Niektórym może trudno w to uwierzyć, ale holenderski producent Sidney Samson, który już niebawem zagra u nas na drugiej edycji szalonego paint-party Dayglow w Gdyni, to bardzo doświadczony gość. 6 UserComments

Sidney Samson wczoraj i dziś!

Artykuł dodano: 26 kwietnia 2012, godz. 11:35
Odsłony: 2584x
Niektórym może trudno w to uwierzyć, ale holenderski producent Sidney Samson, który już niebawem zagra u nas na drugiej edycji szalonego paint-party Dayglow w Gdyni, to bardzo doświadczony gość. Przeważnie kojarzony jest z nową falą młodych producentów electro-housowych, tymczasem tak naprawdę Samson działa już od dekady!


Jego pierwsze sztosy powinni dobrze pamiętać najstarsi klubowicze na FTB – w 2004 roku Samson doczekał się wielkiego hitu „Nobody Move”, który z impetem wtargnął na parkiety polskich klubów, imprezowicze ówczesnego leszczyńskiego Relaksu dobrze pamiętają, kiedy DJ Inox wałkował czarną płytę z tym numerem. To był jeden z tych kawałków, dzięki któremu coraz szybciej rozprzestrzeniała się moda na electro-house. Wtedy coś całkiem nowego. Dziś brzmi to bardzo niewinnie, prawda? Przypomnijmy sobie:

2004

Sidney Samson - Nobody Move


W kolejnych dwóch latach pojawiły się dwa kolejne wielkie przeboje - „Rock This” i „Girls” ze sławnym tekstem: „S.A.L.U.T.E., drunken bosses, coke, martini, group, hug, music, family, girls girls, kiss, sexy”. W kolejnych latach zaczął dużo wydawać w kolaboracji z innymi – takimi artystami, jak: Gregor Salto, Tony Cha Cha, Sharam, Steve Aoki czy Bobby Burns. No i było jeszcze 'Riverside', które sporo namieszało na listach przebojów - rok 2009.

2005, 2006, 2009

Sidney Samson - Rock This!


Sidney Samson - Girls ( Original Mix )


Sidney Samson - RiversideW ostatnich dwóch latach Sidney zbliżył się do mainstreamowego, big roomowego electro-house'u zwanego też progressive house'em, ale co ciekawe – zdarza mu się też wciąż nagrać coś bardziej delikatnego. Porównajcie sobie wydany w zeszłym roku utwór „Panorama” z najnowszym kawałkiem „Get Low”. Którą odsłonę Samsona lubicie najbardziej? Na Dayglow na pewno sięgnie po „Get Low”, ciekawe czy przypomni nam któryś ze swoich klasyków?


2011, 2012

Sidney Samson - Panorama ( Original Mix )


Sidney Samson - Get Low (Original Mix)


Komentarze
 • Myon26 kwietnia 2012, godz. 12:07
  Riverside Motherfucker! :D

  Dziwie się dlaczego Riverside nie było popularne u nas w 4Polsce tak jak na zachodzie. Taka wiksa przeszła by bez problemu :D
 • pitej26 kwietnia 2012, godz. 12:51
  Bedzieee Tornadooo w Gdynii :D do zobaczenia :)
 • Matt Dillar26 kwietnia 2012, godz. 12:51
  Szczerze mówiąc znałem Nobody move, ale nie wiedziałem, że to Sidneya. Własnie, Riversidem chyba najbardziej dał o sobie znać kilka lat temu i w tym kierunku tez zaczął dążyć. Lubie tego gościa, dużo miesza w tym dutchowym świecie, nie wszystkie jego numery to jakieś bangery, ale potrafi wyprodukować coś naprawde dobrego. Na Dayglow pewnie dołoży do pieca.
 • Copecky26 kwietnia 2012, godz. 12:57
  panoramę katowałem w ubiegłe wakacje, jedyny numer od tego pana :)
 • F E L A26 kwietnia 2012, godz. 15:40
  Mnie się on od zawsze podobał, szkoda tylko że teraz prawie wszędzie jeździ z Lil Johnem.
 • Look64326 kwietnia 2012, godz. 18:33
  Nobody Move pamiętam z RMI - klasyk, który kojarzy mi się z tamtymi latami, swoją drogą bardzo przypomina inny utwór z tamtego czasu, chodzi mi o Freestylers - Push Up.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (6)