Polscy fani dnb dobrze znają Radicalla, od lat będącego w krajowej czołówce zarówno jeśli chodzi o produkcje, jak i występy na żywo. Od zeszłego roku Radicall zyskał jeszcze jedno oblicze, jako Plusk. 8 UserComments

Specjalnie dla FTB: Plusk o swojej nowej epce

Artykuł dodano: 5 września 2013, godz. 09:22
Odsłony: 2189x
Polscy fani dnb dobrze znają Radicalla, od lat będącego w krajowej czołówce zarówno jeśli chodzi o produkcje, jak i występy na żywo. Od zeszłego roku Radicall zyskał jeszcze jedno oblicze - jako Plusk nagrywa muzykę mniej stricte parkietową, momentami chill outową. Taka przynajmniej była jego debiutancka płyta pod tym aliasem, która ukazała się w zeszłe wakacje. 


3 sierpnia 2012 to był nasz album tygodnia, o którym pisaliśmy: "Płyta „Plusk” zawiera 10 doprawdy wciągających kawałków muzyki. To album do słuchania nocą, na dobrych słuchawkach, zapewne dopiero wtedy ma szansę przedstawić pełną gamę swoich możliwości. Intryguje od pierwszych do ostatnich sekund – czasem snuje się sympatycznie, nienarzucając się słuchaczowi, czasem zmusza do kołysania się z przymkniętymi oczami, czasem brzmi trochę jak nagrania Noviki"...

Jeżeli przyzwyczailiście się do tamtego brzmienia, najnowsza epka Krzysztofa może Was mocno zaskoczyć - zawiera bowiem dwa nagrania o raczej housowym, a przy tym mocno oldschoolowym  charakterze. Oto, co nam powiedział sam twórca tego materiału: 
Plusk:


"Dwie nowe produkcje to snapshot moich aktualnych inspiracji muzycznych. "Better Days" nawiązuje do brzmienia hardcore rave z początku lat 90., do którego mam wielki sentyment i aktualnie po raz kolejny przechodzę fazę fascynacji tym czasem. Utwór zbudowany jest nahouse'owej bazie, z rozmarzonymi syntezatorowymi melodiami, klasycznym brzmieniem pianina i oldskoolowymi klawiszami.

Plusk - Better Days (Original Mix) preview by Plusk aka Radicall

"Phantom" to utwór nawiązujący do klasycznego brzmienia garage, wypełniony moimi ulubionymi ścianami onirycznych dźwięków z solidnym groovem, niepozwalającym na stanie w miejscu. Relaksujące, rozmarzone brzmienie Plusk, które znajdziemy na debiutanckim albumie, jest tutaj zestawione z parkietową funkcjonalnością muzyki house. Ten release to także mój pokłon w stronę klasycznej muzyki tanecznej z lat 90."

http://www.beatport.com/label/nightworks/15727

P.S. Na koniec dodamy od siebie, że jeżeli spodobały Wam się wycieczki Pluska w stronę rave'owych czy garage'owych klimatów, sprawdźcie też koniecznie dwa inne numery - jeden z nich, garażowy, przypominający dokonania Disclosure "Nobody" ukazał się niedawno na składance wydanej przez Seba Skalskiego, a drugi to kolejny ukłon w stronę rave'owych lat 90., co zdradza nam już sam tytuł: 

Plusk - Nobody (Original Mix) preview by Plusk aka Radicall

Plusk - Rave (Original Mix) preview by Plusk aka Radicall
Komentarze
 • UcieX5 września 2013, godz. 10:48
  Radicalla bardzo cenię za świetne, atmosferyczne DNB, ale widzę, że w innych klimatach również znakomicie sobie radzi :) Nie mam nic przeciwko takich "odchyłom", ponieważ są to znakomite kompozycje!
 • Marcin Żyski5 września 2013, godz. 10:55
  a która najlepsza? (pyta Polska Lista ;))
 • hedowiec5 września 2013, godz. 11:12
  Better Days jest świetne, do listy proponuje
 • UcieX5 września 2013, godz. 14:15
  Ja bym wybrał Rave, a w następnej kolejności Better Days :)
 • Jerycho19885 września 2013, godz. 15:49
  Zarówno Rave jak i Better Days zacne, aż trudno się na coś tutaj zdecydować :P Niemniej minimalnie o "milimetr" chyba lepiej podeszło mi Better Days ;)
 • FuDiTraNceBOY5 września 2013, godz. 20:13
  Ciezka decyzja bo i "Better Days" jest dobre i "Rave", ale po dluzszym namysle i kilkukrotnym przesluchaniu obu utworow raczej sklonie sie w strone RAVE ;)
 • DeeJay ija...8 września 2013, godz. 17:35
  Plusk - Better Days
 • czarekjarek9 września 2013, godz. 09:53
  Better Days
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)