcjom będzie żył w naszej pamięci wiecznie.
 • Slawek Cata10 maja 2017, godz. 19:49
  Szkoda [*] cenilem tego gościa, mimo iż największe sukcesy odnosił 20 lat temu,a ostatnio próbował sił w jazzie,rocku czy ambiencie
 • Pokrzywajur11 maja 2017, godz. 13:36
  szkoda :(
 • Frozen Sun11 maja 2017, godz. 19:16
  Fatalna wiadomość. Nie do wiary. Wielka szkoda i wielka strata dla świata muzyki. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Spoczywaj w pokoju.
 • ciapowanepiwo11 maja 2017, godz. 21:50
  Dla mnie ,,Children" było pierwszym trancowym kawałkiem.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)